Drejtshkrimi.info - Portalet Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Drejtshkrimi.info

  Drejtshkrimi.info

  · 3 · 692

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 24-04-2020, 12:35:43
  Kjo faqe bazohet krejtësisht në ribotimin e vitit 1974 të librit me të njëjtin titull nga «Instituti Albanologjik i Prishtinës» dhe është kopje digjitale identike e tij. Ndërsa libri është rezultat i «Kongresit të Drejtshkrimit» të mbajtur në Tiranë në vitin 1972.

  Vërejtje: Ky projekt është nismë individuale me të vetmin qëllim plotësimin e nevojave informuese e referuese të publikut shtyrë nga (a) keqardhja për mirëmbajtjen e ngathtë të gjuhës standarde në fuqi, (b) nga keqshkrimi i saj kohëve të fundit dhe (c) nga mungesa e një burimi si ky; por (i) pa qëllim të shkeljes së të drejtave autoriale, duke qenë se libri edhe nuk duket se ka mbrojtje autoriale të shprehur, (ii) pa dashur të kundërvihen iniciativat kundërshtuese të këtij standardizimi të gjuhës dhe (iii) pa qëllime politiko-ideologjike, përkundër përfshirjes së tekstit origjinal, diku-diku të ngjyrosur, për të ruajtur vërtetësinë e librit.
  www.Drejtshkrimi.in fo
  *


  #1 ne: 22-08-2023, 10:31:57
  A funksionon më drejtshkrimi.info? U bënë  ca kohë që nuk arrijmë të futemi në website. 

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 23-08-2023, 11:13:41
  Sic duket e kane mbyllur!
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: