Nintendo Wii më lirë - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nintendo Wii më lirë

Nintendo Wii më lirë

· 1 · 380

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-09-2009, 20:15:10
Nintendo Wii më lirë
Gjatë kësaj fundjave Nintendo ka për qëllim të liroj çmimet e konzolës së lojërave Wii për 50 dollarë, në mënyrë që të përcjellë konkurrencën.

Çmimi i ri i Wii do të duhej të jetë 50 dollarë më pak dhe të kushtojë 200 dollarë, derisa ky hap vjen si rezultat i presionit çdo ditë më të madh dhe hapave agresiv të konkurrencës.

Sony me paraqitjen e para pak kohe të PS3 Slim ka liruar edhe çmimet e konzolës në 300 dollarë, derisa shuma e njëjtë duhet të ndahet edhe Microsoft Xbox 360 me disk prej 120 gigabajt.

Telegrafi.com

Temat e fundit