Profile of Konjaku

×

Permbledhja

Konjaku Zërist

Stats for Konjaku
Posts:   416 (0.086 per day)
Personal Text:   Arsyeja eshte arme me e forte se shpata.
Vendndodhja:   Ne boten e çudirave
Data e regjistrimit:   14-03-2008, 23:20:32
Last Active:   21-04-2019, 03:04:37
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • Zeri
Offline Offline

Messages - Konjaku

1
Domene | Domain Names / Rregjistrimi i domaineve .mk
« ne: 17-03-2013, 04:26:30 »
Faleminderit qe kontaktuat erand81, jam ne dijeni per problemin edhe jemi duke e rregulluar. Por sidoqofte regjistrimi i domeneve eshte i mundshem.

Cdo te mire  :)

2
Tregu Webmasterave / Shitet www.1kafe.com
« ne: 13-03-2013, 22:01:57 »
Pershendetje

Domeni www.1kafe.com eshte ne shitje. Nese ka te interesuar le te kontaktoj ketu ose ne info@99.mk

Faleminderit

3
Domene | Domain Names / Rregjistrimi i domaineve .mk
« ne: 13-03-2013, 21:57:22 »
Pershendetje www.99.mk ofron regjistrimin e domeneve .mk Po eshte procedure e ngjajshme si ne Shqiperi, personi qe regjistron domen duhet te ket te regjistruar kompani ne maqedoni, ose te regjistroj ne emer te ndonjeres prej kompanive te hostimit.
Un punoj per 99.mk dhe mund ta besh regjistrimin e domeneve atje, nuk duhet ta njohesh as gjuhen ashtu sic permende  :P

nese je akoma i interesuar kontakto ketu ose me email tek sales@99.mk

Cdo te mire

4
Tregu Webmasterave / Shitet www.shqipvip.com
« ne: 11-08-2012, 22:25:55 »
Pershendetje

Domaini www.shqipvip.com eshte ne shitje, te gjithe te interesuarit mund te komentojne ose te me kontaktojne me PM

Ju faleminderit

5
Domene | Domain Names / domain checker
« ne: 11-03-2012, 04:03:26 »
kur dikush nuk ka nje pergjigje per te kthyer nuk flet fare o ...
fjala eshte per shitje eshte shum mire e theksuar, e sheh njohurine time nga nje postim car ...
.mk whois kerkon per domaine ekzistuese nuk ka lidhje fare me ate qe kerkoje une

me vjen keq

6
Domene | Domain Names / domain checker
« ne: 06-03-2012, 09:56:31 »
Pershendetje

Jam duke punuar nje webfaqe ku do te kete shitje te domeneve perfshire domene te Maqedonise .mk dhe .com.mk perdor WHMCS mirepo nuk gjej dicka qe te me mundesoj te bej kerkim per te pare cfare nga domenet (.mk dhe .com.mk) jane te lire.

ju faleminiderit

7
Tregu Webmasterave / shitet www.pirateplan.com domain + host
« ne: 03-06-2011, 22:57:21 »
www.pirateplan.com - Warez Site

Shitet domaini dhe hostimi. Hosting provider i kesaj faqe eshte i specializuar per mbrojtjen e privatsise, dhe te lejon publikimin e warez artikujve. Mbeshtetje 24 ore ne chat.

Faqja eshte ne shared hosting ne www.altushost.com
Menaxhohet me cPanel, domaini ka 1 vjet e gjysem qe ekziston.

Unique visitors ne screenshoot
Domaini eshte i listuar ne google dhe nuk eshte ne listat e zeza.

Faqja permban warez, momentalisht ne faqe ka 31629 artikuj, me linqe per shkarkim nga burime te ndryshme.

Faqja eshte e ndertuar me joomla, dhe ka SEO mundesi, sisteme qe i radhit perdoruesit dhe i vlereson me pike gjate postimeve apo veprimeve tjera.

Ka sistemin e reklamave nga Clicksor

Po pres te diskutojme per cmimin, ose per ndonje informacion shtese.

Ju faleminderit

8
Max faleminderit, digitalpoint e dija nga zeriyt por atje duhet te jesh premium member per te postuar ne ato kategori. Edhe keto te tjerat jane me pagese me duket, pervec kesaj te fundit.

9
Pershendetje

Do doja ndonje sugjerim nga ju se ku mund te shes domaine apo hostime ne ndonje site te huaj. Sitet jane ne anglisht dhe prandaj po pyes.

Cdo sugjerim i juaji do te me ndihmonte

10
Portalet Shqiptare / www.illyricumlibertas.org
« ne: 21-05-2011, 03:04:05 »
Po ne fakt eshte dashur te jap nje pershkrim te vogel sa i perket faqes.
www.illyricumlibertas.org eshte faqja e shoqates per mbrojtjen dhe afrimin e identitetit kombetar ne Maqedoni - Tetove, aktiviteti i shoqates shtrihet edhe me gjere.

1. Pse  “Illyricum Libertas” dhe  Pse mbrojtje dhe afirmim të identitetit kombëtar?
2. Pse helmeta Ilire?
3. Çka është Illyricum Libertas?
4. Motoja jonë

Per me shume informacion se si u themelua shoqata, qellimet dhe veprimet e shoqates mund ti lexoni ne http://www.illyricumlibertas.org/about/

12
Pse nuke shkojn  vidiot 6 minuta me hotmail gjeri teke ai persone qe i postoi.
si mi postu a ka nje menyre tjeter mi postu.
Mund te perdoresh SkyDrive eshte service i hotmail i cili lejon fajle me madhesi te madhe qe mund te dergohen.

