Imazhe qe na tregojne sa e cuditshme dhe njekohesisht e mrekullueshme eshte Toka - Panorama

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Imazhe qe na tregojne sa e cuditshme dhe njekohesisht e mrekullueshme eshte Toka

Imazhe qe na tregojne sa e cuditshme dhe njekohesisht e mrekullueshme eshte Toka

· 9 · 506

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-01-2021, 11:45:26
 

Toka ka 7 kontinente, nje numer ende me te madh biomessh - dhe mbi 1 bilione (1.000.000.000.000) specie te ndryshme. Planeti yne ka shume per te ofruar nga diversiteti i tij mahnites, por ne arrijme te shohim dhe perjetojme vetem nje fraksion te vogel te ketij diversiteti. Ketu keni disa foto nga ato cfare ka per te ofruar toka mbi te cilen jetojme, te publikuara mepare nga revista online bioGraphic.
Foto me lart titullohet: The Samburu giraffe guardian. Ami Vitale

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-01-2021, 11:47:34
 

Aquatic Life Winner: crabeater seals in their icy underwater digs.Greg Lecoeur

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-01-2021, 11:48:24
 

Art of Nature Winner: the toxic footprint of the Rio Tinto. Juan Jesús González Ahumada

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-01-2021, 11:49:01
 

Art of Nature Winner: a kitchen-raiding African elephant. Gunther De Bruyne

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-01-2021, 11:49:52
 

Landscapes, Waterscapes, and Flora Winner: the sticky grip of the oblong-leaved sundew. Edwin Giesbers

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-01-2021, 11:51:02
 

Winged Life Winner: a close study of the Mozambique long-fingered bat. Piotr Naskrecki

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-01-2021, 11:52:09
 

Landscapes, Waterscapes, and Flora Finalist: magical, mystical mushrooms. Agorastos Papatsanis

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 25-01-2021, 11:53:08
 

Grand Prize Winner: a mountain hare hunkered down against the snow. Andy Parkinson

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-01-2021, 11:54:11
 

Aquatic Life Finalist: common toads in a nuptial embrace. Mathieu Foulquié

Temat e fundit