×

Balkanweb

Balkanweb

· 3 · 69

  • Postime: 21103
InfoZ
ne: 20-05-2020, 20:31:39
Balkanweb eshte nje portal lajmesh nga Shqiperia qe eshte online qe nga viti 2000, duke qene nje nga portalet me te vjeter dhe me jetegjate shqiptare. Ky portal eshte hapur nga sipermarresi italian Carlo Bollino, i cili e hapi ne ate kohe per llogari te kompanise Edisud nga Puglia e Italise, por dhe me ndihme dhe bashkefinancim nga Fondacioni Soros. Portali Balkanweb.com ka funksionuar se bashku me Gazeta Shqiptare, RASH (Radio Shqiptare) dhe kanali televiziv News24. Nje kohe te shkurter ky grup ka pasur publikuar dhe nje gazete te quajtur "Gazeta Ballkan". Ne vitin 2011 te gjitha keto media qe ishin ne pronesi te Carlo Bollinos iu shiten Focus Group Shpk, qe ne fushen e mediave njihet per pronesine e  gazetes Panorama.

Balkanweb ka qene dhe mbetet nje destinacion i rendesishem per publikun shqiptar per te marre lajmet e fundit, informacionet me te reja nga Shqiperia. rajoni dhe bota. Per shume persona ky portal njihet dhe me emrin Gazeta Balkanweb, sepse ne faqen kryesore te tij mund te gjeni jo vetem artikuj ne nje format tipik per nje portal interneti, por dhe lidhje direkte nga shtypi i dites te perfaqsuara me pare nga Gazeta Shqiptare dhe qe prej kohes kur eshte blere nga Focus Group tani dhe gazeta Panorama.

Faqja kryesore e Balkanweb permban lajmet e fundit te aktualitetit, si dhe artikuj te ndryshem informative dhe zbavites si dhe lidhje ne kategorite e brendshme, qe permbajne shkrime nga Shqiperia, Kosova, Rajoni, Bota, Sporti, Kultura, Teknologjia, por edhe Analiza, Tema Sociale, Rubrika Kronikes, Receta Gatimi, Video te ndryshme argetuese e informative, nje fotogaleri, moti, sondazhe e te tjera.

 
« Editimi i fundit: 01-07-2020, 12:59:38 nga InfoZ »

  • Postime: 21103
InfoZ
#1 ne: 20-05-2020, 20:32:46
Per dashamiresit e kultures Gazeta Shqiptare ofron nje suplement kulturor te titulluar Milosao.
http://www.gsh.al/category/kulture/milosao-2/
« Editimi i fundit: 01-07-2020, 13:01:39 nga InfoZ »

  • Postime: 21103
InfoZ
#2 ne: 20-05-2020, 20:34:46
Gazeta Shqiptare si pjese e Balkanweb.com nuk eshte interesante vetem per gazeta lajmet e fundit, apo video live te ofruara nga News24, por dhe per nje rubrike te vecante me arkiven e bollshme te gazetes ne fjale. Per me shume vizitoni Gazeta Shqiptare 20 vjet mepare http://gazetashqiptare.al/category/dossier/20-vite-me-pare/
« Editimi i fundit: 01-07-2020, 13:04:16 nga InfoZ »
 

www balkanweb com news24

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:35:24
nga InfoZ
balkanweb horoskopi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:33:42
nga InfoZ
Balkanweb mobile

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 17:10:04
nga InfoZ
Balkanweb lajmet e fundit

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 16:55:06
nga InfoZ
Balkanweb.com

Nisur nga InfoZRubrika Portalet Shqiptare

Postimi i fundit 03-03-2020, 21:13:41
nga InfoZ