Profile of 0lgi

×

Permbledhja

0lgi Zërist

Stats for 0lgi
Posts:   46 (0.009 per day)
Personal Text:   Webmaster.AL
Vendndodhja:   Tirane
Data e regjistrimit:   15-12-2007, 14:38:54
Last Active:   22-09-2010, 23:19:37
Gjinia:   Mashkull
Age:   32
  • Webmaster.AL
Offline Offline

Messages - 0lgi

1
Me fal nese u ofendove pasi ai nuk ishte qellimi im. Gjithsesi nuk ka asgje te keqe te punosh qoft ne llac qoft ne bujqesi.

Une insistoj tek ato qe thua ti, sepse ti vet "grricesh" duke then jo jeni kshu jo jeni ashtu . . . nuk je askush ti shpikesh gjera nga mendja jote okay (gjera si 90 % jane kopje) sepse thjesht po genjen veten tende

Ti mendon se duke postuar ti ashtu po me prish mua pune? Sic e the dhe vet, reklame per komunitetin Webmaster.al eshte dhe kjo por te pakten bazohu ne realitet dhe jo ne shpifje dakort?

Do sdo ti, Webmaster.al eshte numer 1 per momentin, ske cfare ti besh do mesohesh me kte fakt ... por ato bishtat qe shton nga mbrapa nuk i duroj dot ... prandaj me ben te dal nga natyra ime dhe te perdor ndoshta nje fjalor jo te hijshem.

Une po e mbyll me kaq sepse kam kam disa gjera per te perfunduar dhe mendoj qe komplet kjo teme eshte pa lidhje sinqerisht . . . sepse me perpara egzistonte nje teme per Webmaster.al dhe kjo eshte nje teme e perseritur dhe per per te vendosur qershine mbi torte, fillon e shkruan ti gjera te pa verteta

Nejse Niko se ktu jemi, do degjojme per njeri tjetrin. Sinqerisht te uroj suksese sepse skam asgje personale me ty, thjesht kaq te them, kur te flasesh here tjeter per Webmaster.al mendohu mire dhe mos fol ne baze te interesave te tua (pse u fshine temat) dakort?

Mbetsh me shendet

Olgi

2
Hajde mendje hajde ... ju ka prishur frapeja mesa duket andej nga Greqia. Nejse nqs vjen ktej (kur e ke lejen?) mund te takohemi qe te kuptosh se me ke po flet ...

Faqe te papame paske ... urime .. nejse eshte e kot te lodhem me me ty . . . se ti je tamam tipi i atyre shqiptarve qe kane ikur ne 93 jashte dhe e quajne veten te ditur ... mos ec me iden qe Shqiperia ka ngelur mbrapa o Niko..

Po vrisja mendjen se ca moshe ke ti por e kuptova nga shprehja (shko bej ...) se sa vjec qenke

Kot per fiksim je qe je mi nxirr dhe pak te ardhurat e tua ti shof njeher sepse jam ne medyshje i kalon $100 apo jo

Hajt Suksese Greko

3
Ke shume te drejte kur thua qe sduhet te dalim nga tema, por perderisa permende njohurite, atehere njohurite e tua une i shof ne ate cfare ti shpreh ne Internet

Ti ke nje cokollata.com me nje logo qe duket sikur eshte bere me banner generator online (falas)

Ke nje patosi.com qe qenka vertet kategori interesante, thash se do gjeja ndonje info per patosin por pash ... dental .. dhe shum shum reklama

Gjithashtu, meqe the ne postimin e pare, 90 % jane kopje, thjesht pash nje artikull tek SHqiperia.gr te njejtin artikull si dhe tek 50 faqe te tjera (link

Kshuqe file, kur nuk i njef te tjeret mos llap kot neper forume jo kshu jo ashtu, sepse nuk fiton gje pervecse i ul vlerat vetes tende

E shof qe cdo faqe e mbush me adsense, fitimet si ecin mire? Besoj se i nxjerr leket per te paguar hostin tek Hostgator

