Forumi Politik

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Arena e diskutimeve politike. Cdo gje ne lidhje me politiken shqiptare.

Berni
19-04-2021, 09:07:34

Si na monitoron Rilindja

Çdo parti politike tenton që të hartojë një regjistër sa më real të votuesve të saj potencialë ditën e zgjedhjeve, për të krijuar një projeksion të përafërt mbi rezultatin. Me këtë qëllim krijohen lista me emra votuesish që kanë lidhje me strukturat. Këto lista organizohen, sipas Qendrave të Vot...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, ciarli

RSH (PD) Partia Demokratike

Mishel...............
20-10-2013, 23:33:22
Jo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Mishel Forever, Gerti1

Rama batuta ne takimet e PS - pa koment

erlehta
19-04-2013, 15:27:59
Gezim pacit 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, erlehta, [mendimtari]

Ismail Qemali [1844-1919]

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Grens, Mishel1, Mishel Forever

Prof. Dr. Sali Berisha !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Vështrusja

Musine Kokalari

M A X
13-02-2012, 14:30:31
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Xhuli*, Lefter

Hashim Thaçi !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-12-2011, 18:43:17

Leka Zogu II

Leka II, Ndoshta ende ka shpresëNëse je monarkist i orëve të para, do të të vijë keq për Shqipërinë. Me një figurë të re në krye të Derës Zogu mund të ketë shpresa në horizont. Por shumë rrallë, në mos kurrë, një komb europian e ka pasur kaq fatkeqe familjen mbretërore.Mbreti i parë i vendit ish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2011, 23:47:08

Ish-të përndjekurit politikë

Ish-të përndjekurit: Të dëmshpërblehen edhe të pushkatuarit para vitit 1944SHKRUAN: Jonida Tashi25-11-2011 15:47Nis shqyrtimi i ankimimit në Kushtetuese. Kërkesa e shoqatave dhe familjarëve: Shfuqizoni ndryshimet për dëmshpërblimin tonë, të rritet rrethi i subjekteve të përfshiraIsh-të përndje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-11-2011, 16:26:41

Arshi Pipa

Arshi Pipa/Vendi yt në mauzole tok me mjeshtrin, në hale! Të huajt, që e kanë vizituar vendin, i referohen vizitës si "një udhëtim pas në vitet '50"; e përshkruajnë vendin si një "digë që ka bllokuar kohën", një "anakronizëm i shekullit të njëzet" dhe "utopia ... e të gjitha utopive... sigurisht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-11-2011, 12:27:55

Kush është Xhelil Gjoni

Kush është Xhelil GjoniXhelil Gjoni është nja nga emrat e njohur të Shqipërisë. Përveç detyrave të larta partiake që ka kryer, deri te Sekretar i Komitetit Qendror të Partisë së Punës apo Sekretar i Parë i saj në disa rrethe të Shqipërisë, ai ka një histori të tërë edhe në organ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dr.Dugi
06-12-2010, 17:42:50

Pushteti që harron ata që dhanë jetën për lirinë, përbuz popullin e vet

Sot, në datën 6 dhjetor në Pallatin e Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan u zhvillua tubimi i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, ku kandidatë të kësaj lëvizjeje u takuan me qytetarë të Deçanit e të fshatrave përreth. Në tubim, para rreth 500 pjesëmarrësve kanë përshëndetur me radhë Zanita Halimi, Fetnete Ra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dr.Dugi
02-12-2010, 20:32:40

Programi Politik i L.VETEVENDOSJE!

http://vetevendosje.org/repository/docs/programi_i_shkurte.pdf Me siper mund ta shkarkoni e ta lexoni planprogramin e Levizjes Vetevendosje !
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dr.Dugi
02-12-2010, 20:21:55

Studentët nismëtarë të ndryshimeve

Në diten e dytë të fushatës elektorale, Lëvizja VETËVENDOSJE! në Sallën e Kuqe në Pallatin e Rinisë ka takuar studentët dhe profesorët universitar.Tubimin e hapi kandidatja për deputete, Zanita Halimi e cila iu drejtua studentëve me fjalët “Lëvizja VETËVENDOSJE!, konsideron studentët si mendje t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Edrejta
09-11-2010, 02:24:25

Partia e Drejtësisë

Partia e DrejtësisëPartia e Drejtësisë, është bashkim vullnetar politik i qytetarëve të Kosovës, të cilët të frymëzuar nga besimi në Zot dhe të përkushtuar për Komb dhe Atdhe, ang...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
12-07-2010, 20:03:33

REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!

REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!NGA  LULZIM Z. HAMIDIJemi në dilemën hamletiane të jemi apo mos të jemi.E them këtë duke u bazuar ne faktin aq here të të përmendur se  momentalisht ,ashtu siÇ shkojnë punët kemi një situate paradoksale,interesante dhe habitëse .Të mbyllur nga  një blo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
12-07-2010, 19:59:43

•RREALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE

REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!NGALULZIM Z. HAMIDIJemi në dilemën hamletiane të jemi apo mos të jemi.E them këtë duke u bazuar ne faktin aq here të të përmendur semomentalisht ,ashtu siÇ shkojnë punët kemi një situate paradoksale,interesante dhe habitëse .Të mbyllur nganjë blo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
02-07-2009, 12:28:00

Barazim vendesh mes dy kampeve

Kur janë numëruar pak më shumë se 98% e kutive të votimit, ende nuk ka një fitues të zgjedhjeve të përgjithshme të 28 qershorit. Rezultatet e deritanishme flasin për një barazim midis të djathtës dhe të majtës. Megjithatë, midis koalicioneve ka diferenca. Koalicioni i djathtë “Aleanca për Ndrysh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
02-07-2009, 08:30:14

Parlamenti i ri do kete 15% femra!

Parlamenti i ri shqiptar do te kete ne perberjen e tij 21 femra. Ndonese forcat politike kishin ne listat e tyre 30 per qind femra, sic edhe pritej pas votimit rezulton se ne sallen e Kuvendit me 140 deputete do te ulen 15 per qind femra. E pare sipas kraheve te politikes, e majta ka perfaqesim ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-07-2009, 23:09:25

Presidenca e BE, i "terheq veshin" politikes Shqiptare?!

Presidenca suedeze e Bashkimit Evropian i terheq vemendjen klases politike shqiptare per problemet ne fazen e numerimit te votave te procesit zgjedhor. “Veme ne dukje se kompletimi i rregullt i fazave te mbetura te procesit eshte i nje rendesie te larte. Vleresimi perfundimtar i zgjedhjeve do te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-07-2009, 21:12:00

Prishtina dhe Maqedonia pershendetin Shqiperine per zgjedhjet!

Lidershipi kosovar ka vleresuar me nota pozitive zhvillimin e procesit zgjedhor ne Shqiperi. I sapokthyer nga Nju Jorku, presidenti Sejdiu ka deklaruar se ky proces ka treguar konsolidimin e demokracise ne Shqiperi. “Bej nje vleresim shume pozitiv te procesit qe ka kapercyer kufijte e Shqiperise...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-07-2009, 16:58:14

OSBE: zgjedhjet ende larg standarteve!

OSBE rithekson ato arritje dhe kritika qe u thane edhe ne raportin paraprak te kesaj organizate nje dite pas zgjedhjeve. Zedhenesi i OSBE-se, Jens Hagen Heshenbaher ka pohuar ne nje interviste per “Deutche Welle” se standartet nderkombetare u arriten pjeserisht. Ai pohon se u shenua progres ne h...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe