Profile of Edi90

×

Permbledhja

Edi90 Zërist

Stats for Edi90
Posts:   28 (0.007 per day)
Vendndodhja:   Shqiperi
Data e regjistrimit:   28-08-2010, 22:42:21
Last Active:   19-12-2011, 02:27:57
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • Google Sniper 2.0 Review
Offline Offline

Messages - Edi90

1
woww.. jam kureshtar ta di se si shkon procedura e pageses. Nuk esht ndoi problem kur shesim ose blejm ne internet diqka me vler jo me te madhe se 50$ mirpo ne ket rast duhet tjet me ndryshe :D

Eshte shum e thjeshte.
Ne kete rast nuk perdoret Paypal se jan goxha shuma por perdoret Bank transfer me ane te IBAN. Bleresi paguan leket tek escrow me pas escrow pret pagesen ne llogarine e tyre me pas njofton shitesin se eshte bere pagesa. Pasi shitesi te dorzoje domainin escrow nis pagesen ne llogarine e shitesit. I gjith ky proces zgjat 4-5 dit afersisht

2
WebHosting / Votoni hostuesin me te mire shqiptar
« ne: 01-02-2011, 00:23:26 »
Kur flasim per hostues shqiptar besoj mire do ishte te kishim opinione edhe per hostues qe kane dataqenter ne shqiperi. Megjithse kan cmime marramendse jam shume kurioz te lexoj ndonje review te tyre.

Disa prej tyre jane:
www.abcom.al
www.albtelecom.al
www.abissnet.al
www.primo.al
www.itirana.com
etj

3
Zeri.tech / Sikletet e prefiksit .AL
« ne: 22-01-2011, 01:41:32 »
bravo i qofte atij qe ka bere kete artikull.

4
MAX ke shume te drejte ne raste te tilla oganizimi i lajmit ne TCH &Balkanweb eshte shume vk. Edhe mua me Pelqen puna qe po bejne ato te noa.al. Bravo u qofte dhe sidomos me organizimin kronologjik te ngjarjeve.
http://www.noa.al/te-gjitha-lajmet-dites/

5
Operatoret e Telefonise Celulare / 3G ne Shqiperi
« ne: 18-01-2011, 01:12:42 »
Vendosa Sim Vodafone ne 1 modem huawei E180 dhe shpejtesia shkarkimit shkonte reth 500 kb ne sekonde dmth 1 file mp3 4mb e shkarkon per rreth 8 sekonda. Vertet Impresionuese. I vetmi problem tani mbetet bandwith sepse mbarohet shume shpejt. Vodafone duhet te ofroje plane te lira navigimi pa limit ne bandwith

6
Zeri.tech / Hackohet Top-Channel.TV
« ne: 15-01-2011, 01:10:22 »
Pyetja ime ishte, nese linku: http://top-channel.tv/ind3x.php eshte reklamuar apo paraqitur si gjurme e aktikt  te sulimit. Ose e thene ndryshe TCH eshte shprehur ose kane paraqitur kete faqe/link per te treguar qe jane bere hack?


Deri tani jo.

7
Une kam qene mesuar me design e vjeter dhe tek i riu nuk po me pelqen fare organizimi i header. Menuja eshte vendosur ne menyre shume te papershtatshme. Po ashtu ka shume reklama flash qe te lodhin syte

8
Zeri.tech / Hackohet Top-Channel.TV
« ne: 14-01-2011, 23:22:24 »
Me duket shume e quditshme qe akoma nuk e larguan ate indexin:

http://top-channel.tv/ind3x.php

9
Sipas who.is kete faqe e paska:
Ervis Plaku.

http://www.facebook.com/eplaku
http://al.linkedin.com/in/eplaku
http://twitter.com/eplaku


Mbase ka aq shume angazhime saqe ska patur kohe te postoje artikuj te ri.

10
Zeri.tech / Hackohet Top-Channel.TV
« ne: 12-01-2011, 22:06:53 »
Edhe ne PCWorld Albanian u be nje artikull per diskutimin qe po behet ne kete teme.
Shiko ketu: http://goo.gl/zfrqb

11
Zeri.tech / Kush e posedon www.elvanagjata.com ?
« ne: 20-12-2010, 19:01:17 »
Dergo nje email tek adresa qe ka ne who is. Edhe pse eshte who is protected email i shkon personit qe ka domainin. E kam provuar personalisht dhe funksionon

12
Domene | Domain Names / Ide per Domain
« ne: 14-12-2010, 21:58:31 »
Shkarko formularin nga ktu:

http://akep.al/sq/formulare-domain

Plotesoje, pastaj dergoje me fax ose email te skanuar.

