Profile of Terenc

×

Permbledhja

Terenc Stafi

Stats for Terenc
Posts:   674 (0.112 per day)
Personal Text:   ECHO OFF
Vendndodhja:   Shkoder
Data e regjistrimit:   21-07-2005, 14:13:39
Last Active:   27-12-2013, 21:38:48
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • FORUMI PIRAT
Offline Offline

Messages - Terenc

1
WebHosting / Kompanite qe lejojne permbajtje warez ?
« ne: 09-06-2009, 11:07:01 »
Me personin me lart kam kontaktuar nepermjet mesazheve private. I kam thene qe te me dergoj nje email dhe kshu mund ta sqaroj mire dhe mund ti jap ndonje sit qe ja vlen. Pse me email? Sepse duhet diskutuar ajo cfare vertete kerkon dhe sa eshte i "zoti" te paguaj per nje sit te tille.
Une te gjej edhe server te dedikuar por qe kushton pak me shume se sa nje qe eshte share ;). Maxx kete e di mire.
Nderime

2
WebHosting / Host Per Site Warez, Porno, etj
« ne: 09-06-2009, 11:04:37 »
Shume e drejte ajo cfare thote skenderbej ne kete postim te fundit.
Atehere per sa i perket siteve warez dhe ku mund te hostohen ato. Ka 2 oferta ku njera eshte per shared hosting qe nuk ja vlen por ja vlen nga cmimi qe ka sepse eshte lire. Tjetra eshte te kesh nje server te DEDIKUAR qe lejon warez. Si une dhe skenderbej me lart kemi provuar mbi 10 te pakten deri tani dhe e dim mire se kush ja vlen e kush jo. Nese do nje host tarifat fillojne nga 2 $ ne muaj deri tek 15 $ ne muaj ku eshte i dedikuar dhe eshte shume i mire gje qe pak shume site warez kan server te dedikuar. Nese ndonje eshte i interesuar mund te kontaktoj me mua nepermjet mesazheve private tek zeriyt.
Nderime! ;)

4
Si te fitosh para online / Disa pyetje rreth Adsense
« ne: 03-06-2009, 09:39:59 »
Un e kam ditur qe nuk lejohet perdorimi i Adsense ne faqe me permbajtje shqip kan nderruar rregullat ?
edhe nje pyetje po ato faqet qe kan linqe per te shkarkuar filma, mp3, graphic, jo nga hostuesi i tyre lejohen te mbajn adsense ?

Mjafton te besh menu kryesore ne anglisht per ca kohe dhe pastaj ta kthesh ne shqip

5
Sherbimet Email / Si te perdoresh adrese tjeter.
« ne: 13-01-2009, 01:54:51 »
hmm  mfal qe po boj pytja ktu poa kish pas mundesii me i verifiku msn qe jan psh> zeriyt@Gjilan.com   qe nuk jan te verefikume  per me i zhblloku  imboxin  sit ken najsen 3 plz lajmroni ne ket msn biti_51-gg@hotmail.com


Per perdorimin dhe verifikimin e adreses psh "zeriyt@Gjilan.com" te duhet te kesh kete email sepse ne moment qe do e verifikosh te hotmail te dergon nje mail ku te jep nje link verifikimi. Ne rast te kundert te del adrese e pa verifikuar

6
Albwebmaster / Studentet.info - Suspended
« ne: 13-01-2009, 01:49:58 »
Ska rendesi ka apo ska trafik. Mjafton te ket dikush inat me personin qe ka sitin edhe shume e thjeshte per ta sulmuar. Por kshu eshte kur nuk din te zgjedhesh nje host si duhet.

7
Rregjistrimin mund ta besh ketu:
https://www.google.com/adsense/g-app-single-1

Ploteso cdo gje me saktesi qe nga emri deri tek adresa e shtepise. Sepse ne moment qe ben 10$ te vjen kodi pin me poste qe te duhet per te verifikuar adresen.

8
Vipat Shqiptare / Greta Koci
« ne: 27-07-2008, 00:43:10 »
Flm per kete informacion sepse me ka ikur nga duart pa lexuar dhe shyqyr qe e gjeta ketu :D . Kenga e Eni Kocit me ka pelqyer shume! Shume shpejt do ta degjoni edhe ju :)! Dhe shume shpejt cdo gje do ta keni tek http://enikoci.com/ qe eshte edhe siti zyrtar i Eni Kocit :)
RESPEKTE!

