Profile of AlbEno

×

Permbledhja

AlbEno Zërist

Stats for AlbEno
Posts:   38 (0.007 per day)
Data e regjistrimit:   18-02-2007, 09:40:17
Last Active:   21-07-2013, 18:07:52
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • WebShqiperia
Offline Offline

Messages - AlbEno

1
AlbDEVs / Image Hosting Script Me PPV(System)
« ne: 09-07-2013, 19:21:59 »
Pershendetje,

Me nevoitet nje script per ihs me ppv system, pak a shume si http://www.imageporter.com/ ose http://imgdino.com/  buget der  ne 25$

Thx

2
Tregu Webmasterave / Shes Script AutoLike !
« ne: 08-06-2013, 00:20:37 »
Pershendetje,

Shes Script autolike per facebook. Kujt i nevoitet te me lere PM!

3
Wordpress Forum / Ndihme!
« ne: 28-05-2013, 14:57:08 »
Pershendetje,
Kush munt te me ndihmon me nje gje te vogel?!

Si mund te bej qe kur hap posten te dal si title: Psh: Shqiperia (title post): Jone (E vendos vete) e te duket Shqiperia Jone Pa | ose - ?

thanks

4
CMS | Skripte | Templates / Ndihme Avatar?!
« ne: 29-04-2012, 13:44:27 »
Pershendetje....
Mund te me ndihmoni me zmadhimin e Avatars ne profile tek postime qe poston ne forum...se me dalin te vogla..65x65 sa do qe e ndryshoj ne admin prap kur ngarkoj foto me del 65x65 e jo sA e kam vendos demision ne admin....

5
Pershendetje,
Kerkoj partneritet per shkembim linkesh me webshqiperia.com , faqja 3-4 dite ka qe eshte nxjerr online, me nje fjale eshte e re, Por ka mbi 270 vizita unik ne dite.

6
Wordpress Forum / Probleme me forumin e wordpress
« ne: 22-11-2010, 12:19:14 »
Pershendetje,
 kam instaluar forumi-n simple press ne wordpress, por me jep probleme, me pamjen e vete qe ka wordpress kur e instalon, nuk jep probleme kurse me pamjen qe kam vendos une me jep problem.
Problemi eshte: nuk mund te hap nje teme te re.

ka ndonjeri ndonje mendim.?


7
Guida & Tutoriale / Si behet nje radio online?!
« ne: 01-11-2010, 15:24:38 »
@Gjumashi, radio e kam ne FM, dhe e kam kaluar ne internet,  dhe ne internet degjohet se cfare jep programi qe vendos mp3, nuk degjohet kur flet ne microfoni, si mund te behet lidhja me microfoni, Radio FM, punon me sam broadcast, dhe tek sam i kam vendos, serverin e radio te internetit, tani dua te me shpjegoj njeri si mund te lidh qe dhe jepen emisionet, te degjohen dhe ne internet jo vetem ne FM. Thx

8
Guida & Tutoriale / Si behet nje radio online?!
« ne: 28-10-2010, 15:12:58 »
Dixhitalizo sinjalin qe merr, dmth fute ne PC, pastaj ndiq te njejten procedure qe eshte shpjeguar ne fillim te kesaj teme.
Max Kete pyetja kam edhe une, serveri e radio e kam lidhe me sam broadcasters, dhe ne internet degjohet se cfare jep sam, nuk degjohet sic tel ne FM,(ne FM degjohen dhe emisionet etj, kurse ne internet degjohen vetem kenget qe vendosen ne sam) si mund te bej lidhjen e talies ne FM dhe ne internet. Thx

9
Albwebmaster / Radio On Air!
« ne: 26-10-2010, 19:51:41 »
AlbEno cfare perdor ai Raduka? Nese po duhet te gjej nje menyre qe te lidh ate me Winamp dhe nga ky i fundit te trasmentoi valet ne internet. E kisha nisur dikur per nje klient timin por e lash pasi nuk i doli programi per ta financuar shteti!
keto perdorin sam broadcaster, dhe nuk po gjej dot nje menyr qe te lidh mikserin me sam broadcaster , di ndonje se si behet?

10
Albwebmaster / Radio On Air! (Live Online)
« ne: 26-10-2010, 16:08:04 »
Pershendetje,
Kam nje klijent qe donte qe tja nxhirrja radio lokale ne internet. dhe ja bere e lidha me sam broadcaster, dhe ne internet degjohet se cfare vendos ne SAM.
si mund ta lidhe me mixer-in ? qe dhe ne internet te degjohen dhe emisionet...etj etj.
Thx

11
Pershendetje, me sygjyroni ne links per download, per version wp 2.8.6 ose 2.9.2 kam provuar 1 po me jep shume problem, nuk e di pse...."Complete Simple:Press Version 4.2.2" kjo me jep probleme, mungoj disa "plugine" ....

flm

12
M A X  mundesh ti shtosh edhe nje Portal dmth Lushnja Portal ;)

Thx

14
Albwebmaster / C'mendoni per Lushnja.Net
« ne: 05-06-2010, 13:27:31 »
Pershendetje te gjithve.

U be shume kohe qe nuk jam mar me, me kete faqe ( www.lushnja.net ), keto dite i hyra punes dhe e modifikova me nje themes tjeter.

Dhe dua mendimet tuaja neqoftese i pershtatet ky themes kesaj faqe.

Ju Faleminderit !

15
Albwebmaster / Ndihme per rivendosien e DB te SMF!
« ne: 14-10-2009, 10:38:59 »
70-80MB

16
Albwebmaster / Ndihme per rivendosien e DB te SMF!
« ne: 14-10-2009, 09:51:26 »
http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=403

:D

Db e hostit te vjeter e kam mare. po nuk e ve dot ne hostin e ri.me sa mbaj une mend ka qen nje file .php qe vije sql ne folderin e forumit bashke me file.php dhe me pase hyje ne links i file.php dhe vendosej. po nuk e mbaj mend se si quhej:(
Mund te me ndihmosh ?

17
Albwebmaster / Ndihme per rivendosien e DB te SMF!
« ne: 14-10-2009, 09:36:48 »
Pershendetje te gjithve!
Kam disa dite qe ndryshova host,e nuk po mundem dot te vendos databas-in e SMF ne hostin e ri.
Mund te me ndihmoj njeri me ndonje menyr tjeter per vendosien e db.

Ju FLM!

18
Albwebmaster / Ndihme Per SMF convert VB?
« ne: 10-04-2009, 19:51:29 »
Pershendetje, te gjithve.
ka nevoj per disa ndihme, dua te kethej nje forum smf ne vb. por nuk e kam iden se si ta bej kete ndryshime.ju lutem me thoni disa menyra.

Ju Flm!

19
CMS | Skripte | Templates / Ndihmë Me b1g Mail!
« ne: 16-12-2008, 15:26:45 »
Besoj se ndihmë konkrete dhe te shpejte do të merrje nga vete stafi i B1g Mail. Mendoj se ka shumë pak ose aspak webmastera shqiptare qe janë perdorues te këtij skripte, prandaj dhe ndihma ndoshta nuk mund të vijë. Gjithashtu B1gMail është me pagese dhe si i tillë nuk është i lehtë për t'u pasur sa për testime.

http://www.b1gmail.com/
http://my.b1gmail.com/
http://board.b1g.de/

Pershendetje MAX,
po me thuaj ndonje skript qe perdorim me shume ne shqiptaret per mail.

Thx!

20
CMS | Skripte | Templates / Ndihme Me b1g Mail!
« ne: 15-12-2008, 12:29:15 »
Pershendetje un kam instaluar b1g mail ne webin time http://mail.lushnja.net

po tani ka 1 problem,nga Accounte qe regjistrohen aty,mund te dergosh e-mail,por nuk mund te maresh e-mail dmth nga ai qe te dergon.

Ka njeri qe mund te me ndihmoj!

Ju Faliminderit!