Po flasim per dijet ketu dhe per suksesin ... sepse nese flasim per fitimet pastaj ... hehe

4
Perse duhet te kem zili une ty ? Sepse ke nje forum webmastersh? Nuk kam ndermend te hap nje te tille keshtu qe ajo mundesi per te patur zili  nuk ekziston.
Nga zona ime i thone nje llaf : Mos e duaj por hakun mos ja ha.
Keshtu qe edhe une e permend qe eshte i sukseshem per momentin sepse nuk dua tjua ha haken tuaj.Sa per eksperience , nuk ma merr mendja te kesh te njejtat me mua per sa i perket menaxhimeve dhe timonit te faqeve ose network-ve.
Keshtu qe ato fjale , 'i jep gojes pak si teper' drejtojua shokeve te tu edhe jo mua, pasi nuk njihemi dhe s'kemi kofidenca te tilla.
Pikerisht kjo fjale qe vura ne thonjza karakterizon ate cka ti je kureshtar te dish ne lidhje me shprehjen time ( pa nivel )

Haha ... vertet me shkrive, pra ti je i mire ne menaxhim dhe "timonin" e faqeve ose network-ve

Sinqerisht eshte e kote te flasesh me ty... madje po e ngarkojme pak si teper databasen e forumit (i kerkoj ndjese Oltit)

Une shof punen tende ... dhe ajo le per te deshiruar. Sa per njohurite e mia ske faj sepse nuk e kam zakon te dal neper forume me stafet ne dore por shumica qe jane ktu me njofin dhe besoj se e dine se me cfare merrem

Edhe dicka po te them, besoj se i pranon kritikat dhe sygjerimet nga dikush qe eshte "me poshte se ti" :P

Tek faqja jote shqiperia.gr, ngjyrat e adsense nderroji nga te kuqe beji te blu (titullin) ndersa tekstin the url-n beji te zeza. Ne kte menyre behet nje blending me i mire dhe rritet CTR kshuqe fiton pak me teper se aktualisht

Persa i perket SEO's shof qe qenke edhe me keq, gjithsesi serisht mos ma merr per keq, po te ndihmoj paksa (ne fund te fundit skerkoj shperblim)

Kodi: [Zgjidh]
<title>Vatra Shqipetare ne Greqi - shqip - chat shqip - Mp3 Shqip - Kenge Falas, Muzik, shqipetar, vajza, djem, greqi, Foto, Lojra, Chat, Albania, Shqiperia, Shqiperi, Video, videoklipe, emigrant, Horoskopi, karte jeshile, Horoskopi Sot, Mp3, 2009</title>
Title zakonisht nuk behet aq i gjate dhe nuk eshte mire te futesh 200 fjale kyce sic ke bere ti, gjithashtu fjalet kyce vendosen ne ne meta keywords dhe jo ne titull

Kodi: [Zgjidh]
<meta name="description" content="Ketu shkruaj pershkrimin e faqes tende" />
<meta name="keywords" content="ketu vendos te gjitha keywords (termat kyce)" />

Shpresoj ta ulesh hunden dhe te marresh parasysh dhe sygjerime nga te tjeret qe jane me poshte se ti, sepse sa te rrosh do te mesosh


EDIT: e shof qe paske punuar me perpara me meta keywords :-) Konfiguroje tamam AIO Seo Pack se le nam

Suksese

Olgi

5
Webmaste.al mund te jete forum i ri edhe i sukseshem per momentin , por per mendimin tim nuk ka per te ecur shume gjate per vet faktin qe do permend me poshte.

1] Bazohet nje nje ide te gabuar ku te qenurit staf aty eshte privilegj me te drejta te pakufizuara kundrejt pjestareve te tjere.
2] 90 % te temave aty jane clonim ose dhe copypaste nga forume te tjere (mungese origjinaliteti)
3] Rregullore e ndryshueshme sipas nevojave dhe ineresave te nje grup pjestaresh
4] Niveli i dobet i drejtueseve te tij.
Keto pershtypje kam une per ate forum , dhe arsye qe nuk marr pjese ne te eshte se : qe ne fillim te hapjes se tij me kane fshire teme timen pa asnje paralajmerim edhe as nje fare lajmerimi mbas fshirjes se asaj teme.
Mungesa e korrektesise mund te quhet dhe faktori i 5-te 

Pershendetje UrL dhe te gjithe te tjeret.

