Mbreterite e Rilindjes - Portalet Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mbreterite e Rilindjes

Mbreterite e Rilindjes

· 1 · 488

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

ne: 03-01-2012, 16:01:35
Pershendetje anetare te ketij forumi. Desha t'ju njoftoj me nje loje te mrekullueshme, quhet MBRETERITE E RILNDJES! Eshte ne shqip dhe ka 600 shqiptare ne loje.
Regjistrohuni dhe behuni pjese e kesaj loje!-------------
Faqja zyrtare e lojes:
http://www.mbreteriterilindjes.com/

Kjo loje eshte reklamuar edhe ne televisionin Klan Kosova:
http://www.principata.com/klankosova/

Ja nje video tjeter per sqarimin e kesaj loje:
Mbreterit e Rilindjes (Official Video)

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. (RPG- Role Play Game)

==================================

Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj.... ==================================

Mbreterite e Rilindjes do tju cojne nje udhetim thelle ne mesjete,duke ju vendosur ne qytet Lezhes. Por mbi te gjitha,mund te zbuloni nje komunitet te vecante loje te percaktuer nga pasuria dhe atmosfera e tij. Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin, kandido apo kalo netet i pire ne rruge apo duke luajtur poker me lojtaret e tjere ne taverant e qytetit! ==================================

===> RPG - Role Play Game


Kjo loje eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit. Për te ditur dhe mesuar me shume rreth lojes, futuni tek forumi zyrtar i lojes.

Kjo loje numeron mbi 300 000 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.Mbreteria e Arberit numeron 350 lojtar, Mbreteria e Serbise 50 lojtar, Mbreteria e Greqise 700 lojtar, Mbreteria e Turqiae 3 700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 25.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.

Temat e fundit