21
Bashkepunime | Partneritete / Oferte nga Argetohu.Com
« ne: 26-11-2008, 15:04:50 »
Argetohu.Com - Faqe qe ja vlen ti vizitoni...!!!
Disa ditë me pare ishte dhe Shqipëria.gr aty por tashmë është fshirë megjithse unë vazhdoj te kem ne partneret e mij argetohu.com
Gjithashtu kam vendosur dhe ne cokollata.com link tuaj tek partneret po patet mundësi vendoseni dhe ju ne kategorine e `` faqe qe ja vlen te vizitoni``
! Nëse do me kthenit një pergj do ishte shumë ideale për ne.
Flm

Ashtu eshte kur dikush jua heq faqen nga weblista vete.por edhe une kam shume kohe qe e mbaj links e faqes tende ne webin time,por me sa kam pare une ti e ke heq prej kohesh,i kam ven re por une nuk e kam heq as nje her links tuaj.dhe nuk doja tju thoja por tani qe e pashe kte teme,dhe te  shkruajta,dhe ti i ke fshire links.apo Jo!? nejse!

22
Bashkepunime | Partneritete / Oferte nga Argetohu.Com
« ne: 23-11-2008, 14:35:33 »
Shkembim links me www.lushnja.net thanks!

23
Albwebmaster / Ndihme ! Mund Te Ndryshohet Passordi i DB
« ne: 02-11-2008, 03:01:09 »
Pershendetje,

Une Kam 1 DB por tek ky kam te gjitha te dhenat e sakta,dhe kete db nuk mund ta vendos ne db te tjera nuk e di se nuk e pranon.
dua te di a mund te ndryshohet pass se nuk ja mbaj mend :( per fat te keq.

Ju Faliminderit !

24
Si te fitosh para online / Pa U Lodhur Mund Te Fitoni Shume!
« ne: 11-06-2008, 23:23:32 »
A ke menduar ndonjehere se si mund te besh leke pa investuar asnje qindarke?Zgjidhja eshte shume e thjeshte.
Nga reklamat.Ka shume Site-uri te cilat paguajne per te mar sa me shume vizitor,dhe tani eshte momenti te marresh e ti nje pjese nga keto leke.
Respekto udhezimet e me poshtme dhe do te kesh disa te ardhura:
1.Me perpara kopjo http://bux.to/?r=albeagle ne internet explor.
2.Duhet te regjistrohesh duke kompletuar te gjitha te dhenat
3.Identifikohu,me pas kliko ne Surf Ads,dhe vazhdo duke klikuar ne linket te cilat ndodhen aty.Per cdo site duhet te prisni 30 sekonda.Per cdo site ne te cilin do te hyni,do te mirrni 0.01$.
Ky Veprim duhet bere 1 here ne dite,dmth dite per dite se 1 here ne 24 ore dalin links te reja,qe duhet te klikoni ne ato links.
4.Nje shembull per te fituar:
/'Bej klik 10 ads ne/dite=$0.10
/'120 referrals klik 10 ads ne/dite=$12.00
/'Fitimi yt ne dite =$12.10
/'Fitimi yt ne jave =$84.70
/'fitimi yt ne muaj =$363.00
5.Ky eshte hapi me i rendesishem.Ne momentin qe arrin ne 10$ munted te terheqesh leket.Gjithcka qe duhet te besh eshte te klikosh
ne /'Payments\' dhe zgjidh shumen te cilen do te terheqesh.
6.E rendesishme eshte te jesh konstant,dmth te hysh cdo dite ne site e te hapesh site-et e \'Surf Ads\'


Nqs respekton keto hapa,mund te kesh nje te ardhur goxha te favorshme.Site-t ne te cilat do te hysh paguajne leke shume.
Ne fillim do te besh nje shume prej 10$-20$ ne muaj.Por ne tre muajt e pare mund te arrish ne 200$ ose me shume.
Duke pasur parasysh qe cka ben eshte hyrja ne link-et e dhena nga ata!Plus kesaj do te kesh gjithnje leke ne xhep.Me shume detaje do te gjeni ne http://bux.to/?r=albeagle

25
Zeri.tech / SMF Shqip
« ne: 07-02-2008, 11:16:46 »
Përshëndetje Të Gjithve WebMastrave....

Unë Dua Një Ndihmë Nga Ju...Se Vete Jam Munduar Po Nuk Ja Kam Arrite Qellimit

Kam Një Portal...Po Kur I Shtone Video I Do Me Links Kështu: P.sh.. www.emriwebit.con/video.avi ....

Po unë dua qe ta kethej qe ti mar me links e youtubes dhe te googles....

Kodet jan këto:

Faqe: [1] 2