13
AlbDEVs / RSS ne GEORSS
« ne: 18-05-2011, 17:22:51 »
Pershendetje Max
Problemin e kam zgjedhur, kam harruar te jap edhe ketu pergjigje :)
Me ndihmoi yahoo pipes eshte nje service shum i mire te mundeson konvertimin e RSS ne GeoRSS dhe filtrime te informacioneve e shum mundesi tjera.

http://pipes.yahoo.com/pipes/

14
AlbDEVs / RSS ne GEORSS
« ne: 12-05-2011, 17:41:19 »
UrL po punoj ne wordpress, por qellimi i detyres qe une kam eshte te krijohen vete permbajtja e faqes dmth te shkruhet vete kodi qe kryen keto pune. Gjithsesi flm per pergjigjen :)

15
AlbDEVs / RSS ne GEORSS
« ne: 12-05-2011, 15:50:13 »
Pershendetje

Nuk kisha degjuar me pare se si te dhenat nga RSS mund te kthehen ne GEORSS. Akoma nuk e kam te qarte konceptin prandaj edhe po shkruaj.
Un kam nje detyre per te kryer ne te cilen duhet te kemi 3 burime te ndryshme RSS. Duhet  te krijoj nje faqe ne te cilen klientet nga keto 3 RSS te ken mundesi te filtrojne te dhenat, psh nese kemi RSS 1 top channel, RSS 2 klan, RSS 3 vizionplus, dhe nese perdoruesi shkruaj ne textbox psh "tirana" paraqiten vetem lajmet te dhenat me fjalen kyce tirana. Dhe e njejta te ket mundesi te kthehet ne GEORSS !

Nese dikush mund te me sugjeroj dicka, ose te me jap ndonje shembull, do ti isha mirnjohes. Kam kerkuar ne internet per 1 dite te tere dhe nuk kam pare dicka konkrete. :(

16
Zeri.tech / Top Channel, TV Klan, Vizion Plus DOWN !
« ne: 09-02-2011, 17:30:02 »
Tani shoh qe TV klan dhe Top Channel eshte ne rregull,
vizionplus akoma jo.

17
Zeri.tech / Top Channel, TV Klan, Vizion Plus DOWN !
« ne: 09-02-2011, 17:16:10 »
Nuk e di une pyeta edhe 3 persona tjere, asnjera nuk hapet.

18
Zeri.tech / Top Channel, TV Klan, Vizion Plus DOWN !
« ne: 09-02-2011, 16:50:10 »
4:48 - 09.02.2011

Faqja e vizionplus del qe eshte suspended
Top Channel nuk hapet fare
Tv Klan.tv Server error

Cfar po ndodh me keto web faqe e ka idene dikush!?

19
Zeri.tech / Kush e posedon www.elvanagjata.com ?
« ne: 21-12-2010, 02:38:37 »
"elvana gjata" eshte goxha e kerkuar dhe ata domenin .com ta japin kundrejt nje cmimi te larte, ndaj nuk besoj se ia vlen. Sidomos kur vendin e pare ne Google per "elvana gjata" eshte i zene. (nga une :) )
Un jam duke pritur pergjigje nga ato, nese me japin ndonje shume konkrete do ta publikoj edhe ketu. Po vendi i pare del galshi i juaji :) po mundet edhe te ndryshoj apo jo  ;)

20
Zeri.tech / Kush e posedon www.elvanagjata.com ?
« ne: 20-12-2010, 18:32:57 »
Poshnja faleminderit qe je munduar, i kam pare te njejtat ne faqe tjeter po sgjej ndonje gje konkrete aty. Do ta provoj ate qe thot kokushta, ska menyre tjeter. Mir gjithsesi ju falenderoj per mundimin :)

21
Zeri.tech / Kush e posedon www.elvanagjata.com ?
« ne: 20-12-2010, 04:26:42 »
Pershendetje

Me duhet te di kush e posedon www.elvanagjata.com kam kerkuar ne whois web faqe po nuk kam gjetur info, nese eshte dikush ketu ne forum do ti lutesha te me kontaktoje.

Ju faleminderit :)

22
Zeri.tech / vizionplus.tv - joaktive
« ne: 18-12-2010, 18:58:17 »
Nuk e besoj ta lene, aq me shume qe pagerankun e kane 6/10

23
Zeri.tech / Vizionplus.tv - joaktive
« ne: 18-12-2010, 18:35:31 »
Faqja zyrtare e vizionplus www.vizionplus.tv ka qe mbreme (17.12.10) qe eshte joaktive, mesaduket eshte nje problem me domainin.

24
Portalet Shqiptare / Pirate Plan - www.pirateplan.com
« ne: 09-10-2010, 21:24:05 »
Ketu ke informacione per faqen dhe aty tregon gjithcka http://www.pirateplan.com/faq.html

25
Portalet Shqiptare / Pirate Plan - www.pirateplan.com
« ne: 09-10-2010, 17:00:42 »
Faleminderit Max, un nuk jam administratori i faqes, un merrem vetem me nje pjese te punes, shpresoj te mos kete probleme ligjore se kompania qe hoston faqen lejon punen.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 18