Pikturon portrete me buzet e saj!? - Pikturë

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pikturon portrete me buzet e saj!?

Pikturon portrete me buzet e saj!?

· 1 · 651

  • Postime: 1498
  • Karma: +72/-2

ne: 07-09-2011, 12:08:51
Natalie Irish e dashuron artin aq shume, sa qe nuk mund te ndalet se puthuri ate.Duke i shfrytezuar vetem buzet e saj te lyera me buzekuq ne vend te brusheve,ajo krijon portrete te ikonave te famshme boterore si Marylin Monroe, dhe Jimmy Hendrix. Kjo vajze nga Hjustoni,Teksas, i vizaton portretet ne ate menyre qe separi i lyen buzet me buzekuq, pastaj ben shtypje me to ne pelhure.

Duke ndryshuar shtypjen e buzeve te saj ne pelhure, si nje dashnore e pasionuar, Natalie i krijon portretet e saj me nijansa te ndryshme te ngjyres.

Ndiqni punen e saj delikate dhe romantike. :)

Natalie Irish - Painting With Her Lips

Para se te filloje te pikturoje me buzet, ajo ka pikturuar me shenjat e gishterinjve.

Burimi:KafePauza
Perkthyer nga une.
« Editimi i fundit: 10-09-2011, 12:21:57 nga Vox »

Temat e fundit