Me lajmeruan tek forumi qe ishte hapur nje teme ketu dhe do deshiroja te qartesoja disa pika.

Faktikisht nuk duhet te merrem fare me ty po kur i jep pak si me teper gojes atehere meriton cdo kritik

A. The qe eshte i suksesshem per momentin por sdo eci ... asgje nuk eshte e sigurt ne jete pervec taksave dhe vdekjes. Shpresoj te jemi gjalle dhe me deshire te plot per te vazhduar dicka qe kemi nisur

B. Iden e gabuar mund ta kesh ti, te qenurit staf do te thote te kontrollosh mirembash dhe te vesh ne vije ato cfare nuk shkojne per ta bere forumin te suksesshem (meqe the pak me larte qe eshte i sukseshem)

C. 90 % i temave jane copy-paste? Lol ... shume veta me njofin mire kshuqe dhe vet ti e kupton qe e ke gabim por nganjeher inati dhe xhelozia te shtyjne te besh gjera te pamenduara mir.

D. E shof qe sja ke idene rregulloreve por sa per te pasur ti nje ide te qarte, rregulloret shkruhen dhe perditsohen kur eshte rasti. Qellim vetjak? Nuk e kam hapur forumin per perfitime vetjake por e kam hapur per te ndare ato ekperienca qe kam si webmaster me te gjithe te tjeret

E. Niveli i dobet i drejtuesve? Ne ckuptim te lutem .. ma sqaro pak kete

Kalofsh mire

Olgi

6
AdminZone / Forumi i ri Webmaster.al
« ne: 15-01-2009, 22:41:28 »
E di si eshte puna UrL,

Nganjeher vete arsyetimi llogjik te çon te besh gjera te pakontrolluara per momentin. Idea eshte qe duhet te jesh sa me elokuent ne ato qe thua si dhe ne mendimet e tua. Natyrisht nuk eshte fundi i botes nese dikush jep opinionin e tij por cfare eshte me vertet nje paradoks ne kte rast eshte qe ti tjeter gje thua e tjeter gje mendon.

Pra file, ne jemi ktu per te qendruar. Gjate periudhes time si Webmaster kam kaluar shume "UrL" edhe un. Hapa dicka serioze sepse ashtu dua qe edhe ata qe jan pjese e asaj cfare une krijoj te jen te atille.

Nejse mendimi yt eshte ky, mendimi i 100 te tjereve eshte kundra teje.

Thjesht dicka te fundit dhe e lejm me kaq se sinqerisht ska lezet, vertet mendon ti temat e tua ishin ne rregull ?

Nese ti e pranon qe ishin ne rregull une smerrem me ty sinqerisht me sepse kur dikush nuk eshte koshient per ate cfare ka bere.

Ja kalofsh sa me mire!

Olgi

7
AdminZone / Forumi i ri Webmaster.al
« ne: 15-01-2009, 21:46:10 »
Pa dale të shohim pak se cfare kemi ktu.

Syrgjyn, sinqerisht nuk e kuptoj postimin tend. Po kuptoj qe e ke hallin tek rubrikat.

Sa per dijeni, rubrikat si ke as marka te rregjistruara ti e as te mbrojutura me ligj.

Webmaster.al eshte nje forum Webmasterash dhe jo nje forum i rendomte. Duke qene i atille, termat do jene specifike per Webmastera apo jo?

Po eshte e vertet qe jam bazuar tek ky forum per te mos u hallakatur me shume nen-ndarje ose rubrika sa per te mbushur forumin.

