Profile of Bleriana

×

Permbledhja

Bleriana Zërist

Stats for Bleriana
Posts:   269 (0.046 per day)
Personal Text:   Zeri YT
Data e regjistrimit:   29-05-2005, 07:47:57
Last Active:   01-04-2011, 20:28:51
Age:  
Offline Offline

Messages - Bleriana

1
Pershendetje te gjithve,

e kam nje pyetje te vogel.

Si funksionon ta inxhizoj diqka prej pc. E kam pershembull nje dvd te ciles kisha pas qef rekordoj zerin ne disa pjes. Si mund ta bej ket?
Dhe si funksionon nqoftse dua ta bej inxhizim nje video nga per shembull twitter? (sepse ato nuk shkarkohen fatkeqesisht)

Faleminderit per mundim!

2
Kam te dyjat po per momentin pc eshte qe me ben probleme.
Keto jan datat:
Windows XP Home Edition SP 2
Intel Pentium 4
CPU 3,00 GHz
1,00 RAM

Nqofse ke ndonje pyetje tjeter mos hesito!

3
E kam nje problem perafersisht te njejte:

Para disa ditesh e kam formatuar pc dhe tani nuk me ben dot zeri.
Nuk e di se qfar arsye mund te ket per ket problem...

Mund te me ndihmoj ndonjeri?

4
Hey,

ia ku jam me nje problem me pc (si zakonisht).
Para disa ditesh e kam formatuar pc dhe tani nuk me ben dot zeri.
Nuk e di se qfar arsye mund te ket per ket problem...

Mund te me ndihmoj ndonjeri?

5
Guida & Tutoriale / Si formatohet PC?
« ne: 27-03-2010, 23:49:09 »
Faleminderit shume per ket tutorial. Sepse une e kam ket problem te formatimit vazhdimisht.
Gjumash, you rock!

6
E ka ndonjeri

Altin Shira - dimer ne zemren time
Jeta Faqolli - Shko

??

Me=happy, qe u rikthy zeriyt...

7
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 27-07-2009, 21:30:30 »
thanx

8
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 26-07-2009, 21:21:26 »
Kerkoj keto kenge ne vijim:

Demi Lovato - Catch me
Princess one point five - With light there is hope
Goo goo dolls - Iris
Broken Frame - Barely breathe
Beyonce - Sweet dreams
Razorlight - Hostage of love
Death Cab For Cutie - We Looked Like Giants
Leona Lewis - Run
Leona Lewis - I will be
Deichkind - Luftbahn
Thomas Godoj - Love is you
Tatu - We shout
Tatu - Loves me not
Tatu - Show me love
dhe keto nga youtube:


dhe ket version the leona lewis - run

9
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 23-06-2009, 17:49:38 »
Thanks a lot Dora!! You're the best.. kush thot ndryshe vetem ta ka inat!!!

10
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 19-06-2009, 20:55:20 »
Hey dora a mi gjen dhe playlistat tjera te twilight ?
Ja ku jan nqofse nuk i din me

The New Moon Playlist:
"Do you realize?" - The Flaming Lips (B)
"Papercut" - Linkin Park (B)
"Hyper Music" - Muse (B)
"Apocalypse Please" - Muse (B)
"Time Stands Still" - The All-American Rejects (B)
"Empty Room" - Marjorie Fair (B)
"Unwell" - Matchbox Twenty (B)
"Pain" - Jimmy Eat World (B)
"Ride" - The Vines (B)
"Fix You" - Coldplay (J)
"Blueside" - Rooney (B)
"Over My Head (Cable Car)" - The Fray (B)
"Going Under" - Evanescence (B)
"Tautou" - Brand New (B)
"Be My Escape" - Relient K (B)
"Never Let You Down" - Verve Pipe (J)
"Sing For Absolution" - Muse (E)
"Ya Mamma" - Fatboy Slim (Generic action-scene music)
"D.O.A." - Foo Fighters
"Stare" - Marjorie Fair (B)
"Memory" - Sugarcult (B)
"The Truth About Heaven" - Armor For Sleep (B)
"The Scientist" - Coldplay (E)
"Sound of Pulling Heaven Down" - Blue October (E)
Alternates:
"Drag" - Placebo (B)
"Like A Stone" - Audioslave (B)
"World Has Turned and Left Me Here" - Weezer (B)
"Best I Ever Had" - Vertical Horizon (B)
"My Immortal" - Evanescence (B)
"Not the One" - Collective Soul (B)
"Stuck in a Moment You Can't Get Out Of" - U2 (B)
"Rest In Pieces" - Saliva (B)
"White Flag" - Dido (B)
"Everybody's Changing" - Keane (B)
"Unintended" - Muse (B)
"I Miss You" - Blink 182 (B)
"The Reason" - Hoobastank (E)
"Hate Me" (radio edit) - Blue October (E)Eclipse Playlist
Mexican Standoff — Elbow
Hamburg Song — Keane
Clocks — Coldplay
The Small Print — Muse
Stab My Back — The All-American Rejects
Overweight [edited] — Blue October
Mr. Brightside — The Killers
Newborn — Muse
Love Me Like You — The Magic Numbers
Vindicated — Dashboard Confessional
Hysteria — Muse
Uninvited — Alanis Morissette
Yes Please — Muse
Infra-Red — Placebo
The Boy Who Blocked His Own Shot — Brand New
Luv — Travis
Blackout — Muse
It's A Disaster — Ok Go
*This Is How I Disappear — My Chemical Romance
*Sleep — My Chemical Romance
*Falling Away With You — Muse
*Accident & Emergency — Patrick Wolf
*The Well and the Lighthouse — Arcade FireBreaking dawn Playlist
Book I
Beach Boys — Wouldn't It Be Nice
Billy Idol — White Wedding
(INXS — Never Tear Us Apart)
(Muse — Can't Take My Eyes Off of You)
Blue October — Congratulations
Plain White T's — Take Me Away
Jack's Mannequin — Dark Blue
Coldplay — No More Keeping My Feet on the Ground
Fuel — Hemorrhage
Book II
Nine Inch Nails — Down In It
Aerosmith — What it Takes
Incubus — Earth to Bella (part 1)
Interpol — No I in Threesome
Korn — Twisted Transistor
TV on the Radio — Wolf Like Me
My Chemical Romance — The Sharpest Lives
Motion City Soundtrack — Point of Extinction
R.E.M. — Accelerate
Blue October — My Never (song not released until March 2009)
Jimmy Gnecco — Someone to Die For
Book III
Smashing Pumpkins — Today
Right Said Fred — I'm Too Sexy
(Jimmy Eat World — Chase this Light)
(Jackie Wilson — Your Love is Lifting Me Higher)
Linkin Park — Pts. Of Athrty
3 Doors Down — Duck and Run
Simon and Garfunkel — Hazy Shade of Winter
Death Cab for Cutie — I Will Follow You Into the Dark
Muse — Intro [Absolution]
Muse — Take A Bow
Muse — Assassin
Ok Go — Invincible
Travis — Safe
Arcade Fire — No Cars GoMidnight Sun Playlist:
Monsters — Matchbook Romance
One of a Kind — Placebo
Animal I Have Become — Three Days Grace
Na Na Na Na Naa — Kaiser Chiefs
Hit the Floor — Linkin Park
Notice — Gomez
Bullets — Editors
Glycerine — Bush
Ugly Side — Blue October
Please Please Please Let Me Get What I Want — Muse
MakeDamnSure — Taking Back Sunday
Map of the Problematique — Muse
You Make Me Smile — Blue October
Paperthin Hymn — Anberlin
Pts.OF.Athrty — Linkin Park
Hemorrhage — FuelThe Host Playlist
1. Soul Meets Body — Death Cab for Cutie
2. Papercut — Linkin Park
3. Futurism — Muse
4. I Wasn't Prepared — Eisley
5. Walking After You — Foo Fighters
6. Down In It — Nine Inch Nails
7. Blood — Editors
8. Pts. of Athrty — Linkin Park
9. Fortress Around Your Heart — Sting
10. The Ghost of You — My Chemical Romance
11. Because I Want You — Placebo
12. Stockholm Syndrome — Muse
13. As You Are — Travis
14. Smile Like You Mean It — The Killers
15. Don't Stay — Linkin Park
16. Just Like You — Three Days Grace
17. Consolation Prizes — Phoenix
18. My Name Is Love — Rob Dickinson
19. The Hand That Feeds — Nine Inch Nails
20. My Body is a Cage — Arcade Fire
21. Rescued — Jack's Mannequin
22. Original of the Species — U2
23. The Last Song — All-American Rejects
24. Beautiful Day — U2

11
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 18-06-2009, 18:40:49 »
Thanks a lot Dora!!!

12
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 17-06-2009, 20:33:24 »
Hey Dora a i ke the Playlistat e pjeseve tjera te Twilight ?

13
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 16-06-2009, 22:43:39 »
A mi gjen ndonjeri keto kenge...??

1. "Why Does it Always Rain on Me?" — Travis
2. "I'm Not Okay (I Promise)" [video edit] — My Chemical Romance
3. "Creep" [radio edit] — Radiohead
4. "In My Place" — Coldplay
5. "By Myself" — Linkin Park
6. "Dreaming" — OMD
7. "Please Forgive Me" — David Gray
8. "Here With Me" — Dido
9. "With You" [reanimation remix] — Linkin Park
10. "Time is Running Out" — Muse
11. "Dreams" — The Cranberries
12. "Tremble for My Beloved" — Collective Soul
13. "Lullaby (Goodnight, My Angel)" — Billy Joel

14
Jo nuk ishin... ose ndoshta jam thjesht shume budallaqe per ti gjetur... mund te mi dergosh me pm `?

15
Nuk po funksionon sepse duhet ta blej per ti ber ato updates...

16
E kam bere ket por si duket nuk kishte asnje efekt... Ndoshta do ndihmoje ta formatoj pc ??

17
Cili eshte numri serial? Kompjuteri duhet te kete nje etikete si kjo:ok
ia ku eshte:
15663010020880

18
Po, mund te jete kjo arsyeja.

Do te postoja nje link per te shkarkuar drivers e fundit, por nuk jam i sigurte se cila pakete pikerisht te duhet...

1) Ke ndonje adrese ne Internet per kompanine LIFE?
2) Ka ndonje numer modeli kompjuteri yt?
3) Eshte Windows XP me license te rregullt?

Ja faqja qe jipet:
http://www.medion.com
Numri duhet te jet ky:
76416-OEM-0011903-00126
dhe licensa eshte e rregullt... kur e kam blere pc ishte CD-ja per XP ne te...

19
Jo vetem kur luaj ket loj me paraqitet ky problem...

Duke e kontrolluar pc dhe me tutje e pash se disa gjera nuk funksionojn sepse treiber-i nuk eshte i installuar...

Videocontroller (VGA-kompatibel)
Grafikkarta: ATI Technologies, Inc. 3D RAGE PRO AGP

mund te jet kjo arsyeja pse nuk funksionon...


Kur e kam luajtur ket loj shume koj me par funksiononte pa probleme... ?!

20
Eshte instaluar ne kompjuter ndonje pajisje USB, si per shembull maus, flash disk (thumb drive), skaner, printer, kamera, UPS i lidhur me USB, karte rrjeti wireless etj? Nese po, mund te postosh markat dhe modelet?

Permendet ndonje emer i tille si wg111v2.sys, gv3.sys, usbccgp.sys etj. ne ekranin e gabimit?

Gjithashtu, behet fjale per kompjuter desktop apo laptop? Cfare marke dhe modeli eshte (nese ka emer)?

Ne USB e kam te futur rrjetin wireless dhe maus...
Rrjeti Wireless: MSI US54SE 2
Maus: hama

Perpos atyre gjerave qe i shenova me lart nuk del asgje e ngjashme..

Behet fjale per kompjuterin tim qe eshte Intel Pentium 4 me 3 GHz
dhe Firma prodhuese eshte LIFE...

21
Po pastaj? Duhet te dale dicka si STOP 0x000000D1 etj.

Lojen e luan ne Internet apo eshte e instaluar ne kompjuter?

Cfare Windows ka kompjuteri, XP? Eshte me Service Pack (SP) 2 ose 3?

Service Pack 2

22
Ia qfar del pastaj...

STOP: 0x000000D1 (0x87000000,0x00000002,0x00000000,0xF58A524E)


Qfar mund te bej ?

23
Po pastaj? Duhet te dale dicka si STOP 0x000000D1 etj.

Lojen e luan ne Internet apo eshte e instaluar ne kompjuter?

Cfare Windows ka kompjuteri, XP? Eshte me Service Pack (SP) 2 ose 3?

-Loja eshte e instaluar ne pc (Populous - The beginning)
-Kompjuteri ka Windows XP. Sa i perket Service Pack nuk e di se qfare eshte
-Do e provoj dhe njeher ta shoh se qfare del saktesisht dhe do te tregoj...

24
Qe disa dit me paraqitet nje lajmerim i nje gabimi ne pc dhe e ndal ate... Kjo zakonisht ndodh duke e luajtur nje loj...

Lajmerimi thot diqka kshtu:
DRIVER_IRQL_NOT_LES S_OR_EQUAL

Kush mund te me ndihmoje ?

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 9