×
Hyrja
Profili

Mbyllet perfundimisht webmaster.al

Mbyllet perfundimisht webmaster.al

· 64 · 6818

 • Postime: 174
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-04-2013, 00:10:58
Pas me shume se 3 dite offline, webmaster.al mbyllet perfundimisht.
Fatkeqesisht, ai forum ka qene vazhdimisht nen sulme hackerash.
Nje tjeter gje qe ra me ra ne sy atje ishte moderimi i forumit i cili linte sh per te deshiruar, ose me sakte ajo detyre iu la personave te gabuar. Personalisht vazhdova te postoj artikuj rreth domaining edhe pse kisha vene re se forumi kishte marr rrugen e regresit.
E besoja qe ai forum do mbyllej heret a vone, per shkak te monotonise se krijuar.

Citim
Pas me teper se 5 vitesh, forumi me i madh ku mendohej te ishin mbledhur "webmasterat" shqiptar mbyllet perfundimisht. Kte vendim e marr jo vetem prej sulmeve te fundit (te cilat kane qene shume te medhaja per me teper se 72 ore) por per rezultatin e arritur ne kte 5 vjecar. Per shume persona, Webmaster.al ishte prezantimi i pare me boten e webit, ndertimit te faqeve, seo, affiliate marketing, adsense e shume te tjera. Madje kishte dhe nga ata qe perfitonin nga shit-blerje brenda ne forum por qe tashme cdo gje ka perfunduar, uroj qe nje forum tjeter te ngrihet e te behet edhe me i sukssheshem se Webmaster.al, edhe pse, me komunitetin qe na rrethon, eshte teper e veshtire per te krijuar dicka qe i reziston kohes...
Personalisht kam derdhur shume mund me qindra guida e tutoriale, por e kam teper te veshtire te vazhdoj kontributin, une dhe antar te tjere ne nje ambjent ku nuk respektohet puna e tjetrit, ne nje ambjent ku ligesia tejkalon virtytet parimore te njeriut.
Me respekt,
Olgi

RIP

 • Postime: 65

#1 ne: 20-04-2013, 00:14:48
R.I.P :(  Respekte Olgit.

 • Postime: 3

#2 ne: 20-04-2013, 00:59:13
Keq .. ishte forum ku shumica nga ne i mësuam hapat e para të WEB-it

 • Postime: 116

#3 ne: 20-04-2013, 05:17:00
Me te vertet po me vjen shume keq, ishte i vetmi forum i sakt per webmaster shqiptar.

 • Postime: 89
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-04-2013, 11:29:34
ISHTE nje Forum Goxha i mire, Derisa Filluan te Shtoheshin Mashtruesit Dita Dites.
Rip,
Respekt Per Ogli

 • Postime: 28

#5 ne: 20-04-2013, 12:32:44
- Ka qen nje forum ne te cilin i morras Hapat e par drejt botes se fitimit online ne internet, shum forum i mire ka qen dhe kur e pash at njoftim shum u merzita me te vertet

Webmaster.al #1

 • Postime: 8

#6 ne: 20-04-2013, 17:11:14
Me vjen shume keq une jam nje nga userat e para te atij forumi qe kur u hap per here te pare dhe sinqerisht me vjen keq ai forum nuk duhet mbyllur se shume shqiptare kudo qe ndodheshin mesuan si te ndertojne website apo youtube channel apo blogspot edhe shume shume gjera tjera po ndikimi me i madh ishte qe lejuan keto kalamajte qe e quajne veten hacker dhe qe u mernin vetem me mashtrime kjo ka qen ndikimi me i madh dhe adminat e forumin nuk e menaxhonin mire sepse po te kishin menaxhuar mire dhe ato mashtrusa qe ishin aty do ishin ber ban mos u pranonin nejse tani une flas kot por me vjen shume keq uroj qe te hapet serisht respekte te gjitheve

 • Postime: 12

#7 ne: 20-04-2013, 20:56:54
Rrespekt per Olgin dhe i Them Faleminderit pasi qe une gjithqka fillova nga Ky forum

Edhe njeher Rrespekt per Olgin

 • Postime: 3

#8 ne: 21-04-2013, 19:18:43
Me vjen keq per kete vendim qe Olgi mori gjithesesi.... suksese ne projekte te metejshme.

