Forumi Politik - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Arena e diskutimeve politike. Cdo gje ne lidhje me politiken shqiptare.

Shej
30-06-2009, 10:02:37

BE: Zgjedhje pozitive

Bashkimi Evropian e ka vlerësuar procesin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri si pozitiv.Cristina Gallack, zëdhënësja e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për çështje të politikës së jashtme dhe sigurisë, Havier Solana, thotë se Brukseli vlerëson zgjedhjet e së dielës dhe pret që pasi të numërohe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
30-06-2009, 09:13:16

DASH: Zgjedhjet paqesore dhe te rregullta

Uashingtoni reagon zyrtarisht pas zgjedhjeve te 28 qershorit duke i dhene nje note pozitive votimeve dhe ecurise se deritanishme. Nje zedhenese e Departamentit Amerikan te Shtetit e cituar nga VOA, thekson se qytetaret e Shqiperise meritojne te lavderohenqe dolen ne votime ne nje numer te kond...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
26-06-2009, 10:12:08

Apeli i vëzhguesve: Të plotësohen standartet

Kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit apeli për një proces të lirë e konform standarteve, ka mbërritur nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve, kryediplomati i Shteteve të Bashkuara në Tiranë John Uithers dhe kryetari i presencës së OSBE-së Robert Bosh. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Trendafili i kuq

Sondazhi, PD fituese me 72 deputete

M A X
26-06-2009, 10:06:51
Kete do ta shohim te henen
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-06-2009, 10:46:40

Blendi Fevziu: "Fituesi formon qeverine, pa koalicione"

Fituesi formon qeverine, pa koalicioneE Merkure, 24 Qershor 2009INTERVISTA/ Flet analisti Blendi Fevziu. Konstaton se fushata parazgjedhore ne Shqiperi, deri tani, ka qene kryesisht e qete. Kurse vlereson se "pas zgjedhjeve, forca politike qe do te fitoje, do te kete mundesine t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
24-06-2009, 10:22:57

Dyshime për kandidatët për deputetë

Koalicioni për një Parlament të pastër, është një organizatë jo qeveritare që drejtohet nga ish-presidenti Alfred Moisiu, ka publikuar një listë me 21 emra, ku përfshihen kandidatë të partive të ndryshme të cilët vlerësohen të papërshtatshëm për të qenë anëtarë të parlamentit të ri.Korrespondent...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
24-06-2009, 10:20:50

250 mijë shqiptarë pa karta identiteti

Autoritetet në Shqipëri kanë bërë të ditur se ka përfunduar procesi i pajisjes me karta identiteti, një nga dokumentet pa të cilat nuk do të mund të votohet më 28 qershor.Ministria e Brendshme bëri të ditur se më shumë se 250 mijë persona nuk do të kenë as karta identifikimi dhe as pasaporta, dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-06-2009, 08:58:20

IPR Marketing: Fituese PD me 44%, PS 41%

Gjashtë ditë para zgjedhjeve, Partia Demokratike ndodhet 3 pikë para Partisë Socialiste. Ky është parashikimi që vjen nga sondazhi i IPR Marketing, që shënon edhe bashkëpunimin e katërt mes kësaj kompanie të njohur të sondazheve në Europë dhe televizionit Ora News. Përballë një paneli analistësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
22-06-2009, 11:30:19

Sot tryeza e Metës. Vetëm Nano i thotë "po"

Tryeza, e cila do të zhvillohet mesditen e sotme është refuzuar jo vetëm nga kreu aktual i PS-së, Edi Rama, por edhe nga krerët e partive, pjesë e koalicionit "Bashkimi për Ndryshim".TIRANE- Ftesa e kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, drejtuar disa drejtuesve të së majtës n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
20-06-2009, 12:41:48

Zgjedhjet, SHBA-qeverisë: Ruani klimën paqësore. Standarte në votime

SHBA i ben thirrje qeverise shqiptare te ruaje klimen paqesore ne prag zgjedhjesh qe shqiptaret tu drejtohen te qete kutive te votimit. Apeli vijon me tej me thirrjen per standarte. Deklarata vjen nje dite pas vrasjes se Kekes.TIRANE-Ambasada e SHBA-së në Tiranë i bëri thirrje sot qeverisë shqip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
20-06-2009, 12:39:53

Plas tek e djathta, akuza si spiunë të Sigurimit

Krerët e së djathtës janë përfshirë dje në akuza të ndërsjella për kandidim të bashkëpunëtorëve të ish-Sigurimit të Shtetit. Topalli: "Është Ndoka". Meksi: "Është Topalli"TIRANE-Krerët e së djathtës janë përfshirë dje në akuza të ndërsjella për kandidim të bashkëpunëtorëve të ish-Sigurimit të Sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
20-06-2009, 12:38:05

