Profile of KosArt.com

×

Permbledhja

KosArt.com Zërist

Stats for KosArt.com
Posts:   7 (0.002 per day)
Data e regjistrimit:   20-01-2011, 23:18:30
Last Active:   30-01-2011, 01:01:54
Age:  
  • KosArt Studio
Offline Offline

Messages - KosArt.com

1
Falemderit nuk e kam pa qe ka qen kjo tem.

Shohe disa kritika dhe ju falemderit te gjithve per kohen.

Nuk esht dicka shum e veshtir te modifikohet nje theme per vbulletin,
Mund ta besh ashtu sic deshiron mjafton te kesh durim, nuk duhet te jesh ekspert ne ket gje.
Per mu ka qen hera e par qe jam hy ne vb dhe editova nje theme teresisht nga origjinali.
Po ti jepja pak me shum rendesi ngjyrave sic ka then joni u be shum blu do ishte shum me mire.

Nejse, rastesisht gjeta nej theme ashtu sic e deshiroja me kushtoj 40$ por jam i knaqur ne te ardhmen ndodh qe do ta modifikoj pak por per momentin per ne esht e rendesishme grumbullimi i dizajnereve, ngritja e vlerave dhe cilesis.
Kur them vlera kam fjalen per njerzit qe nuk i cmojn apo thjesht paguajn 50WM$ dhe i duken shum per nje logo..


2
Portalet Shqiptare / Designer.AL Albanian Designers.
« ne: 27-01-2011, 03:53:56 »


linku direkt: http://2pic.me/pictures/9d8449b8125e136d7dfd0ca31960a4da.png

Nje kalendar falas per te gjith ju.
Kalendari esht punuar nga Mergimi antar i faqes designer.al
U zhvillua nje konkurs kundrejt nje shpreblimi dhe ky ishte punimi fitues.

Dizajnert nese deshirojn te provojn aftesit e tyre dhe te argetohen pak se shpejti do te hapet edhe konkursi  tjeter me nje shpreblim 10Euro. Per punimin me te bukur.
www.designer.al


3
Portalet Shqiptare / Designer.AL Albanian Designers.
« ne: 27-01-2011, 03:36:47 »


linku direkt:

Nje kalendar falas per te gjith ju.
Kalendari esht punuar nga Mergimi antar i faqes designer.al
U zhvillua nje konkurs kundrejt nje shpreblimi dhe ky ishte punimi fitues.

Dizajnert nese deshirojn te provojn aftesit e tyre dhe te argetohen pak se shpejti do te hapet edhe konkursi  tjeter me nje shpreblim 10Euro. Per punimin me te bukur.
www.designer.al

4
Portalet Shqiptare / Si ju duket kjo webfaqe??
« ne: 25-01-2011, 01:03:09 »
Ide e mir por nuk me pelqen domaini qe ke zgjedhur.

5
Nuk sillje dot dhe a vetem linkun e youtube? :P

Tutorial Photoshop by: Radeci

Ketu nuk vi shpesh dhe nese ju keni nevoj me shum informacione apo mesime mund te kerkoni tek tema e hapur ne designer.al prandaj te ofrova linkun qe te jeni te informuar se edhe ju vet mund te kerkoni ndonje mesim per ndonje specifik tjeter.

6
Kjo logo qe ke bere ti UrL me pelqeu shume.
Na beni ndonje dite ndonje tutorial te shkurter e te kuptueshem se se si i beni keto logo, se dhe une ne te njejten situate si Babjusi jam :)

Pa dashje te ndonje spami thjesht,
Ketu keni nje shpjegim te hollesishem se si mund ta krijonj nje tekst me ndonje fotografi flamur apo cfar te deshironi ju.
http://designer.al/showthread.php?128-Flamuri-mbrenda-Tekxtit-\\-Tuto-by-Radeci

Shpresoj qe kjo do te ju ndimon.

7
Portalet Shqiptare / Designer.AL Albanian Designers.
« ne: 20-01-2011, 23:34:31 »
Eshte hapur forumi i ri dhe i dedikohet teresisht fushes se dizajnit.

Ende jemi duke i renditur disa gjera por nese jeni adhurues i dizajnit apo deshironi te mesoni dicka rreth ti ju mirpresim ne faqen Designer.al

Qellimi yn esht te ngritet kualiteti dhe vlera e dizajnereve.

Ju mund te paguani per nje dizajn edhe personat qe nuk kan Paypal apo ndonje sherbim tjeter, Designer.al ka sherbimin e pagesave ku ju mund ti bleni kredit permes paypal dhe te paguani autoret ne menyr shum te thjesht, pa patur nevoj qe autori te ket paypal apo ndonje sherbim tjeter.Do doja vleresimin tuaj dhe sugjerimet ne rubrika te caktuara.

Fillimisht do te ket mesime ne shqip ne programet,
Illustrator, Photoshop/cs, Adobe Flash,

Me von do vin edhe ne 3dMAX e disa programe tjera qe jemi duke i studjuar si
Adobe After effect, InDesign etj.

Pra ju frojm qe edhe ju te ndani eksperiencen tuaj me dizajneret tjer shqiptar.

Risi te reja do te ket si, rubrika e shitjes pra cdo dizajner do ket mundesi te shet punime ne vector, psd, etj...

Ju nje ashtu mund te kerkoni edhe dizajne falas pra ndonje editim i vogel apo dicka qe nuk merr kohe shum lirisht munde te drejtoheni tek faqja designer.alFaqe: [1]