 • Postime: 88
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 22-04-2013, 02:37:12
Respekte per Olgin dhe Webmaster.al. Me vjen keq qe disa persona te lire dhe te ashtuquajtur hackera deshen ti benin keq ketij forumi,qe me te vertete kishte potencial. Me vjen keq dhe per disa anetare qe nuk ruajten etiken dhe profesionalizmin,por abuzuan rende duke cuar ne mbylljen e forumit. R.I.P Webmaster.al...

 • Postime: 9

#10 ne: 22-04-2013, 22:17:16
Nuk e di sa e bashkendani kete teme qe kam hapur ne kete faqe http://mirdite.com/showthread.php/596-Forumi-Webamster-al-Mbyllet?p=791#post791

Doja qe tu beja edhe nje pyetje. Si i behet per ta kontaktuar zoteruesin e domainit. Sepse ka plot te tjere qe duan te vazhdojne me tej projektin?

 • Postime: 8

#11 ne: 25-04-2013, 21:54:25
Respekte per Olgin dhe Webmaster.al ,ishte me te vertet nje forum i rendesishem dhe me vlera qe u shkaterua nga mashtruesit . Por shpresoj qe ky forum te rikthehet ndoshta me nje pronar te ri dhe padyshim me nje rregullore te re.

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 26-04-2013, 01:32:54
Forumi me te cilin krenoheshim :) Shpresoj dhe uroj te hapet perseri.

 • Postime: 376
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 26-04-2013, 15:51:05
me carsyje sulmonin hackerat duhet te ken pasur ndonje arsyje besoj se nuk te bjen ne qaf kot tjetri.

#14 ne: 26-04-2013, 16:53:25
Cuna, keni ngushellimet e mia me te sinqerta.
 :(

#15 ne: 26-04-2013, 17:29:29

 • Postime: 3

#16 ne: 27-04-2013, 11:49:42
Ka qene,nje forum shume i mire une kam marr mesime nga ai forum.

 • Postime: 2

#17 ne: 27-04-2013, 23:09:25
A do te ndryshojne Administratoret mendje dhe ta ri-hapin perseri sikur te mblidhemi disa persona dhe te bejm nga nje donacion sado te vogel qofte per Webmaster.al ?!

 • Postime: 26676
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 28-04-2013, 00:34:12
Te hapesh nje forum ndoshta eshte e lehte, por ta mbash hapur dhe te merresh me te nuk eshte dhe aq e lehte.
Te kesh nje forum nuk do te thote vetem qe ke per te paguar nje fature financiare, pa marre gje ne kembim, por dhe duhet te merresh me anetaret, problemet e tyre, si dhe me tekat e tyre. Madje dhe me ata qe jane e do te jene gjithmone mosmirenjohes!
Te kesh forum duhet dhe te kesh staf te mire qe merret me problemet e forumit. Madje kjo eshte pjesa me e rendesishme. Stafi mund ta rregulloje forumin, ose mund ta prishe ate.

Per ata qe se dine ky forum ketu, Albwebmaster, si nenforum i Zeriyt.com ka qene prej kohesh. Madje shume perpara se WM.al te konceptohej. Nese shihni ngjashmeri me strukturen e forumit ketu me ate qe ishte te WM.al, kjo vjen prej faktit se ai forum u krijua ne fillim si klon i ketij ketu, me anetare qe u moren nga ketu.

Tema e pare mbi te: http://www.zeriyt.com/forumi-i-ri-webmasteral-t52219.0.html

http://www.zeriyt.com/webmaster-al-portali-i-webmasterave-shqipetar-t57614.0.html
http://www.zeriyt.com/webmasteral-hacked-t76407.0.html
http://www.zeriyt.com/webmasteral-po-sulmohet-t68022.0.html
http://www.zeriyt.com/pse-webmasteral-ka-banned-shume-anetare-t65176.0.html
http://www.zeriyt.com/webmasteral-drejton-antaret-ne-rrug-te-gabuar-t62121.0.html

 • Postime: 174
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 28-04-2013, 02:56:07
Te thuash qe forumi (site) eshte zyrtarisht i mbyllur dhe ta hapesh serisht do coi ne humbjen e seriozitetit. Une nuk pres qe ai forum te hapet serisht.
Aktiviteti i albwebmaster le shume per te deshiruar nese krahasohet me aktivitetin qe kishte webmaster.al. Fakti qe albwebmaster po mbijeton, nuk do te thote qe eshte me i mire.  Problemi i webmaster.al ishte qe kaloi ne nje rutine te mezitshme, komplet i lene pasdore, keq menaxhuar dhe shume keq moderuar, kjo gje ndodh kur zgjedh rrugen e egoizmit (ose me mire thene, vetbesim te tepruar) dhe njerezit e gabuar hmmmmm:. Nuk besoj qe ishin shkaqet financiare qe mbyllen forumin edhe pse u shtua nje "donate" button. Me pak stimulim webmaster.al mund te vazhdonte online shume me mire sesa ishte dhe kete e them sepse bera vet nje test te tille ne forum dhe rrezultati ishte sic e prisja :)

 • Postime: 116

#20 ne: 28-04-2013, 04:48:25
E paskan hapur prap apo ....?

http://www.webmaster.al/forum.php

 • Postime: 376
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 28-04-2013, 04:54:08
A do te ndryshojne Administratoret mendje dhe ta ri-hapin perseri sikur te mblidhemi disa persona dhe te bejm nga nje donacion sado te vogel qofte per Webmaster.al ?!
Si e kishte emrin ajo WM$? Nje forum webmasterash me nje pamje te shkarkuar free mua me duket sikur nuk e ka interesuar kurre pronarin e saj.

Sic thot MAX per nje forum te tille duhet nje Staf i mire,dhe stafin e krijon vet pronari i forumit.
Webmaster.al te kishte pasur nje Staf Serioz nuk do te ishin gjitha keto llafe.

 • Postime: 174
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 28-04-2013, 12:52:15
Si e kishte emrin ajo WM$? Nje forum webmasterash me nje pamje te shkarkuar free mua me duket sikur nuk e ka interesuar kurre pronarin e saj.

Sic thot MAX per nje forum te tille duhet nje Staf i mire,dhe stafin e krijon vet pronari i forumit.
Webmaster.al te kishte pasur nje Staf Serioz nuk do te ishin gjitha keto llafe.
Perdorimi i nje virtual currency ishte ideale kur ne shqiperi nuk njihej paypal apo ndonje tjeter banke e ngjajshme.
Cdo te thote "pamje te shkarkuar free"?
SMF eshte gjithashtu free. pastaj, c'rendesi ka nese eshte free ose jo?

 • Postime: 8

#23 ne: 28-04-2013, 13:41:56
E paskan hapur prap apo ....?

http://www.webmaster.al/forum.php
Po pra forumi qenka i hapur ja nje teme e re http://www.webmaster.al/adsense/20874-perditesohen-rregullat-e-google-adsense.html
mund te hapet qe nga http://www.webmaster.al/index.php kurse http://www.webmaster.al/index.html nxjerr akoma njoftimin e mbylljes. C'fare po ndodh keshtu , une per vete s'po kuptoj gje .

 • Postime: 174
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 28-04-2013, 16:35:47
Mund te jete mundesia qe webmaster.al te jete hack-uar.
Hapa kete teme atje: http://www.webmaster.al/biseda-te-pergjithshme/20875-e-ka-vene-re-njeri-faqen-index-html.html#post194468

Kjo eshte vertet per te qeshur

Temat e fundit