Laptop i tejdukshëm - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Laptop i tejdukshëm

Laptop i tejdukshëm

· 1 · 636

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-01-2010, 01:13:23
Laptop i tejdukshëmNë panairin e sivjetmë të elektronikës, kompania Samsung për herë të parë ka prezantuar konceptin e laptopëve që shfrytëzojnë monitorë të tejdukshëm OLED.

Informatat që vijnë nga Koreja, tash për tash, janë të mangëta – mirëpo thuhet se pritjet janë të mëdha, pasi që teknologjia e diodave me ndriçim organik (OLED) ka shumë përparësi ndaj asaj të kristaleve LED.

Një monitor i prezantuar 14 inch, pas fikjes kishte tejdukshmëri deri në 40, ndërsa është bërë e ditur që së shpejti pritet të fillojë prodhimi serik i këtyre laptopëve. /Telegrafi/

Temat e fundit