Instarealiteti dhe Realiteti - Panorama

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Instarealiteti dhe Realiteti

Instarealiteti dhe Realiteti

· 25 · 1338

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2019, 11:59:43
 

 Majtas foto e modifikuar dhe djathtas nje foto reale.

Ne fillimet e tij Instagram ishte vertete vetem per qef e kishte nje fare realiteti e sinqeriteti ne postimine fotografive, per aq sa eshte e mundur per fotografine qe te jete pasqyrim i realitetit. Por kohet e fundit, kur Instagram eshte bere vertete i rendesishem e para e madhe hyn ne mes, gjithmone e me pak cfare shihet aty i pergjigjet edhe realitetit. Ka nje rubrike ne Reddit qe merret me rastet me absurde e groteske realitetit instagramist.https://www.reddit.com/r/Instagramreality/

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-03-2019, 12:16:54
oiii ne te dyja kuku bre lol

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-03-2019, 12:17:52
Ato shale ne te majte nuk duken si njerezore, sdq :)

 • Postime: 3237
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-03-2019, 14:05:01
Kjo i ngjan shume asa shprehje.

"Mos vendo shume filtra ne Foto, se ben vaki humbe, Sdo mundemi te te gjejejm"

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 26-03-2019, 14:25:22
Korbe o korbe thuaj 😁

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 26-03-2019, 14:34:07
Mua me shume me pelqeka te foto reale....pse u shemtove kshu moj lumadhja ti :P

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-03-2019, 15:39:27
having no organs is sexy now?

 


   

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 26-03-2019, 16:16:37
LOL LOL LOL gjinah korba

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 26-03-2019, 16:41:06
Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 26-03-2019, 16:45:03
Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒

JO vetem adoleshentet ,por edhe moshat me te medhaja :)

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 26-03-2019, 17:11:09
Me se shumti jane adoleshentet mendoj sepse jane ato qe kalojne me shume kohe aty, jane dhe me te lire dhe mosha e tyre delikate ndikohet me shume e mundohen te shtremberojne realitetin  :)

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 26-03-2019, 17:15:46
Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P

 • Postime: 7514
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 26-03-2019, 18:09:45
Cnu desh mua qe hyra te kjo tema ... LOL
Ka lezet ne kohen tone pa insta e pa fb dhe qejfi qejf . LOL Kurse ketu me keto foto ziliposesh me zogun e tiranes se a me pjeshke se keto. LOL

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 31-03-2019, 10:40:37
Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P
Dhe mua me thone ....waaa pse nuk je ne insta...
Postoje këtë ne insta 😄😄😄
Absurde. Njoh ne jeten reale sorra, por ne fb pozojnë sexy, te vjen per te vjelle 🤮🤮
« Editimi i fundit: 31-03-2019, 17:34:15 nga M A X »

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 31-03-2019, 14:06:22
Çuna kujdes 😂

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 03-04-2019, 13:24:15
 

 

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#16 ne: 03-04-2019, 13:36:53
E ke hap i teme kshu...se vazhdoje aty qe hape i tjeter? hahahaha

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 04-04-2019, 07:04:28
E ke hap i teme kshu...se vazhdoje aty qe hape i tjeter? hahahaha

E njejta eshte, por faqja dyte. Me e vemendshme :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#18 ne: 04-04-2019, 08:52:57
E humb e une simeten naihere lol

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 09-04-2019, 10:45:31

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 14-06-2019, 11:20:04
 

 • Postime: 28586
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 14-06-2019, 11:21:21
 

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 10-12-2019, 17:22:52
 

Ketu kane harruar qe buzet jane te ndara LOL

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 10-12-2019, 17:25:53
 


Insta dhe realiteti (ne te djathte sigurisht) :D

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 10-12-2019, 17:28:04
 


Sa nga ju femrat pasi keni bere make up jeni merzitur sepse nuk del keshtu si mesiper? Sepse kjo mesiper eshte e bere ne kompjuter me photoshop, ja pse!

Temat e fundit