Eshte nje fjale e urte popullore qe thote "Kur i mencuri tregon henen, budallai shef gishtin"

Nejse nuk kam se cte te them me.

Faleminderit per postimin tend

Persa i perket Linkut (aka UrL)

Te dhashe nje pergjigje shume te gjate tek tema jote meqe kishe pyetur se pse te ishin fshire ato temat e tua te tkurrura nga i ftohti megjithate po te shkruaj edhe ktu.

Kur thua nuk e kini te organizuar stafin dhe faqen, e ke per ate staf qe fshin temat e tua "faqe argetuese xxxxxx.gr" ?

Ftesa ne menyre ilegale neper forume te tjere (PM) ?????

Per cfare e ke fjalen te lutem se une nuk jam ne dijeni, te vetmet ftesa qe une kam bere kan qene ne forme shoqerore, madje per kte eshte edhe Syrgjyn koshient, pra ju kam pyetur se si keni qene dhe meqe mendoja te mblidhja webmasterat me te mire.

Nuk e shof une ku eshte veprimi ilegal ktu ? Une as nuk dergova spam emaile as nuk i cova 10 veta te njejtin mesazh (hej futu ktu ti se kam qejf une) Pra eshte ceshtje etike, se perdor dot ate menyre qe perdor ti, kaq ishte

Kopjimi 100% te nje forumi tjeter. ( ky qe ndodhemi)

Andej nga Greqia qenkeni mire me perqindjet te pakten. Kur thua 100 %, mund te me thuash pak te lutem se cfare nenkupton ?

Mesa di une 100 % merret si plotesisht, pra nese ti mendon qe Webmaster.al eshte 100 % kopje e ktij forumi atehere nuk kam me fjale se cfare te te them.

Ky eshte problemi me Shqiptaret, sidomos me ata qe ikin jasht. Kujtojne se dine me shume por faktikisht gabohen rende,

Webmaster.al eshte nje forum i cili do eci perpara, doni sdoni ju, ndac quheni kopje ndac quheni cfare te doni.

Nese mundeni tna e kaloni me mund e me pune, bravo ju qofte por nese merreni me llafe e jo e ka kopjuar kte e jo ate, skeni gje ne vije.

Ja kalofshi sa me mire!

Olgi

8
Ckemi Aldo,

Une personalisht kam perdorur gjithmon

http://www.myipneighbors.com

Mesa shof kta jan duke bere nje UPDATE dhe nese sjane te disponueshem atehere provo Loookup.com

Respekte

Olgi

9
AlbDEVs / Template origjinale për Joomla
« ne: 16-12-2008, 22:33:10 »
Ky template nuk eshte template Joomla por eshte nje design per wordpress.

Nuk ka ndonje gje te veshtirë, thjesht krijo kte dizajn ne psd pastaj kodoje ne wordpress!

Nese ke nevoj kam un staf dizajnerash dhe programues qe mund te te ndihmojne


10
Faleminderit dhe njeher per postimet tuaja

MAX, une jam ne gjendje te shkruaj artikuj rreth domeneve, website flipping, affiliate marketing dhe disa fusha te tjera. Pra i vetem nuk mund te mbuloj teresine se cfare mund te beje nje webmaster (programim ose dizajn)

Prandaj do doja dike qe te mund te me ndihmonte ne kte projekt

OnlineBP, jam shume dakort me mendimin tend. Jetojm ne kapitalizem dhe secili nga ne do shperblehet ne baze te punes qe do japi.

Nese je i interesuar mund te me dergosh nje MP dhe mund te te tregoj me shume rreth ktij projekti, ca domejni do perdoret dhe si do funksinoje

Olgi

11
Ju faleminderit për përgjigjet tuaja.

Syrgjyn, natyrisht termat kryesore do të qëndrojneë anglisht dhe mund të ketë në fund të cdo artikulli shpjegime për secilën fjalë

Respekte

Olgi

12
Pershendetje OnlineBP,

Jam shumë dakort me ty ne lidhje me oferten.Idea kryesore (per mua te pakten) nuk eshte fitimi por thjesht perhapja e dijes qe dhe ne Shqiptaret te jemi ne gjendje te krenohemi neper bote.

