Profile of 12:51


Permbledhja

12:51
Admin
Send PM
Offline Offline
Posts:   25515 (5.279 per day)
Data e regjistrimit:   06-07-2010, 01:42:08
Last Active:   25-06-2023, 23:45:59

Messages - 12:51

1
Bota Sot / Rusia shtet clown 🤡
« ne: 25-06-2023, 15:29:27 »
 

2
Influencer / Blogger / Valon Shabani (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 19:08:38 »
 

 

3
Influencer / Blogger / Valon Shabani (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 19:07:22 »
 

4
Influencer / Blogger / Erleta Berisha (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 19:01:29 »
 

5
Influencer / Blogger / Erleta Berisha (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 19:00:41 »
 

6
Influencer / Blogger / Angelina Gashi (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 18:57:30 »
 

 

7
Influencer / Blogger / Eva Alikaj (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 16:47:46 »
 

 

8
Influencer / Blogger / Eva Alikaj (info foto video)
« ne: 23-06-2023, 16:47:23 »
 

9
Influencer / Blogger / Hilda Kertalli (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 23:02:55 »
 

10
Influencer / Blogger / Dajana Shabani (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 23:02:05 »
 

12
Influencer / Blogger / Juliana Nura (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 22:44:52 »
 

 

13
Influencer / Blogger / Juliana Nura (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 22:44:24 »
 

14
Influencer / Blogger / Juliana Nura (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 22:44:06 »
 

15
Influencer / Blogger / Lindita Gjoka (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 22:42:05 »
 

16
Influencer / Blogger / Kejsi Tafili (info foto video)
« ne: 22-06-2023, 22:41:01 »
 

17
Pas garës së 5 mijë metrave, vjen një tjetër performancë madhështore. Luiza Gega triumfon në mënyrën më të mirë të mundshme në garën e 3 mijë metrave me pengesa. Kampionia dibrane ka arritur kohën më të mirë 9:17.31, duke u shpallur kampione e njëkohësisht duke vendosur rekordin e garës në Kampionatin Europian Ekipor që po mbahet në Poloni.


Gega, në garën e sotme, mori triumfin e dytë në këtë kampionat, duke u shpallur kampione edhe në 3000 metra me pengesa. E pritshme, për kampionen e Europës e për më tepër në displinën e saj të preferuar. Vetëm tre ditë më parë, Luiza Gega dominoi edhe garën e 5000 metrave, duke i dhënë pikë të tjera të vlefshme Shqipërisë në Divizionin C. Me kronometrimin 9:17.31, Gega u shpall kampione, duke vendosur gjithashtu edhe rekord të ri në 3000 metra me pengesa në Europianin Ekipor. Me këtë sukses ajo e dërgon në 11 numrin e triumfeve në kampionatet e ndryshme europiane, duke barazuar bullgaren Ivet Lalova-Collio.

18
Pyetper / Kush eshte ylli me i afert?
« ne: 23-02-2023, 22:30:23 »
Ylli më i afërt me sistemin diellor është Proxima Centauri, një yll i vogël në konstelacionin e Centaurit. Proxima Centauri ndodhet rreth 4.24 vjet dritë nga sistemi ynë diellor, duke e bërë atë yllin më të afërt të njohur me sistemin tonë diellor. Proxima Centauri është pjesë e njësive të tjera diellore të quajtura Alfa Centauri, që janë dy yje të tjera të ngjashme me Diellin që ndodhen shumë afër njëri-tjetrit.

19
Web3/Crypto / Cfare jane dhe si e ku perdoren NFT?
« ne: 25-01-2023, 00:34:49 »
 

NFT (Non-Fungible Token) është një lloj i kriptovalutës që përdoret për të certifikuar pronësinë e një objekti unik, siç janë imazhet, video, audio, dhe të tjera. Në krahasim me kriptovalutat e tjera, si Bitcoin ose Ethereum, që janë të fungueshme dhe mund të shkëmbehen në një formë të ngjashme me njëra-tjetrën, NFT janë të pa-fungueshme dhe janë të ndryshme nga njëri-tjetri.

NFT janë të bazuara në blockchain dhe përdorin teknologji smart contract-esh për të certifikuar pronësinë e tyre. Cdo NFT është unik dhe nuk mund të zëvendësohet me një tjetër. Pronësia e një NFT mund të ndërrohet nëpërmjet një transaksioni të blockchain-it, dhe transaksionet e tilla mund të shikohen në blockchain.

NFT janë të njohura për përdorimin e tyre në arte dhe lojëra, duke ofruar një mënyrë për artistët dhe krijuesit e përmbajtjes të certifikojnë dhe të monetizojnë veprat e tyre unike. Gjithashtu, NFT janë duke u përdorur në një gamë të gjerë të industrive, siç janë muzika, sporti, dhe certifikimi i pronësisë së pasurive të patundshme.

20
Web3/Crypto / Cfare eshte Metaverse?
« ne: 25-01-2023, 00:31:36 »
 

Metaverse është një term që përdoret për të përshkruar një univers virtual të krijuar nga teknologjia, i cili mund të përdoret për një gamë të gjerë të aplikacioneve dhe shërbimeve. Kjo mund të përfshijë aplikacione të lojërave, e-commerce, mësim, komunikim, dhe shërbime të tjera.

Metaverse-i përmban një sërë të teknologjive dhe komponentëve, siç janë:

Realiteti i ri: për të përmbledhur teknologjitë e tilla si VR dhe AR
Blockchain: për të ofruar siguri dhe transparencë të transaksioneve
AI: për të ofruar interaktivitet të avancuar dhe personalizim
3D grafikë dhe animacion: për të krijuar një ambient të besueshëm dhe të mundshëm
Metaverse-i mund të përdoret për të krijuar një univers virtual të hapur dhe të lirë, ku përdoruesit mund të krijojnë dhe të shkëmbejnë përmbajtje, të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin, dhe të ndërveprojnë me një ambient të krijuar nga kompjuteri.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 1029