Profile of Klandestini76


Permbledhja

Klandestini76
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   3 (0.001 per day)
Data e regjistrimit:   21-09-2008, 12:24:49
Last Active:   07-08-2009, 20:42:33

Messages - Klandestini76

1
Nuk arrij te kuptoj se mbi c'baza mbeshtetet vleresimi i Lekut dhe i Euros ne Shqiperi. Me sa di une vlera e monedhes se nje vendi bazohet mbi prodhimin e brendshem dhe sasine e parase ne qarkullim. Duke e ditur qe prodhimi i brendshem ne Shqiperi eshte ne nje gjendje skandaloze, mendoj qe Leku sot eshte nje monedhe pa vlere ose vlera e tij eshte shume me e ulet se ajo qe njohim ne treg. Keshtu me lind dyshimi se Tregu i valutes eshte i manipuluar dhe kursi i kembimit nje mashtrim kolosal. Ky eshte thjesht nje merak i imi dhe nese ka njeri qe mund te me sqaroje...... hmmmmm:

2
Tema Aktuale / Zeri i emigrantit
« ne: 25-11-2008, 09:02:12 »
  EMIGRANTI DHE POLITIKA SHQIPTARE
« : Sot ne 08:55:17 PD »     

--------------------------------------------------------------------------------

EMIGRACIONI ESHTE NJE FENOMEN I KUSHTEZUAR..... ESHTE PASOJE...... ESHTE PLAGE E KRIJUAR... SHQIPTARI, POPULL KRENAR ME TRADITA DHE BURREROR ESHTE SHNDERRUAR NE NJE MJET TE RENDOMTE PUNE, GATI I PAVLEFSHEM NEPER EUROPE DHE ME LARG.ESHTE LENE NE MESHIRE TE RRYMAVE POLITIKE NEPER VENDET KU JETOJNE DHE ASKUSH NGA PERFAQESUESIT SHTETIT SHQIPTAR NUK E KA VLERESUAR NDONJEHERE MUNDIN E KETYRE NJEREZVE. JANE TE NEVOJSHEM EMIGRANTET PER EKONOMINE SHQIPTARE SE ME TE ARDHURAT E TYRE PO MBAJNE GJALLE FAMILJET SHQIPTARE.PO MBAJNE NE KEMBE NJE SISTEM POLITIK QE HAPUR FARE E KA TREGUAR SE SA I VLERESON KETA NJEREZ.EDHE TE DREJTEN E VOTES UA MOHUAN...... NA DETYRUAN TE LARGOHEMI NGA SHQIPERI ME DHUNE.... KRIJUAN KUSHTE TE TILLA EKONOMIKO SHOQERORE PER TE NA DETYRUAR TE LARGOHEMI NGA MEMEDHEU DHE NA BRAKTISEN KREJTESISHT. 18 VJET DHE SHQIPTARET E GREQISE NUK MARRIN DOT AS LEJE QENDRIMI!!!! 18 VJET DHE MIDIS SHQIPERISE DHE ITALISE NUK KA AKOMA NJE MARVESHJE PER PENSIONET E SHQIPTAREVE NE KETE VEND!!!!!PER MOS TE HAPUR LISTEN PO E LE ME KAQ... EMIGRANTI ESHTE PJESA ME E DENUAR  POPULLIT SHQIPTAR. POR PAVARESISHT NGA KETO RRETHANA EMIGRANTI SHQIPTAR KA ARRITUR TE NGREJE KOKEN DHE JO VETEM KAQ NE SHUME RASTE ESHTE SHNDERRUAR NE PIKE REFERIMI NE VENDIN KU JETON. POR KJO S'MJAFTON. KA ARDHUR KOHA QE TE NGREME ZERIN TONE EDHE NE POLITIKEN SHQIPTARE. U BENE 18 VJET DHE POLITIKANET TANE E PERMENDIN EMRIN E EMIGRANTIT VETEM NE FUSHATE ELEKTORALE....PO TALLEN ME NE ... PO NA VJEDHIN DHE PO NA MASHTROJNE SI TE MAJTET EDHE TE DJATHTET. BOLL ... MJAFT...KEMI CARE DEBOREN MALEVE TE GREQISE TE ZBATHUR DHE KUR POLICIA GREKE NA RRIHTE BURGJEVE POLITIKANET TANE BRIDHNIN BUZUQEVE. ISHIM NE QE I KISHIM VOTUAR....KEMI CARE DETIN  DHE KEMI PARE VDEKJEN ME SY PER TE SJELLE NJE DITE ME TE MIRE PER NE DHE FAMILJET TONA .... KETA POLITIKANE PO VAZHDOJNE TE NA SHKATERROJNE.  BOOOOLL.... KA ARDHUR DITA QE KJO KLASE POLITIKE SHQIPTARE TE LARGOHET. PO NDERTOJME EUROPEN... JEMI NE GJENDJE TE NDERTOJME SHQIPERINE. NE KA EMIGRANT QE I DJEG ZEMRA PER SHQIPERINE  TA NGREJE ZERIN.  WWW.ALEANCAPEREUROP EN.COM

3
Tema Aktuale / Emigrantet ne politikën shqiptare?
« ne: 21-11-2008, 08:45:35 »
EMIGRANTI ESHTE PJESA ME E DENUAR E POPULLSISE SHQIPTARE. BRAKTISUR NGA VET SHTETI SHQIPTAR. LENE NE MESHIREN E RRYMAVE POLITIKE TE VENDEVE KU JETOJNE DHE TE PA PERKRAHUR AS NE VEND TE TYRE. KANE CARE DETIN DHE DEBOREN TE ZBATHUR. MENDONI SE DY PALOPOLITIKANE MUND TI FRENOJNE?

Faqe: [1]