Zgjedhjet, dështon debati publik, Rama-Berisha

Në zgjedhjet shqiptare nuk është realizuar asnjëherë debati mes dy kundërshtarëve kryesorë politikë që garojnë për pushtet. Edhe pse në këto zgjedhje parlamentare ishte Dhoma Amerikane e Tregtisë në Tiranë që negocioi për një debat të mundshëm Rama-Berisha, iniciativa dështoi për disa arsyeTIRAN...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-06-2009, 23:34:30

Sondazhi Gani Bobi: PD 50%, PS 40%

Partia Demokratike thellon diferencën me Partinë Socialiste në Tiranë. Sondazhi i Qendrës Humanistike “Gani Bobi” i kryer në Qarkun më të madh të vendit dhe i publikuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, i nxjerr demokratët fitues me 50.2 përqind. Socialistët marrin vetëm 40 përqind. Diferenca e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
18-06-2009, 10:45:21

Kartat, sot afati i fundit i aplikimeve

Afati i procesit të aplikimeve me karta identiteti ishte 15 qershori por ministria e Brendshme vendosi shtyrjen për tre ditë të tjera me shpresën se mund të rritet disi numri i personave që pajisen me karta identiteti.TIRANE- Sot është afati i fundit për të aplikuar për kartat e identitetit për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
16-06-2009, 12:46:53

Zgjedhjet, programet e 4 koalicioneve

Ballafaqimi i ofertave të katër grupimeve që kërkojnë votën e shqiptarëve më 28 qershorMë 28 qershor, shqiptarët do të duhet të hedhin votën për partinë dhe koalicionin që do të qeverisë Shqipërinë në katër vitet e ardhshme. Teksa ndodhemi 13 ditë nga zgjedhjet, gazeta "Shqip" bën të mundur ball...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
15-06-2009, 21:53:06

Fitorja si humbje dhe humbja si fitore

Artikull nga Artan Fuga ne Maj 20091 - Dy partitë kryesore parlamentare kanë paraqitur listën e tyre të kandidatëve për deputetë. Duke gjykuar nga emrat e paraqitur, si do t’i cilësonit këto lista dhe çfarë të reje kanë sjellë secila parti, PD dhe PS, në grupet që do të garojnë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
15-06-2009, 11:19:15

Fushata- Rama e Berisha vazhdojnë turin me premtime e akuza të ndërsjellta

Ndërsa na ndajnë vetëm dy javë nga dita e zgjedhjeve, dy kundërshtarët politikë kanë nxehur fushatën me premtime dhe akuza të ndërsjellta. Kryeministri Berisha është ndalur në Pogradec nga ku ka hedhur akuza ndaj kreut të PS, se mashtron shqiptarët për hir të karriges. Ndërsa kreu socialist thek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
15-06-2009, 11:16:56

Fushata, Berisha e Rama përplasen për legalizimet

09) Kreu socialist dhe ai demokrat kanë vijuar turin elektoral duke u ndalur në periferinë e kryeqytetit. Premtimi kryesor nga të dyja palët ka qënë legalizimi i zonave informale, dhe janë hedhur akuza të ndërsjellta për këtë cështje.Fushata- Rama premton legalizimin e zonave informale TIRANE- P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
13-06-2009, 16:48:14

"The Sun": Shqiperia, shans te vdekurve per votim

Parregullsite me listat e zgjedhesve ne Shqiperi, ku ende ekzistojne persona qe jane 159 vjec gjen jehone edhe ne median britanike.Ne numrin e sotem gazeta me e madhe ne vend "The Sun" me titullin "Shqiptaret e vdekur mund te votojne", shkruan rreth ketij fenomeni qe ndodh vetem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-06-2009, 16:07:27

Sondazhi, PD fiton dhe ne Fier

Partia Demokratike do te arrije te fitoje zgjedhjet edhe ne Qarkun e Fierit, i njohur si bastion i se majtes. Sipas sondazhit te kryer nga fondacioni "Gani Bobi", i bere publik dje ne televizionin "Klan", per te cilin jane anketuar rreth 2000 persona ne te gjithe qarkun. Nga rezultati i ketij so...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-06-2009, 15:55:05

