“Jehona kosovare” - Pikturë

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Jehona kosovare”

“Jehona kosovare”

· 1 · 2259

  • Postime: 7092
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 21-05-2007, 14:41:21
Në Tiranë u cel ekspozita e një grupi piktorësh të mirënjohur me origjinë kosovare, me temë “Jehona kosovare”. Në këtë ekspozitë, të organizuar në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar, paraqiteshin piktura të artistëve të shquar Abdurahim Buza, Qamil Grezda, Agim Zajmi, Kujtim Buza, Bujar Zajmi, Ermir Grezda, Arben Morina, Anila Zajmi dhe Sokol Buza.

Temat e fundit