Nese vertet ndonje prej jush e ka te domosdoshme pagesen mujore atehere nuk eshte problem, thjesht me thoni sa kerkoni ne muaj dhe do ju kthej pergjigje

Nganjeher njohjet dhe lidhjet janë me te fuqishme se pagesa mujore.

Ky projekt do jet serioz dhe do kerkoj angazhim te plot te atyre qe do marrin pjese (ndac me pagese apo edhe pa pages)

FLM

Olgi

13
Marketing Online / Reklama ne BalkanWeb
« ne: 10-12-2008, 22:25:50 »
Më habit fakti që nuk përdorin reklama[at]balkanweb.com por perdorin @yahoo.com

Do ishte më profesionale besoj . . .

14
Ja pra se cfare ndodh ne Shqiperi!! Ky me te vertet eshte kulmi. Revista BlueTooth nxjerr artikuj sepse ka marr nje cek Liljana Hoxha dhe na qenka me e kerkuara ne Google?!

U dashka me shku njeher tek kta te Bluetooth se mos me bejn dhe mua intervist meqe marr çeqe nga kompani te ndryshme ...

Ksaj i thon shkruaj artikuj sa te mbushesh revisten ...

15
Përshëndetje,

Interesohem te hap nje websitë (blog) per te gjithë webmasterat shqiptar. Faqja do jet profesionale dhe do preki disa fusha si Marketing, Shitblerje Domeinesh dhe Faqesh, SEO dhe shum kategori te tjera.

Kerkoj 2-3 persona me njohuri dhe aftesi per te bere nje artikull gati cdo dit ose nje her ne 2 dit. Ideja eshte te krijojm nje blog me nje readership te madh shqiptaresh ku mund të ofrojm njohurit tona.

Un personalisht jam ne gjendje te shkruaj artikuj rreth internet marketing (affiliate marketing) dhe si te besh lek ne internet (jo ptc dhe paid to post natyrisht)

Nese ndokush eshte i interesuar, ju lutem me dergoni nje MP ktu dhe do ju kontaktoj personalisht.

Ky projekt eshte pa pagesë natyrisht. Jam mjaft i sigurt qe me nje staf te kualifikuar (secili ne fushen e vet) mund te behet nje faqe e lexuar nga te gjith shqiptaret kudo qe ndodhen

Cdo gje do ofrohet nga ana ime. Ju lutem interesohem vetem per njerez qe mund ti dedikohen plotesisht ktij projekti

Pres pergjigje

Olgi Zenullari

16
Përshëndetje,

Të sygjeroj te lexosh

http://www.olgizenullari.com/paid-to-click-a-provën-failed-scheme/

Nuk ja vlen te rrish gjith ditën duke klikuar për $0.1 ne dit

Respekte

Olgi

17
WebHosting / Me sugjeroni një host
« ne: 05-11-2008, 22:39:30 »
Mund te te ofroj une host me te gjitha kerkesat qe ti ke. Uptime eshte 99.98 % dhe mund te hostosh faqe pa fund. Gjithashtu do te te ofrohen dhe 100 mysql databaze (nese te duhen me shume mund te besh upgrade)


18
Zeri.tech / Forum vs. Blog
« ne: 01-10-2008, 19:54:45 »
Olti , do dëshiroja të dija më mirë per cfarë?

Nëse flasim per komunitete, atehere forumet janë menyra më e mirë për te pasur kontakt te vazhdueshem me anëtaret e forumit.

Nëse flasim për lajme,informacione ose artikuj, natyrisht blog eshte me i avancuar.

