×

Oda e Kosovës Lindore

Oda e Kosovës Lindore

· 22 · 5138

 • Postime: 610
Muslimanja
ne: 16-08-2005, 02:57:28
Pershendetje,
Nuk jam nga ana e Kosoves Lindore, mirepo kisha dashur qe edhe ajo pjese e Shqiperise Etnike ta gjej veten ketu.

Me endrren se nje dite do te bashkohemi.
:)

[attachment[/attachment]

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#1 ne: 17-08-2005, 06:45:39
Pershendetje te ngrohta per ty "Kosovarja" !!!!!!

me te vertet ke be mire , qe e ke hap ket tem, sepse edhe ne kosovaret te trojeve tjera te kosoves nuk guxojm te harrojm "KOSOVEN LINDORE ""!! Dhasht zoti e te bashkohemi sa ma shpejt !!!!

TE pershendes zemersisht Kosovarja

Me nderime

Prishtinasja :)

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#2 ne: 17-08-2005, 12:33:18
Trima ka Shqiperia, por me trimat e Kosoves Lindore nuk ka.

Hallall u qofte.

 • Postime: 610
Muslimanja
#3 ne: 17-08-2005, 23:25:04
Prishtinasja,
Flm shume per pershendetjet, gjithashtu ju pershendes edhe une perzemersishte. :)


Faleminderit qe u inkuadruat ne kete ode. :)
Gjithe te mirat!

 • Postime: 257
 • Gjinia: Mashkull
Capricon
#4 ne: 19-08-2005, 10:06:29

   Pershendetje Kosovare

Edhe pse nuk je nga ana lindore je shqiptare edhe e ke per obligim jo veq ti po te gjithe shqiptaret e kan epr obligim me u interesu per secilin shqiptar ku te gjendet ai.

 edhe une e mbeshtes mendimin tend po une emndoj qe tash per tash nuk e kemi ate mundesi qe me ba bashkim teritorial po mendoj qe bashkim shpieror po

 ate mundesi e kemi pase gjithemone  edhe e kemi gjitheher

e a ka kush qe mundet me na ndale kete?mendoj qe jo nuk.

  Respekt edhe kalofshit mire

  capricon

 • Postime: 929
Outime
#5 ne: 01-11-2005, 16:36:36
Pershendetje odes se kosoves lindore dhe shqiptareve mbare.
   
     Te punojme per nje bashkim te afert! :)

 • Postime: 1364
 • Gjinia: Mashkull
xhavo
#6 ne: 08-11-2005, 04:51:51
Përshendetje Oda e Kosovës Lindore.

Mbrëmë takova një shok timin nga Presheva. Në muhabet e sipër rastësisht më tregoj një dokument, që tregonte një arritje dhe aftësi të tij. Ku e pash se në mbiemrin e tij ishte shtuar një -viç. E kritikova dhe kshillova ta bëj ashtu sic e ka pas dikur.

Pse ndodh kjo? Keni ndonjë presion në "sllavizim" të mbiemrave?

 • Postime: 12
fisniki.bujanoc
#7 ne: 03-01-2006, 21:16:08
Wow Muslimone te falmderoj nga BUJANOCI! hallall te koft qe e ke hap nje tem te till shum te falemderoj Oda e kosoves lindore te ju njoftoj oshte si nje ode e zakonshme shqiptare mblidhen krejt burrat e diskutojn rreth trojev shqiptare ma shum edhe ishalla nje her bashkohemi ne odat shqiptare edhe dot flasim nga gjith vendet etnike shqiptare ne odat e kosoves lindore!!

 • Postime: 41
KL
#8 ne: 09-04-2006, 00:40:47
PERSHENDES PATRIOTAT E MI NGA KOSOVA LINDORE  DHE TE GJITHE SHQIPTARET !

UROJ BASHKIM TE SHPEJTE !

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#9 ne: 09-04-2006, 00:49:12
Pershendetje juve gjitheve ,,, :perqafim :perqafim :perqafim

 • Postime: 61
Lamino
#10 ne: 14-04-2006, 17:47:39
Mirë se erdhët në Kosovën Lindore.

 • Postime: 62
 • Gjinia: Femer
Llapjanja
#11 ne: 18-04-2006, 19:05:45
Pershendetje per te gjithe juve vellezer e motra :)

 • Postime: 95
 • Gjinia: Mashkull
Legjioni
#12 ne: 21-04-2006, 17:07:14
FLM,
Juve,
me ka mare malli per ate toke,
Qendro moj Lugine, se ke ballin larte. :perqafim

 • Postime: 95
 • Gjinia: Mashkull
Legjioni
#13 ne: 22-04-2006, 07:24:18
me ka mare malli, per sokaket e ngushta, ku lujsha me top,
me ka mare malli, per shoqerine qe u rrita me ta.
me ka mare malli ,per Presheven.......... .....

