Profile of Djellza Aliu

×

Permbledhja

Djellza Aliu Zërist

Stats for Djellza Aliu
Posts:   24 (0.066 per day)
Data e regjistrimit:   05-07-2021, 09:53:12
Last Active:   14-07-2021, 09:47:40
Age:  
Offline Offline

Messages - Djellza Aliu

1
Diskutime / Po fillon Big Brother VIP Albania!
« ne: 14-07-2021, 09:48:38 »
Pasi e dime qe shumica prej nesh e kemi percjellur ndonje sezon te Big Brother, apo spaku kemi degjuar per te.

Lajmi qe Big Brother po nis sa shkon e po behet me i madh, por kete here qenka 1 ndryshim, banoret do te jene te gjithe Personazhe VIP.

Cfare mendoni ju, a do te jete ky sezoni me i mire ndonjeher i Big Brother Albania qe pritet te filloj ne muajin Tetor?

2
Diskutime / A duhet te lirohen komandantet e UÇK nga Haga?
« ne: 09-07-2021, 13:29:36 »
Shprehni mendimin tuaj, A duhet liruar disa nga komandantet me te medhenj te UÇK nga burgu i Hages?

Siq e dini ata jane:
Kadri Veseli
Hashim Thaqi
Rexhep Selimi

3
Forbes ka publikuar listen e 10 njerezve me te pasur per vitin 2021, keto ishin rankimet:

10 njerëzit më të pasur në botë

#1 | Jeff Bezos
Pasuria: 177 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Amazon
Selia: Seattle

#2 | Elon Musk
Pasuria: 151 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Tesla, SpaceX
Selia: Austin, Teksas

#3 | Bernard Arnault
Pasuria: 150 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: mallra luksoze
Selia: Paris

#4 | Bill Gates
Pasuria: 124 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Microsoft
Selia: Medina, Uashington

#5 | Mark Zuckerberg
Pasuria: 97 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Facebook
Selia: Palo Alto, Kaliforni

#6 | Warren Buffett
Pasuria: 96 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Berkshire Hathaway
Selia: Omaha, Nebraska

#7 | Larry Ellison
Pasuria: 93 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: software
Selia: Lanai, Hawaii

#8 | Larry Page
Pasuria: 91,5 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Google
Selia: Palo Alto, Kaliforni

#9 | Sergey Brin
Pasuria: 89 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Google
Selia: Los Altos, Kaliforni

#10 | Mukesh Ambani
Pasuria: 84,5 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Të ndryshme
Selia: Mumbai, Indi
Cito

4
Tema Aktuale / Siguria e Turizmit ne Shqiperi!
« ne: 09-07-2021, 13:28:21 »
Cfar mendoni, pas situatave te njepasnjeshme te vrasjeve, rrahjeve e krimeve te ndryshme, A ndiheni te rrezikuar si turist ne Shqiperi?

5
Diskutime / Si ishte Shqiperia kete vere?
« ne: 09-07-2021, 10:00:08 »
Kete vere ishte me vrasje, vjedhje, trafikim etj etj.

6
Diskutime / A jane femrat me xheloze se meshkujt?
« ne: 09-07-2021, 09:59:19 »

Une mendoj se femrat jane me xheloze se femrat sepse meshkujt bejne shume gjeste te pahijshme rreth ksaj teme.

7
Diskutime / E pini cigaren?
« ne: 09-07-2021, 09:58:12 »
E urrej pirjen e duhanit.

8
Diskutime / Edukaten me te mire nga e mer njeriu?
« ne: 09-07-2021, 09:57:17 »
Edukaten e merr nga familja.

9
Diskutime / A keni frikë nga fluturimet me Aeroplan?
« ne: 09-07-2021, 09:56:53 »
Ne fluturimin e pare kam pas shume frike pastaj gjithcka dukej normale.

10
edhe po nuk e ndjeve ndonjehere kur me ate kerkim falje e ben te ndihesh mire dike, mund tjua thuash

11
Diskutime / A ekziston shoqeria pa interes
« ne: 09-07-2021, 09:55:10 »
Shume pak por po

12
Diskutime / Flirtimi mes kolegeve ne pune
« ne: 09-07-2021, 09:52:26 »
Flirtimi ne orar pune, eshte gje shume e keqe dhe dekoncentruese.

13
Helsinki, nje vend vertet i bukur dhe impresionues.

14
Diskutime / Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?
« ne: 09-07-2021, 09:49:14 »
Mundohem te bej ndonje aktivitet qe te hiqem nga ndjenja e merzise.

15
Edukata i mungon, po te kesh edukate, respekti dhe vetdijsimi nuk do mungonin.

16
E kemi kete gje shume te mire, jemi mikprites te medhenje sidomos ana nga Kosova.

17
Kam studiuar Marketing Digjital, dhe jam content-writer me profesion.

18
Diskutime / Cka urreni ju tek Shqiptaret?
« ne: 09-07-2021, 09:44:02 »
Mentaliteti i prapambetur,

Paragjykimi ndaj Gjinise Femrore,

e shume qeshtje tjera.

19
Diskutime / Më e rëndësishme paga se profesioni !
« ne: 09-07-2021, 09:42:43 »
te dyja jane te rendsishme dhe te dyja i kushtojn rendesi njera tjetres.

20
Diskutime / Ekziston shoqnia e vertete sot?
« ne: 09-07-2021, 09:40:30 »
Une mendoj qe Shoqeria e vertete egziston, besa edhe mund te te ndihmoje me shume se vellau ose motra qe keni t njejtit prinder.

21
Diskutime / Cili është vesi juaj më i keq?
« ne: 09-07-2021, 09:39:12 »
Vesi im me i keq eshte pasiguriam gjithmone i kontrolloj gjerat nga 2 3 here.

22
Diskutime / Cfare mendoni kur udhetoni!
« ne: 09-07-2021, 09:36:24 »
Rruga gjate udhetimit eshte kohe e mire per te menduar cfar te beni pastaj, ndonje plan ose dicka tjeter.

23
Diskutime / Inati semundje apo...?
« ne: 09-07-2021, 09:34:30 »
Inati shkatrron cdo raport me njerez tjer, Inati vret respektin.

24
Diskutime / A ekziston shoqëria mashkull-femër?
« ne: 09-07-2021, 09:31:20 »
Une nuk mendoj se ka nje shoqeri te mirefillt mes mashkullit dhe femres sepse ekziston interesi i njerit prej tyre tek tjetri.

Faqe: [1]