9
Café Zerion ツ / WTF !!!
« ne: 24-06-2008, 15:32:59 »
Nuk eshte mire te shahemi ne forum! Nqs doni kuptimin e fjales WTF e gjeni wikipedia! Po vendos link sepse nuk eshte mire te vendoset ketu!
http://en.wikipedia.org/wiki/WTF
Nderime!

10
Me vjen keq qe temat hapen por nuk diskutohen nga antari qe reklamon :S.
NightMares e kam shok dhe besoj ka harru passwordin ne forum :D :D

11
AlbDEVs / Intro me disa opsiono hyrje...
« ne: 12-06-2008, 02:14:00 »
Ok shum interesante dhe e bukur po me duket edhe pse nuk është intro them se është pothuajse e njëjta gjë, po e provoj direkt, shum faliminderit  :pafshim

Smiba, te them te shikosh edhe pak me shume para se te vendosesh. Sepse cdo template flash ka gjithmone dicka interesante qe mund ta modifikosh. Tek firma ime ke nje link hape dhe gjej seksionin Web W*rez "Templates & Related Site Resources" aty ke me shume se 1200 template full me psd flash.

12
Albwebmaster / Domen .com falas?!
« ne: 12-06-2008, 02:10:30 »
me max 9euro mundesh me bele një domain .com dhe ta përdorësh me një host falas pa reklama pa. dhe e ke taman si me pagese :) nuk ja vlen te besh emri.siti.com ndërkohë qe me 9 euro mund ta besh siti.com :D

13
Zeri.tech / A ju pëlqen Favicon-i i ri i Google?
« ne: 12-06-2008, 02:08:08 »
per mua ishte me mire e para

14
Portalet Shqiptare / www.AlbaniaWebzone.com
« ne: 12-06-2008, 02:06:52 »
atëherë vendose ne index dicka që të jet direkt tek ajo pjese forumi ku lejohet upload ;)

15
Portalet Shqiptare / Plisi.de
« ne: 12-06-2008, 02:02:06 »
Faqe për ta honger qent plako, admini hap tema, admini i përgjigjet, me i llaf admini bo muhabet me veten.

Plako, lënë fare at pun, se s'bo për ty.

Ajo e fes ishte gjithsesi e fort, komplet pa lidhje.

E dyta here qe me bën me qesh plako. Me i bute i cik se ska lezet kshu ;)

16
Portalet Shqiptare / www.AlbaniaWebzone.com
« ne: 11-06-2008, 02:40:45 »
bukur bukur ;)! do ishte mire te vendosesh nje upload per dj qe te prezantojne ndonje mix apo remix ne kete sit.


17
Meta / Sugjerimet tuaja për "Zëri YT!"
« ne: 09-06-2008, 23:39:36 »
Citim
Është masë parandaluese kundër spam-it. Por do ta rregullojme edhe këtë.

tesh na trego ca asht spami :D

18
Portalet Shqiptare / Plisi.de
« ne: 09-06-2008, 23:37:27 »
ti te pakten ploteso keto qe themi ne. pastaj na thuaj qe ta shikojme per ndonje gje tejter ;)

19
Guida & Tutoriale / Adobe photoshop 7.0
« ne: 07-06-2008, 22:43:47 »
Modifikova ne xxx  ate link qe ke vendosur. Nuk mund ti thuash antarve: kujdes nga viruset. Nqs ke dicka qe e ke bere prove shkarkoje dhe publikoje ketu.

20
Pyteja shtrohet, se përse Berisha vrau Tanin?
Mos e shtro si pyetje se s'ka lidhje fare! I eshte gjet % kokaine ne gjak.

21
Portalet Shqiptare / Plisi.de
« ne: 25-05-2008, 12:43:57 »
vej nje titull faqes jo .index page

23
Albwebmaster / gazeta zëri i popullit!
« ne: 25-05-2008, 00:53:55 »
po ti prit mer burre se siti asht under construction hahahahah, ka pune ajo logo re se eshte png. kush ta doje kete template ja jap une :P ai qe do me ba zeri i popullit clone :P

24
Albwebmaster / Forumi i TOP-it
« ne: 25-05-2008, 00:51:24 »
ai forum eshte sulmuar disa here dhe i kan shkaterru database me shume se 1 here :D por ai shefi ka pas backup. Mbase po bejn dicka te re ne te ose 'update' phpbb. Thojne me nderru password ose se ja kan gjet passwordet ose thjesht ndryshimi i forumit kerkon reset password qe duhet bere

25
CMS | Skripte | Templates / si mund te fshe ip e pc
« ne: 25-05-2008, 00:47:13 »
ketu ke nje liste te madhe proxy http://www.bestproxysites.org ku mundesh me i nderru ip si me ken dashnore :P

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 20