Fëmija shpjegon problemet bankare - Panorama

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Fëmija shpjegon problemet bankare

Fëmija shpjegon problemet bankare

· 1 · 605

  • Postime: 2648
  • Karma: +67/-6
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-05-2012, 22:29:41
Kur 12 vjeçarja kanadeze qëndroi para më shumë se 600 bankarë, shumica e të grumbulluarve kanë qeshur, por kanë ndaluar kur ajo ua shpjegon të vërtetën për sistemin bankar.

Victoria Grant i ka 12 vjet. Është nga Kanada, ndërsa ka mbajtur një fjalim të paharrueshëm para rreth 600 vetëve, gjatë Konferencës së Bankave, në Filadelfia të SHBA-ve.

Ajo u tha qartë dhe me guxim të pranishmëve se tërë sistemi bankar është një mashtrim i organizuar mirë.

Fjalimin e saj nuk e transmetojnë mediat, por disa video janë postuar në YouTube. Shikojeni videon që me shpejtësi po përhapet në botë. /Telegrafi/

!

Temat e fundit