×
Hyrja
Profili

Arena e diskutimeve politike

Ωμέγα
ne: 04-02-2006, 05:47:05
Ju lutemi, Vini re!

Forumi Politik

Ju lutemi, Vini re!Kjo rubrike është hapur posaqërishtë për admiruesit dhe simpatizantet e partive të tyre politike. Kjo rubrike do të vleje vetëm për materiale te cilat flasin për:- Themelimin e partive- Programin e tyre- Platformat sociale, politike etj., të tyre- Aktivitetet e tyre- U...Pergjigje nga: Mishel Forever, ciarli
RSH (PD) Partia Demokratike


Pergjigje nga: erlehta, Mishel Forever, Gerti1
Rama batuta ne takimet e PS - pa koment


Pergjigje nga: ciarli, erlehta, steriotipi B
Fatos Nano
*


Pergjigje nga: ciarli, miri14, Mishel Forever
E majta dhe e djathta
*

Pergjigje nga: olti, qiellikaltër, miri14
Fan Stilian Noli

Pergjigje nga: shejtania, Xhuli*, Lefter
Hashim Thaçi !

M A X
ne: 22-12-2011, 18:43:17
Leka Zogu II

Forumi Politik

Leka II, Ndoshta ende ka shpresëNëse je monarkist i orëve të para, do të të vijë keq për Shqipërinë. Me një figurë të re në krye të Derës Zogu mund të ketë shpresa në horizont. Por shumë rrallë, në mos kurrë, një komb europian e ka pasur kaq fatkeqe familjen mbretërore.Mbreti i parë i vendit ish...M A X
ne: 25-11-2011, 23:47:08
Ish-të përndjekurit politikë

Forumi Politik

Ish-të përndjekurit: Të dëmshpërblehen edhe të pushkatuarit para vitit 1944SHKRUAN: Jonida Tashi25-11-2011 15:47Nis shqyrtimi i ankimimit në Kushtetuese. Kërkesa e shoqatave dhe familjarëve: Shfuqizoni ndryshimet për dëmshpërblimin tonë, të rritet rrethi i subjekteve të përfshiraIsh-të përndje...


M A X
ne: 18-11-2011, 16:26:41
Arshi Pipa

Forumi Politik

Arshi Pipa/Vendi yt në mauzole tok me mjeshtrin, në hale! Të huajt, që e kanë vizituar vendin, i referohen vizitës si "një udhëtim pas në vitet '50"; e përshkruajnë vendin si një "digë që ka bllokuar kohën", një "anakronizëm i shekullit të njëzet" dhe "utopia ... e të gjitha utopive... sigurisht...

M A X
ne: 14-11-2011, 12:27:55
Kush është Xhelil Gjoni

Forumi Politik

Kush është Xhelil GjoniXhelil Gjoni është nja nga emrat e njohur të Shqipërisë. Përveç detyrave të larta partiake që ka kryer, deri te Sekretar i Komitetit Qendror të Partisë së Punës apo Sekretar i Parë i saj në disa rrethe të Shqipërisë, ai ka një histori të tërë edhe në organ...


Pergjigje nga: Lefter, Hektori, napoloni
Ibrahim Rugova

dr.Dugi
ne: 06-12-2010, 17:42:50
Pushteti që harron ata që dhanë jetën për lirinë, përbuz popullin e vet

Forumi Politik

Sot, në datën 6 dhjetor në Pallatin e Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan u zhvillua tubimi i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, ku kandidatë të kësaj lëvizjeje u takuan me qytetarë të Deçanit e të fshatrave përreth. Në tubim, para rreth 500 pjesëmarrësve kanë përshëndetur me radhë Zanita Halimi, Fetnete Ra...

dr.Dugi
ne: 02-12-2010, 20:32:40
Programi Politik i L.VETEVENDOSJE!

Forumi Politik

http://vetevendosje.org/repository/docs/programi_i_shkurte.pdf Me siper mund ta shkarkoni e ta lexoni planprogramin e Levizjes Vetevendosje !

dr.Dugi
ne: 02-12-2010, 20:21:55
Studentët nismëtarë të ndryshimeve

Forumi Politik

Në diten e dytë të fushatës elektorale, Lëvizja VETËVENDOSJE! në Sallën e Kuqe në Pallatin e Rinisë ka takuar studentët dhe profesorët universitar.Tubimin e hapi kandidatja për deputete, Zanita Halimi e cila iu drejtua studentëve me fjalët “Lëvizja VETËVENDOSJE!, konsideron studentët si mendje t...