 • Postime: 61
Lamino
#14 ne: 03-05-2006, 16:52:46
Ju ftojmë në Odën e Kosovës Lindore që të debatojmë sa më shumë rreth problemeve politike që po zhvillohen këtu.

 • Postime: 61
Lamino
#15 ne: 12-05-2006, 15:49:24
Përshëndetje të gjithëve...
Na dhatë fjalën se nuk do të na lini vetëm neve në Kosovën Lindore.
Ku jeni more, mos na këtheni shpinën se kemi nevojë shumë për juve...

 • Postime: 61
Lamino
#16 ne: 08-07-2006, 15:47:53
Sonte Oda e Kosovës Lindore eshte e hapur per mysafirë, vetëm urdhroni dhe zini vendet e juaja. T'ia fillojme?
Hajde kush po vjen i pari...

 • Postime: 11
 • Gjinia: Femer
inushe
#17 ne: 16-02-2007, 17:59:04
pershendetje sofra! :)

 • Postime: 11
 • Gjinia: Femer
inushe
#18 ne: 16-02-2007, 18:53:32
Përshendetje Oda e Kosovës Lindore.

Mbrëmë takova një shok timin nga Presheva. Në muhabet e sipër rastësisht më tregoj një dokument, që tregonte një arritje dhe aftësi të tij. Ku e pash se në mbiemrin e tij ishte shtuar një -viç. E kritikova dhe kshillova ta bëj ashtu siç e ka pas dikur.

Pse ndodh kjo? Keni ndonjë presion në "sllavizim" të mbiemrave?

Pershendetje dhe ty Xhavo dhe mire se erdhe ne sofren tone :) !

Sado u perpoqa te te kuptoj ate qe the dua te te pyes: Je i sigurt se ai shoku yt ka qene nga Presheva??? Po et siguroj se ne Luginen e Presheves nuk ekziston as edhe nje rast as edhe nje person qe ka mbiemer te sllavizuar, dhe seshte aspak e vertet qe mund et ndodhi nje shqiptare te ket prapashtesen - vic ne  mbiemrin e tij
Mbase ai djali per et cilin po flet ka qene ndonje shqiptare nga Shqiperia qe jeton ne greqi , sepse vetem ca shqiptare ne greqi para ca kohesh i pranuan mbiemrat e grekut............. ..
kurse ne Shqiptaret e Presheves kjo gje nuk vje ne shprehje fare
rrespekte :)

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#19 ne: 19-02-2007, 23:48:03
Pershendtje sofer bujare. Si po shkojne punet nga lugina???

 • Postime: 11
 • Gjinia: Femer
inushe
#20 ne: 25-02-2007, 00:53:18
pershendetje Bekim :)
Mire te themi e ishalla behet mire....:)
megjithate, duket sikur eshte qetesi....po hapet nje universitet i Ekonomikut, fakt shume i rendesishem ky...Tirana ka miratuar kerkesen e kryetarit te Presheves per te pranuar nje numer me te madh studentash atje dmth nga 60 qe ishin tani 100 studenta mund studiojn atje...kshuuuu har tjeter do ju sjell me shume informacione...
meqe per momentin jam ktej (ne Presheve) vetem em thoni me konkretisht ca doni et dini dhe do ju informoj

p.s si gazetare sjam gje, po hajt mo besoj se do ju ndihmoj sado pak:P:P

PUCCCCCCC sofra

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#21 ne: 25-02-2007, 03:44:11
Pershendetje Inushe. Me behet qejfi qe na solle lajme te bukura nga Lugina.

Ishalla behet edhe me mire.


Me te mira.
 

Kush është Avdullah Hoti, kryeministri i ri i Kosovës

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 03-06-2020, 23:59:40
nga M A X
Albin Kurti eshte shpresa e Kosoves, po shpresa e Shqiperise kush eshte?

Nisur nga albinalbanRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 07-05-2020, 14:43:57
nga albinalban
Kur eshte shpallur pavarsia e Kosoves?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 21:21:41
nga M A X
Kur eshte themeluar Republika e Kosoves?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 21:23:23
nga M A X
Cili eshte numri i policise se Kosoves?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 05-04-2020, 23:55:33
nga M A X