LG paralajmëron linjën Widebook - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

LG paralajmëron linjën Widebook

LG paralajmëron linjën Widebook

· 1 · 417

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-09-2009, 20:05:40
LG paralajmëron linjën Widebook
Linja e re e laptopëve nga kompania LG sjell ekrane me diagonale prej 13.3, 14 e 15.6 inç me paraqitje të faqeve prej 16:9.

LG ka paralajmëruar linjën e laptopëve - Widebook. Modelet do të vijnë me diagonale ekranesh prej 13.3 (R380), 14 (R460 e R480) dhe 15.6 inç (R560 e R580), derisa ato do të kanë ndriçim LED të prapavijës.

Të gjithë laptopët kanë procesorë Core 2 Duo, ata do të vijnë me 2 apo 4 GB RAM, e për grafikë, përveç asaj të integruar Intel, do të mund të zgjedhin edhe GeForce GT 130M apo G 105M. Kapaciteti maksimal i diskut është 500 GB, e për komunikim pa tela përkujdesen Wi-Fi dhe modemi 3G..

Në tregun evropian këta laptopë vijnë në fund të këtij muaji, mirëpo çmimet nuk u janë bërë publike.

Telegrafi.com

Temat e fundit