Nëse flasim per te ardhura, blogët mund te monetizohen me leht (10,000 unik ne nje blog sjellin me shume te ardhura se 10,000 unik ne nje forum (flas nese eshte e njejta kategori))

Rrespekte

Olgi

19
Zeri.tech / Linja me e shpejte e internetit ne Shqipëri?
« ne: 29-09-2008, 19:03:26 »
Personalisht kam lidhje Satelitore dhe paguaj 67 Euro ne muajMire jo keq ;)

20
Zeri.tech / Domen apo Domain?
« ne: 29-09-2008, 18:58:30 »
Personalisht perdor termin domain dhe me duket i duhuri (nga kendveshtrimi im natyrisht)

Une mendoj që disa fjalë kyçe ne anglisht sduhet ti shqiperojme!

PSH

Domain
Host
SEO
Link
PageRank


Flm

21
Tregu Webmasterave / Deshiroj te blej 1 domen & Host
« ne: 28-09-2008, 20:58:46 »
Ckemi Nostalgjia ,

Jam i gatshem te te ndihmoj!

Nese je i interesuar me ler emailin tend me PM dhe mund ta zgjidhim shpejt fare dhe domeinin dhe hostin tend

Ja kalofsh mire

Olgi

22
Si te fitosh para online / Procesoret e Pagesave Online
« ne: 22-09-2008, 23:55:39 »
Një sistem tjetër për pagesa online është KosPay.com, i vetmi sistem shqiptar i pagesave online.

Ne kemi integruar KosPay.com tek disa web faqe.
P.sh.. Tek www.kosoft-studio.com/ads.htm mund te mbushni llogarine direkt përmes www.kospay.com

Se shpejti ky sistem do të integrohet edhe tek www.kosovabux.net një web sajt i ngjajshem me bux.to

Poashtu edhe AlertPay është duker perparuar shumë dhe pritet qe shumë shpejt te ja kaloj edhe PayPal-it.


Dicka te atille harroje , nuk ka konkurent per momentin PayPal (sepse natyrisht ka krah shume te fort sic eshte eBay). Nese mund te them nje alternative e mire e PayPal , eshte padyshim Moneybookers

23
Me sa di aktualisht, për shqiptarët është bërë e mundur krijimi i llogarise ne PayPal (PP). Kjo llogari limitohet deri te pritja e lekeve ne llogari tënde te PP, por akoma nuk është e mundur për shqiptarët te kalojne leket nga PP ne karte apo llogari bankare. Megjithatë, këto para ju mund ti shfrytezoni, sa kohe aty ku do të bëni pagesen, tju ofrohet mundësia për te paguar me PP.

Jo kokushta , Shqiptaret mund te hapin llogari PayPal por vetem mund te dergojn lek (nese kan llogari bankare ne USA)

Nese ke nje llogari PayPali si shqiptar atehere kte mesazh marrin te tjeret nese te dergojn lek

"Currently PayPal accounts in Albania are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

24
Si te fitosh para online / 31 000 USD vetëm nga Adsense
« ne: 22-09-2008, 23:37:12 »
E kam pare dhe këtë postim tek digitalpoint. motoja e këtij ishte un behem i pasur duke i treguar te tjerëve se si te bëhen te pasur. ai ka me qindra faqe dhe ky fitim nuk është vetëm nga adsensi.faqet e tij kanë përmbajtje (niche) shumë te lartë për reklamat pasi kapin tema ekonomike e gjëra te tilla, dhe vizitohen nga shumë amatore qe kujtojnë se me anë te një faqe interneti ti meson si të bëhesh i pasur ;) nejse pastaj dhe photoshopi bën punën e tij :P

Me duhet te te korigjoj ketu , ajo moto i perket John Chow - www.johnchow.com :-)

25
Si te fitosh para online / 31 000 USD vetëm nga Adsense
« ne: 22-09-2008, 23:34:58 »
Olti , Jim Karter eshte me te vertet nje nga webmasterat me punëtor qe kam pasur rastin te njohë. Shumë veta nuk besojn qe ai ben vertet aq shume lek por ja u them un qe $31k i ka relativisht pak ne muaj (tani ka arritur mbi $50k ne muaj)

Rezultati : Kush punon fiton :-)

Faqe: [1] 2