Netbook Samsung N150 e NB30 - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Netbook Samsung N150 e NB30

Netbook Samsung N150 e NB30

· 1 · 411

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-12-2009, 02:01:35
Samsung N150 e NB30
Edhe pse nuk ka informata zyrtare, kanë rrjedhë specifikat e dy netbookëve të Samsung të bazuar në procesorët e ri të Intel Atom N450 me takt punues prej 1.66 GHz.

Sipas specifikave ata janë pothuajse identikë dhe do të vijnë me ekranet 10.1 inçësh me rezolucion prej 1.024 x 600 pikselash, do të kanë një gigabajt memorie punuese, grafikë të Intelit GMA 3150 dhe disqe klasike me 160 gigabajt.

Kohëzgjatja e baterisë në modelin N150 është shtatë orë, e në atë N30 gjysmë ore më pak. Laptopët vijnë me lexues të integruar për tri lloje të kartelave të memories dhe sistemin operativ Windows 7 Starter.

Çmimi i pritur i modelit NB30 për tregun amerikan është 400 dollarë, e modeli N150 rreth 370 dollarë. /telegrafi.com/

Temat e fundit