Por ki parasysh se do te vonoje ca kohe regjistrimi sepse nuk eshte automatik procesi. Por gjate kesaj kohe pergatit faqen me nje subdomain. Pastaj e zhvendos ne domain te ri  .al

13
Domene | Domain Names / Ide per Domain
« ne: 14-12-2010, 21:29:26 »
Cmimi zyrtar eshte 20 mije lek te vjetra ose 2000 leke te reja(afersisht 18usd) per 2 vjet per domainet .al
Nese je ne shqiperi regjistroje direkt ne AKEP e merr me lire dhe domaini regjistrohet ne emer tend dhe jo dikujt tjeter

14
Zeri.tech / Webmaster.Al Hacked
« ne: 07-12-2010, 00:46:45 »
Mungesa e transparences ne webmaster.al nuk me pelqen...forumi esht hap ka nje tem per te po e mbyllur pa dhen shpjegime pa leju komente.


Ke jashtezakonisht shume te drejte. Pothuajse te gjitha temat mbyllen. Kjo eshte nje nga gjerat qe e afron shume wm.al me forumin shqiptar. Per mendimin tim skane pse te mbyllen temat e forumit pervec rasteve kur jane shume jashte teme ose kalojne ne fyerje personale

15
Te gjitha xx.al dalin te zena sepse nuk lejohet reg.  E kane bere vete ato te webhost.al.  Provo ca xx.al te tjere dhe do e kuptosh. Ndersa sa per whois menyra e vetme mbetet domainstools.com. Ato japin informacion shume te sakte ne kohe reale edhe per domaine .al
Te pakten sheh nese eshte i lire apo jo dhe dns qe ka.

16
Mire dy partite e medha mund t'i lejojne vetes cfare te duan, po keta qe kane marre ju.al si ia kane bere atehere?

Olto se ka marre kush. Eshte i pa rregjistruar domaini ju.al  ;) ;) ;) ;)

Hidhi nje sy domain tools ose bej ping.
 http://whois.domaintools.com/ju.al

17
Portalet Shqiptare / Krijoni ditarin tuaj! (www.ditaret.com)
« ne: 03-12-2010, 14:56:10 »
Jono te sugjeroj te marresh domianin une.al eshte akoma i lire nese nuk ke vendosur se ca te marresh

18
Informatike / 75% e familjeve kanë kompjuter
« ne: 03-12-2010, 01:12:20 »
Plotesisht dakort me ty MAX. Kohet e fundit ka patur vertete nje boom interneti ne Shqiperi pavaresisht se pjesa dermuse e perdorin vetem per Facebook por shifrat jane vertete impresuese.

19
Jo nuk lejohen xx.al.

ps.al dhe pd.al jane regjstruar ne kundershtim me rregulloren nga partite ne pushtet kur kane qene respektivisht ne pozite

20
Albwebmaster / Per faqet e lajmeve
« ne: 10-11-2010, 02:05:57 »
MAX po ska asnje problem kjo pune. Le te kopjojne sa te duan se nuk i bejne keq autoreve. Ne 99% te rasteve faqeve te tilla u skadon domaini pas 1 viti dhe zhduken pa lene gjurme

21
Portalet Shqiptare / Gameworld.al
« ne: 06-11-2010, 00:42:49 »
MAX, me pelqen si ide sepse ne kete menre zhvillohet tregu shqiptar online. Por kerksesa e tyre qe po kerkojne redaktor falas me duket absurde.
Vetete mendojne se do u punoje dikush falas????? :P :P :P :P
Me mire te pujme si Indian me 1$ per 10 artikuj sesa falas te keta. :P

22
Albwebmaster / Per faqet e lajmeve
« ne: 05-11-2010, 23:58:52 »
Sa per lajme ne shqip do thoja meqe permendi MAX
www.top-channel.tv
www.balkanweb.com
www.shekulli.com.al
www.noa.al

Te pakten ne keto faqe sbesoj te kete artikuj te kopjuar.
Por artikuj te perkthyer kane sa te duash.

23
Albwebmaster / Webmaster.al po sulmohet?
« ne: 11-10-2010, 20:04:14 »
Kohen e fundit me shume eshte offline se sa online.

Jasht teme: MAX perse nuk vendos reklama tek Zeriyt?

E ke gabim. Te pakten kohet e fundit nuk ka qene offiline.
Sic thash me siper kane nderruar Name Serverat dhe do kohe te beje update.
Perdorni DNS e google si alternative dhe nuk do keni te tilla probleme:
http://code.google.com/speed/public-dns/

24
Albwebmaster / Webmaster.al po sulmohet?
« ne: 11-10-2010, 18:24:13 »
Webmaster.al ka nderruar DNS sefundmi dhe ju duhet te prisni derisa ISP te bejne update DNS.
Nese nuk preferoni te prisni mund te nderroni DNS tuaja me:

8.8.8.8

8.8.4.4

Pastaj do hapet normalisht

25
Une perdor hotmail prej te pakten 5 vitesh. Gmail thjesht sme pelqen se si i organizon gjerat aty.

Per sa i perket temes. Do thoja se Hotmail i dergon ne junk zakonisht emailet:
1. Qe jane shume te shkurter
2.Qe permbajne vetem link
3. Mund te kesh derkuar me pare spam nga ip jote apo ka derguar dikush tjeter qe ka te njejten ip me ty.

Arsyet jane pa fund.

Faqe: [1] 2