*
Edrejta
ne: 09-11-2010, 02:24:25
Partia e Drejtësisë

Forumi Politik

Partia e DrejtësisëPartia e Drejtësisë, është bashkim vullnetar politik i qytetarëve të Kosovës, të cilët të frymëzuar nga besimi në Zot dhe të përkushtuar për Komb dhe Atdhe, ang...prof.lulzim
ne: 12-07-2010, 20:03:33
REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!

Forumi Politik

REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!NGA  LULZIM Z. HAMIDIJemi në dilemën hamletiane të jemi apo mos të jemi.E them këtë duke u bazuar ne faktin aq here të të përmendur se  momentalisht ,ashtu siÇ shkojnë punët kemi një situate paradoksale,interesante dhe habitëse .Të mbyllur nga  një blo...

prof.lulzim
ne: 12-07-2010, 19:59:43
•RREALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE

Forumi Politik

REALITETI I MAREDHENIEVE SHQIPTARO-MAQEDONE!NGALULZIM Z. HAMIDIJemi në dilemën hamletiane të jemi apo mos të jemi.E them këtë duke u bazuar ne faktin aq here të të përmendur semomentalisht ,ashtu siÇ shkojnë punët kemi një situate paradoksale,interesante dhe habitëse .Të mbyllur nganjë blo...Shej
ne: 02-07-2009, 12:28:00
Barazim vendesh mes dy kampeve

Forumi Politik

Kur janë numëruar pak më shumë se 98% e kutive të votimit, ende nuk ka një fitues të zgjedhjeve të përgjithshme të 28 qershorit. Rezultatet e deritanishme flasin për një barazim midis të djathtës dhe të majtës. Megjithatë, midis koalicioneve ka diferenca. Koalicioni i djathtë “Aleanca për Ndrysh...

ßåßy ღ
ne: 02-07-2009, 08:30:14
Parlamenti i ri do kete 15% femra!

Forumi Politik

Parlamenti i ri shqiptar do te kete ne perberjen e tij 21 femra. Ndonese forcat politike kishin ne listat e tyre 30 per qind femra, sic edhe pritej pas votimit rezulton se ne sallen e Kuvendit me 140 deputete do te ulen 15 per qind femra. E pare sipas kraheve te politikes, e majta ka perfaqesim ...

ßåßy ღ
ne: 01-07-2009, 23:09:25
Presidenca e BE, i "terheq veshin" politikes Shqiptare?!

Forumi Politik

Presidenca suedeze e Bashkimit Evropian i terheq vemendjen klases politike shqiptare per problemet ne fazen e numerimit te votave te procesit zgjedhor. “Veme ne dukje se kompletimi i rregullt i fazave te mbetura te procesit eshte i nje rendesie te larte. Vleresimi perfundimtar i zgjedhjeve do te...

ßåßy ღ
ne: 01-07-2009, 21:12:00
Prishtina dhe Maqedonia pershendetin Shqiperine per zgjedhjet!

Forumi Politik

Lidershipi kosovar ka vleresuar me nota pozitive zhvillimin e procesit zgjedhor ne Shqiperi. I sapokthyer nga Nju Jorku, presidenti Sejdiu ka deklaruar se ky proces ka treguar konsolidimin e demokracise ne Shqiperi. “Bej nje vleresim shume pozitiv te procesit qe ka kapercyer kufijte e Shqiperise...

ßåßy ღ
ne: 01-07-2009, 16:58:14
OSBE: zgjedhjet ende larg standarteve!

Forumi Politik

OSBE rithekson ato arritje dhe kritika qe u thane edhe ne raportin paraprak te kesaj organizate nje dite pas zgjedhjeve. Zedhenesi i OSBE-se, Jens Hagen Heshenbaher ka pohuar ne nje interviste per “Deutche Welle” se standartet nderkombetare u arriten pjeserisht. Ai pohon se u shenua progres ne h...  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board