Gramoz Ruçi, mesazhe për të votuar partinë e Berishës

Dritan Prifti Lexova sondazhin që financuan ambasadat amerikane dhe britanike dhe më erdhi keq që Partia Socialiste ishte 9% poshtë PD-së. Për fat të mirë e majta është përsëri fituese, duke marrëparasysh rezultatin mbi 15% të LSI-së në rang kombëtar. LSI ka pësuar rritje në elektorat që në mo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-06-2009, 13:08:04

PD, “garë tjetër” brenda zgjedhjeve

Henri ÇILI Partia Demokratike e SaliBerishës nuk është thjesht në një garë me kundërshtarin e saj politik, opozitën socialiste. Në mënyrë latente, por gjithnjë e më hapur po shfaqet një garë brenda për brenda Partisë Demokratike, e cila manifestohet tek përpjekja për një performancë sa më të m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
03-06-2009, 10:56:47

ANALIZE - Masa drastike, ose zgjedhjet të shtyhen

Tashmë është e qartë se një nga mashtrimet me zgjedhjet, është mospajisja me letërnjoftime e disa qindra mijëra vetëve, që përbëjnë mbi dhjetë për qind të votuesve potencialë. Opozita (koalicionet me në krye PS-në, LSI-në, Poli i Lirisë si dhe partitë e kandidatët e tjerë jashtë koalicioneve) du...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
03-06-2009, 10:29:09

Kush janë politikanët dhe deputetët që kanë ndryshuar “flamujt”

Merkatoja politike mes PS, LSI dhe kampit të djathtëNëse kanë pasur një specifikë këto katër vite politike, kanë qenë padyshim lëvizjet e politikanëve dhe partiakëve nga një parti tek tjetra. Deputetët që e marrin mandatin nën siglën e një force dhe e mbyllin me një forcë tjetër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
03-06-2009, 10:14:36

Meta: Shtyrja e zgjedhjeve? Një turp

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, i bëri thirrje dje PD-së dhe PS-së të mos sajojnë sebepe me qëllim prishjen e zgjedhjeve të 28 qershorit. Sipas Metës, dy partitë e mëdha kanë pasur katër vjet për t‘i zgjidhur problemet lidhur me pajisjen e shtetasve me karta identiteti. Gjatë një konference për sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
03-06-2009, 10:13:24

Rama, Berishës: Nuk më duhet mandati i deputetit që të rri ulur

"Karrigia mund t‘i duhet atij që do të jetë në opozitë"Sali Berishës i duhet mandati i deputetit, sepse nesër do jetë në opozitë. Ky ishte deklarimi i djeshëm i kreut socialist, Edi Rama, nga qyteti i Durrësit. Pas sulmeve të njëpasnjëshme të Kryeministrit Sali Berisha, që e ftoi t‘i dalë përbal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-06-2009, 09:04:04

Elbasani me Berishën, mbush sheshin si asnjëherë më parë

Mbi 80 mijë qytetarë elbasanas i bashkohen marshimit të fitores të Kryetarit të PDDhjetëra mijëra qytetarë të Elbasanit pritën në një miting madhështor kryeministrin Berisha, i cili i garantoi ata se në katër vitet e ardhshme qeveria e Partisë Demokratike do të katërfishojë inve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
01-06-2009, 17:12:22

Interviste me kryetarin e Levizjes Socialiste per Integrim Ilir Meta

Meta:Jam i hapur per debat me Kryeministrin në largim z.Berisha, dhe kandidatin për Kryeministër nga PS z.RamaLideri i LSI, z.Ilir Meta jep një konferencë për shtyp për raportin e USAID për pasqyrimin e fushatës në media dhe për kartat e identitetitMeta: Jam i hapur të ftoj në d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Isuf B.Bajrami
14-10-2008, 14:56:45

Atdhetarizmi dhe Iluminizmi

ATDHETARIZMI DHE ILUMINIZMI TIPARE QENËSORE TË JETËS DHE VEPRIMTARISË SË ATË SHTJEFËN GJEÇOVIT  Isuf B.Bajrami "Këto punë po i shkruaj këtu, o vëlla shqiptar, jo me ndonjë qëllim të keq, por pse po ma ka ënda me e mbështetë në to vjetërsinë e kombit tonë. Le ta marrë vesh bota ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-05-2008, 09:30:20

Shefqet Deliallisi

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit, Shefqet Deliallisi dhe si e priti emërimin në detyrë-Ju jeni një person mjaft i njohur në qytetin tonë, por publiku i Qarkut të Elbasanit do të dijë më tepër për Prefektin e tij.Po, është e vërtetë. Falë profesionit tim. Por jo vetëm, jam i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: burim dervodeli, emiliatje, Je e imja

Avni Rrustemi

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe