Profile of Dirrtygirl

Permbledhja

Dirrtygirl
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   1666 (0.255 per day)
Personal Text:   Romi :)
Vendndodhja:   TR
Data e regjistrimit:   16-11-2004, 13:28:49
Last Active:   18-10-2008, 20:52:15
  • http://dirrtygirl.hi5.com

Messages - Dirrtygirl

1
The Rainmaker Matt Damon ne rolin kryesor, bazuar ne romanin e John Grisham, interesant, shum skena ishin ashtu sic i kisha imagjinuar.

2
LASS UNS IN SCHWEIGEN HUELLEN

Adieu schoenes Maedchen, du wahre Pracht,
Die verbindende Kraft existiert nicht mehr.
Moege schweigen jenë schlaflose Nacht,
Als ob sie ein Stummfilm waer.

Moegen schweigen die erotischen Stunden,
In jenem feenhaften Bett der Liebe,
Unter Stoehnen, Gluten und Schluchzern,
Unter jenem Himmel der Triebe.

Dort warfst du deine Jungfraeulichkeit weg,
Jenes aus der fernen Kindheit gebrachte Spielzeug...
Auf dem weisen Bettlaken ein Traenenfleck,
Und noch ein zweiter aus Unschuld, kirschrot.

Unsere Begierden erlebten keine Ablehnung,
Traumhaft waren die miteinander verbrachten Zeiten,
Doch in jeder Beruehrung wacht leider die Trennung,
Die das Laecheln oft in Traenen umwandelt.


LE TE HESHTIM

Lamtumire, mike, lamtumire,
Midis nesh tani nuk ka asgjë.
Ato nete qe bashke i kemi gdhire,
Le të heshtin si filmet pa ze.

Le të heshtin orët erotike,
Shtrire mbi një shtrat te crregulluar,
Mes rrenkimesh, afshesh, denesash,
Nder çarçafe cmendurisht te ngateruar.

Ti aty e flakë virgjerine,
Lodren feminore qe te mbeti,
Një njolle loti dhe tjera ngjyrë vishnje
Vajzerine e brishte pershendeti.

Ti e di sa bukur ne kaluam,
Ti e di qe duheshim aq fort,
Por takimet kanë edhe ndarje,
Buzeqeshjet kthehen shpesh ne lote.

Vargje nga KLITO FUNDO

wowwww, s'e dija qe kusheriri im  perktheka vargje nga gjermanishtja  hipno)) - duhet te shkoj t'i bëj një vizite  :D

3
Fear & Loathing in Las Vegas me Johnny Depp
jo ndonjë kushedi se çfarë, mu duk shuuuume shuuuum i gjatë  :S

4
IRON MAN - me pelqeu, pervec fantazise ishte teper realist :)

5
Kinema / “The Dark Knight” thyen rekordin në box office
« ne: 09-10-2008, 19:12:55 »
se shpejti ne kinema millennium, si gjithmon me vonese  hmmmmm:
mezi po pres ta shof

6
Kinema / American Gangster.
« ne: 09-10-2008, 19:00:40 »
...kam nja 4 muaj qe e kam shkarkuar nga interneti & akoma nuk e kam pare...  :(

7
Kinema / Hancock
« ne: 09-10-2008, 19:00:03 »
temat e vjetra te superheronjve, por ndryshe nga filmat e superheronjve, hancock ka shum pjese reale ne vetvete, sidomos subjekti me te cilin mbyllet filmi 'sakrifica' me pelqeu shum.  :)

8
Kinema / "Piratet e Karaibeve III"
« ne: 09-10-2008, 18:57:37 »
1 mbetet me i bukuri, nuk e di pse 2 realizoi rreth 1 miliard $, sps nuk me pelqeu fare, ndersa 3 pak me ndryshe.

9
Kinema / Ocean’s Eleven
« ne: 09-10-2008, 18:56:15 »
me i bukuri nga te 3ja, ocean's 13 - jam dakort me sorelinen.

10
Kinema / Transformers!
« ne: 09-10-2008, 18:55:11 »
prisja me shum... :S

11
Kinema / "Basic Instinct 2"
« ne: 09-10-2008, 18:53:47 »
basic instict (te 2ja serite) esht thjesht nje thriller medioker qe i rriten vlerat me sharon stone & skenat e nxehta qe ka  ^o)

12
Kinema / Apokalipto, sipas Mel Gibson
« ne: 09-10-2008, 18:51:43 »
tema e filmit esht teper interesante, besoj se mel gibson ka bere nje pune te shkelqyer, duke vene nje qender te vemendjes njeriun & disa vlera te tij qe nuk kane reshtur se ekzistuari kurre.  :)

13
Kur e pashe per here te pare nuk eshte se mu duk kushedi se cfare, por ne fakt filmi eshte vertet shum i goditur.
E vetmja gje qe m'u duk pak e tepruar ishte ajo skena e hotelit  :S

14
Kinema / Brokeback Mountain. C`mendoni për këtë film
« ne: 09-10-2008, 18:34:01 »
hej pak respekt per heath ledger  :D

15
   Sapo e pashe filmin kete fundjave, mqs ishte rreth 3 ore, ishte i ndare ne 2 pjese. Pjesa e dyte ishte me terheqese se e para, mgjth te le pershtypjen e filmave te zakonshem italiane.
   Nje drame interesante, miksuar me komedi. Ia vlen ta shohesh ne nje moment kur je krejt i qete & i clodhur.  :)

16
Atonement, me Keira Nightly, ishte me te vertete shum i bukur; historia ne vitet 1935-40, kolona zanore fantastike, eshte film qe te ben ta harrosh oren & nje drame jashtezakonisht clodhese.

17
Kinema / Re: 315 FILMAT ME TE NDJEKUR NE KINEMATE BOTERORE
« ne: 15-08-2007, 23:35:54 »
lista per 2007,
deri ne fundjaven e 12.08.2007

18
Kinema / Re: 315 FILMAT ME TE NDJEKUR NE KINEMATE BOTERORE
« ne: 15-08-2007, 23:21:31 »
turi, me vjen keq por me duket se e ke keqkuptuar temen, sps nuk behet fjale per filmat me te bukur, por per filmat me te ndjekur ne kinema, pra per filmat qe kane realizuar mbi 200 milion $ ne te gjithe boten (vetem neper kinema)

19
Kinema / Re: "Spider - Man 3".
« ne: 26-06-2007, 14:12:22 »
Kam dëgjuar qe është harxhuar parja e madhe për te realizur kte film. Nuk jam ndonjë fans e madhe mbas ktij seriali.. vetëm Spiderman 2 kam pare, dhe nuk me është dukur keq... më ka terhequr.


P.S. shkodrani27 po flitet qe do bëhet edhe Spiderman 4... po prit njëherë se ky sa doli 2 ditë ka  :D

Janë harxhuar 258 milion $ për realizimin e S-M 3, ndërsa deri sot ka bërë 878 milion $ ne gjith botën

te 3 filmat kane realizuar $2,484,380,844 (vetem neper kinema, pa perfshire DVD)

20
Kinema / Re: "Piratet e Karaibeve III"
« ne: 26-06-2007, 14:11:43 »
ky ishte i fundit, eshte trilogji  :)
(te pakten keshtu kan then deri tani)

21
Kinema / Re: "Spider - Man 3".
« ne: 26-06-2007, 14:06:47 »
kur do të jetë 4 :) :)

ne 2009 ose 2010  ;)

22
Festivale dhe Koncerte / Re: "Eurovizioni 2007"
« ne: 15-05-2007, 05:51:11 »
CD 2
01. Magdi Ruzsa - Unsubstantial Blues (Hungary)
02. Dervish - They Can’t Stop The Spring (Ireland)
03. Teapacks - Push The Button (Israel)
04. Eirikur Hauksson - Valentine Lost (Iceland)
05. 4Fun - Love Or Leave (Lithuania)
06. Bonaparti.lv - Questa Notte (Latvia)
07. Natalia Barbu - Fight (Moldova)
08. Stevan Faddy - Ajde Kroci (Montenegro)
09. Karolina Gocheva - Mojot Svet (FYR Macedonia)
10. Olivia Lewis - Vertigo (Malta)
11. Edsilia Rombley - On Top Of The World (Netherlands)
12. Guri Schanke - Ven A Bailar Conmigo (Norway)
13. The Jet Set - Time To Party (Poland)
14. Sabrina - Danca Comigo (Portugal)
15. Todomondo - Liubi, Liubi, I Love You (Romania)
16. Marija Serifocvic - Molitva (Serbia)
17. Serebro - Song #1 (Russia)
18. The Ark - The Worrying Kind (Sweden)
19. Alenka Gotar - Cvet Z Juga (Slovenia)
20. Kenan Dogulu - Shake It Up Shekerim (Turkey)
21. Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai (Ukraine)

http://link-protector.com/192180/

23
Festivale dhe Koncerte / Re: "Eurovizioni 2007"
« ne: 15-05-2007, 05:49:47 »
42 kenget per shkarkim

CD 1
01. Anonymous - Salvem El Mon (Andorra)
02. Frederik Ndoci - Hear My Plea (Albania)
03. Hayko - Anytime You Need (Armenia)
04. Eric Papilaya - Get A Life - Get Alive (Austria)
05. Maria - Rijeka Bez Imena (Bosnia & Herzegovina)
06. The KMG’s - Love Power (Belgium)
07. Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Water (Bulgaria)
08. Koldun - Work Your Magic (Belarus)
09. DJ Bobo - Vampires Are Alive (Switzerland)
10. Evridiki - Comme Ci - Comme Ca (Cyprus)
11. Kabat - Mala Dama (Czech Republic)
12. Roger Cicero - Frauen Regier’n Die Welt (Germany)
13. DQ - Drama Queen (Denmark)
14. Gerli Padar - Partners In Crime (Estonia)
15. D’Nash - I Love You Mi Vida (Spain)
16. Hanna - Leave Me Alone (Finland)
17. Les Fatals Picards - L’Amour A La Francaise (France)
18. Sopho - Visionary Dream (Georgia)
19. Scooch - Flying The Flag (For You) (United Kingdom)
20. Sarbel - Yassou Maria (Greece)
21. Dragonfly feat. Dado Topic - Vjerujem U Ljubav (Croatia)

http://link-protector.com/192179/

24
Ju luuuuutem, a ma gjeni dot albumin e fundit te TOKIO HOTEL 'Zimmer 483'  zemrathyer:
ju lutemmm...

FLM!!!  :)

25
Kinema / 315 FILMAT ME TE NDJEKUR NE KINEMATE BOTERORE
« ne: 14-04-2007, 06:24:59 »
filmat me fushe te verdhe jane duke u shfaqur aktualisht neper kinema  :)

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 12