Motorola Xoom - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Motorola Xoom

Motorola Xoom

· 2 · 788

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-02-2011, 02:14:18
Motorola ka vendosur reklamën për tabletën e vet Motorola Xoom, e cila do të lëshohet këtë të enjte në Verizon Wireless. Kjo reklamë është vendosur në portalin e mirënjohur për ngarkim të videove. Me siguri se e dini se për kë po bëhet fjalë... Po pra, për faqen YouTube.

Motorola Xoom është një prej tabletëve të parë që do të përdor Anroid 3.0 Honeycomb, dhe veçohet me një ekran 10.1 inç që sjellë një rezolucion prej 1280 x 800 piksela, e në mes tjerash gjithashtu në pako ka edhe procesor 1GHz me dy bërthama dhe dy kamera.

Reklama është e thjesht, e gjatë 16 sekonda. Më poshtë mund të shihni reklamën e vendosur para disa orëve./pcworldalbanian

Motorola XOOM In Action

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-11-2011, 23:28:38
Motorola me tablet të ri, Xoom 2

Motorola vendos që të lëshojë një përcjellës të tabletit të vet Xoom Android në nëntor, por për momentin vetëm në Britani dhe Irlandë.
Xoom 2 është me madhësinë e njëjtë bazike si origjinali, me një paraqitje me ekran të gjerë 10.1 inçë dhe përcjell një formulë të ngjashme me të tabletëve me hollësi, thjeshtësi dhe shpejtësi. Ai përmban një processor 1.2GHz në krahasim me 1GHz në Xoom origjinal dhe është për 10% si shfrytëzues më i vogël i pajisjeve harduerike dhe është 33% më i hollë. Hollësi të tjera janë: jetëgjatësia prej 10 orësh, një kamerë 5 megapiksellë në pjesën e pasme të kamerës, një kamerë 1.3 megapiksellë në pjesën e përparme, 1GB RAM dhe 16GB disk.

Motorola është edhe duke e lëshuar Xoom 2 Media Edition, që ka një paraqitje prej 8.2 inçësh. Hollësitë e tjera të tij janë të njëjta me Xoom 2, përveç jetëgjatësisë së baterisë, e cila mund ta mbajë atë më shumë se gjashtë orë. Tabletët ofrojnë Android 3.2, që është si motërzim i Honeycomb./pcworldalbanian

Temat e fundit