Menduh Thaci - Forumi Politik

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Menduh Thaci

Menduh Thaci

· 10 · 2587

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 17-01-2008, 04:24:06
C'ka mendoni per kryetarin e Partise Demokratie Shqiptare Menduh Thaci???

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 27-02-2008, 15:54:43
nJE POLITIKAN me pervoje shume te gjate,nje orator i pakrashueshem,kryetar partie,por ka dicka....Krejt i ka ne rregull por pyes? A REALIZON DICKA KY NJERI? SHUME FLET E ASGJE SPO PUNON ER SHQIPTARET E MAQEDONISE?
Me Respekt!!!

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-02-2008, 02:42:53
Punon nje m*t.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 28-02-2008, 10:36:08
Qe qenke lodh me e hap nje teme posaqerisht per kete o Bekim...:D

Thaqi per mendimin tim seshte asgje me shume sa nje kriminel dhe tradhetar i cili shiqon vetem interesin e tij personal! Ta kishte shiqu interesin e popullit shume gjera do te ishin ndryshe. Ne kohen kur uniteti dhe bashkepunimi mes partiave shqiptare ka rendesi te madhe qe ti mbrojne interesat tona kombetare, keta kacafyten vella me vella madje nuk ngurojne as ta tregojne edukaten e tyre te ulet dhe te ngrejne dore kunder nje femres. Flas per rastin me Teuta Arifin qe ishte turp i madh. Si thone kote asaj fjale "Nje shqiptar e 100 partia" ky hall na gjeti edhe neve ne Maqedoni.

Nuk mund te them se i kemi ata politikan qe i meritojme meqe vete i zgjedhim. Them sepse kam ndegjuar qe gjate zgjedhjeve te fundit kane bere shume manipulime. Ne fshatrat e rrethit Tetoves dhe Gostivarit kishin votuar edhe mergimtaret qe skane qene me vite ne shtepi, madje edhe disa qe kane vdekur para ca vitesh. Mjaftonte nje leter njoftimi dhe shkon njeri e voton ne emer te 5 vetave!
Edhe pse mos e bejne? Kur kane kelysha qe ju rin lepe. Ne krah te partise cdo de*bil eshte punesuar, disa si Profesora ne UT, te tjere kane zene vend ne Parlament. Njoh disa qe per mendimin tim meritojne vetem nje fshise per ti pastruar korridoret e UT-se, e jo ta edukojne dhe gdhendin brezin tone te ri, e ku me ta perfaqesoje popullin shqiptar ne Parlament! Ndersa ata te rijte qe kane kapacitet te larte intelektuar, mbeten rrugeve pa pune dhe pa ardhmeri, kjo sepse dikush i ka zene karriket dhe nuk e leshon vendin!

Sa per ti shmangur keqkuptimet, une nuk kam perkrah dhe nuk perkrahi asnje parti. Deri sot sma ka mbush syrin asnjera se vec premtime japin e veprat askund sua sheh! Vete jetoj ne mergim dhe me cdo vizite qe i bej vendlindjes deshperohem shume e me shume kur e shoh mjerimin dhe luften per mbijetese atje. Kohen kur disa familje kane rende ti ushqejne femijet e tyre, te tjeret shiqojne si ti mbushin xhepat.

Shendosh, inshAllah behet me mire...

O Sarkozi, pleqet kane thene : "Burri matet per vepra e jo per fjale, fjalet behen pluhur dhe i merr era ndersa veprat mbeten te perjetshme!" e ky "oratori i pakrahasueshem" e ka deshmuar vitet e kaluara se svlen per 5 pare!

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-03-2008, 03:10:11
Ja se çshkruante në faqen zyrtare te PDSH para se ta fshinin postimin tek nje bord per levdata:

Citim
Kishim nje levdat nga bijt e shqipes:
Esht per THAÇIN TUAJ u  thaft e ju *.. nëna, smuj me i permend gjith dëmet që po na shkakton po le te dij PI.. NËNËS se ka me e shti ne PI.. TË NËNËS te vet DIJE SE SE KE GJAT SHQIPTARIA EGZISTON E nese ke harruar kujtohu SE KA EGZISTOJNE KUQ E ZINJTË dhe të derdhin gjakun ne prag te shpis.
O QYRRAVEC O PORDHAC PSE PO MBAN TRUPROJAT PO NE AS QE PO NA HA KA.. do te ta QI.. NËNËN QË TË KA BË E MË PAS do ti hedhim trutë në erë

MOS HARRO TURI PI.. SE TË KA ARDH FUNDI
Me respekt Kuq e zinjtë !!! ::::

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-03-2008, 00:04:25
Ky eshte me i demshem se Putini e Koshtunica bashke.

Shqiptar me te poshter se ky ndyresire s'ka par populli.


I uroj nje fund te mizershem, per gjithe mizerjet qe i ka shkaktu kombit.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 22-12-2009, 00:50:37
Nuk ka politikan Shqiptare ne maqedoni dhe ska lidera politik.
Smund te thuash eshte lider ky njeri kur ska te mbaruar as nje fakulltet e mos theme per gjera te tjera.

Politikanet ne maqedoni jan si ato ''Bosat e mafias'' ne amerik qe te kerkojn lek per te hapur nje biznes privat.

Aman mos u merrni kot me te tilla gjera, se kap njerin e perplas tek tjetri.

Gjumashi

 • Postime: 190
 • Karma: +11/-1

#7 ne: 17-02-2010, 04:58:23


Aman mos u merrni kot me te tilla gjera, se kap njerin e perplas tek tjetri.

Gjumashi

Shpejt do i vie fundi te gjitheve

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 15-03-2010, 23:53:11
mendoj se tani per tani eshte e vetmja shprese per shqiptaret e maqedonis
arsyeja eshte sepse mendoj se tani eshte duke luajtur nje politik adekuate ne favor te shqiptareve dhe mendoj se zgjedhjet e ardhshme do te jet fitues

 • Postime: 721
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 16-03-2010, 11:39:06
Tipa si Menduh Thaqi nuk meritojne te jene as kryetare te katundit. Ky njeri, aktivisht ose pasivisht vetem te keqija ju sjelle shqiptareve te maqedonise.  Por nuk eshte me i mire as ai i kampit tjeter. Shqiptaret e Maqedonise duhet te shikojne per lider te tjere sepse me Menduh Thaqin e  Ali Ahmetin do vazhdojne te jene te neperkembur

Temat e fundit