Theme per Video dhe Lojra - Pamje | Templates | Themes

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Theme per Video dhe Lojra

· 1 · 528

Theme per Video dhe Lojra

· 1 · 528

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 28-03-2010, 10:19:17
  Mushkonja Theme

   
  Po publikoj nje Theme qe e nxorra duke edituar disa theme te ndryshme wordpress dhe pak me dienin qe kame nga codex.Theme qe behet fjale eshte per video dhe per lojra.Se si funksjonon do ju tregoj me poshte.
   

  Perdorimi i Custom Fields

  Fotografite > Per te vendosur foto per nje loje ose video mjafton te shkruani imazh ne pjesen name dhe te vendosni Linkun e imazhit.
   
  Lojrat > Per te vendosur lojen custom field quhet loja dhe linku i lojes adresa swf.mos vendosni embed mjafton vetem linku.com/123.swf
   
  Videot > emri video dhe kodi embed.
   
  Pjesat e Reklamave

  3 Reklamat kryesore i kam vendosur ne folderin wp-content/themes/mushkonja/reklamat aty mund ti vendosni kodet tuaja duke i ndryshuar me nje program editor si filezilla ose cuteftp etj..
   
  skyscraper.php , reklama_postimit.ph p dhe leaderboard.php hapini keto template dhe nderroni kodet e reklamave.
   
  Disa modifikime per ta ndryshuar indexin dhe headerin :
  Nese doni qe te duken faqet ne vend kategorive tek navigation, kodin :
   
  <ul id="menu">
      <li<?php if(!is_category() && !is_page() && !is_single()) { ?> class="current-cat"<?php } ?>><a href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="Home">Home</a></li>
      <?php wp_list_categories('orderby=ID&order=ASC&depth=1&hide_empty=0&title_li='); ?>
  </ul>
   
  nderrojeni me kete:
   
  <ul id="menu">
      <li<?php if(is_home()) { ?> class="current-cat" <?php } ?>><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/">Home</a></li>
      <?php wp_list_pages('depth=1&sort_column=menu_order&title_li=' ); ?>
  </ul>
   
  Ne index nese deshironi qe ti ndani kategorite qe te duken 6 loja nga nje kategori 6 nga nje tjeter dhe 6 (ose ndonje numer tjeter) nga nje tjeter kategori domethene qe ti ndani nderrojeni index.php me kete:
   
  <?php get_header(); ?>
   
   
  <div id="right-content">
  <div class="entrytop"></div>
   
  <div id="post-entry">
   
  <?php if (have_posts()) : ?>
   
  <h1 class="title">Lojra Sportive:</h1>
   
          <?php $recent = new WP_Query("cat=3&showposts=6"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
   
   
  <div class="item1" onmouseover="this.className='item2'" onmouseout="this.className='item1'">
   
   
   
  <?php if( get_post_meta($post->ID, "imazh", true) ): ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("imazh"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
   
  <?php else: ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("foto"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
  <?php endif; ?>
   
   
   
   
   
   
   
   
  <div class="kategori"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
  <div class="rate"><?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?></div>   
  <div class="views"><?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>  </div>
              <div class="clear"></div>
      </div>
   
   
          <?php endwhile; ?>
      <div class="clear"></div><br />
  <h1 class="title">Lojra Makinash:</h1>
          <?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=6"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
   
   
  <div class="item1" onmouseover="this.className='item2'" onmouseout="this.className='item1'">
   
  <?php if( get_post_meta($post->ID, "imazh", true) ): ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("imazh"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
   
  <?php else: ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("foto"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
  <?php endif; ?>             
  <div class="kategori"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
  <div class="rate"><?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?></div>   
  <div class="views"><?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>  </div>
              <div class="clear"></div>
      </div>
   
   
          <?php endwhile; ?>
      <div class="clear"></div><br />
   
  <h1 class="title">SuperMario:</h1>
          <?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=6"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
   
   
  <div class="item1" onmouseover="this.className='item2'" onmouseout="this.className='item1'">
   
  <?php if( get_post_meta($post->ID, "imazh", true) ): ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("imazh"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
   
  <?php else: ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("foto"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
  <?php endif; ?>             
  <div class="kategori"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
  <div class="rate"><?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?></div>   
  <div class="views"><?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>  </div>
              <div class="clear"></div>
      </div>
  </div>
   
   
          <?php endwhile; ?>
      <div class="clear"></div>
   
   
  <?php include (TEMPLATEPATH . '/paginate.php'); ?>
  <?php else: ?>
   
  <h2>Me vjen Keq, por ajo q&euml; k&euml;rkoni nuk egziston n&euml; sistemin ton&euml;.</h2>
   
  <?php endif; ?>
   
  </div>
   
  <?php include (TEMPLATEPATH . '/right-sidebar.php'); ?>
   
  </div>
   
  <?php get_sidebar(); ?>
   
  <?php get_footer(); ?>
   
  Neper kode qe te caktoni kategorine ne pjesen ku eshte ky kod cat=3&showposts=6 numri 3 tregon numrin ID te kategorise dhe numri 6 tregon qe te tregohen 6 thumbnails.
   
  Gjithashtu ju mund ta ndani themen edhe per video dhe lojra mund te hapni dy kategorija dhe mund te hapni nje faqe ku ndodhen lojra dhe video ja nje shembull:
   
  <?php get_header(); ?>
   
   
  <div id="right-content">
  <div class="entrytop"></div>
   
  <div id="post-entry">
   
  <?php if (have_posts()) : ?>
   
  <h1 class="title">Videot e Fundit:</h1>
   
          <?php $recent = new WP_Query("cat=3&showposts=6"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
   
   
  <div class="item1" onmouseover="this.className='item2'" onmouseout="this.className='item1'">
   
   
   
  <?php if( get_post_meta($post->ID, "imazh", true) ): ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("imazh"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
   
  <?php else: ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("foto"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
  <?php endif; ?>
   
   
   
   
   
   
   
   
  <div class="kategori"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
  <div class="rate"><?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?></div>   
  <div class="views"><?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>  </div>
              <div class="clear"></div>
      </div>
   
   
          <?php endwhile; ?>
      <div class="clear"></div><br />
  <h1 class="title">Lojrat e Fundit:</h1>
          <?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=12"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
   
   
  <div class="item1" onmouseover="this.className='item2'" onmouseout="this.className='item1'">
   
  <?php if( get_post_meta($post->ID, "imazh", true) ): ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("imazh"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
   
  <?php else: ?>
   
                  <p><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
   
              <img src="<?php $values = get_post_custom_values("foto"); echo $values[0]; ?>" height="120" width="160" alt="<?php the_title(); ?>" /></a></p>
   
  <?php endif; ?>             
  <div class="kategori"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
  <div class="rate"><?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?></div>   
  <div class="views"><?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>  </div>
              <div class="clear"></div>
      </div>
   
   
          <?php endwhile; ?>
      <div class="clear"></div>
   
  <?php include (TEMPLATEPATH . '/paginate.php'); ?>
  <?php else: ?>
   
  <h2>Me vjen Keq, por ajo q&euml; k&euml;rkoni nuk egziston n&euml; sistemin ton&euml;.</h2>
   
  <?php endif; ?>
   
  </div>
   
  <?php include (TEMPLATEPATH . '/right-sidebar.php'); ?>
   
  </div>
   
  <?php get_sidebar(); ?>
   
  <?php get_footer(); ?>
   
  DEMO
  > http://lojra.bleta.org DOWNLOAD > http://www.albcoders.com/download/wordpress/MushkonjaTheme.zip
  Seshpejti mendoj te bej disa versione tjera me dizajne te ndryshme si per video dhe adult dhe nese keni pyetje kam deshire tju ndihmoj per cdo gje rreth ksaj template por kur te ndryshoni copyright merni nje kopje nga footer.php sepse e kam ruajtur mos e ndryshoni kot sepse nuk i beni gje :) me te mira.

  Temat e fundit