Show Posts - 12:51

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - 12:51

Faqe: 1 ... 880 881 882 883 884 [885]
22101
Tajlandë, dirigjenti dhe pianisti rus, akuzohet për pedofili me një 15-vjeçar
      


Dirigjenti i famshëm i orkestrave dhe pianisti rus Mikhail Pletnev është akuzuar se ka abuzuar seksualisht me një minoren 15 vjeçar në
 (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/7132
      

22102
Facebook, Lady Gaga “konkuron” presidentin e SHBA, Obama
      


Presidenti amerikan, Barak Obama, tashmë ka 10 milionë mbështetës në faqen e tij në Facebook. Megjithë shifrën rekord Obama gjendet pas yllit të (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/7133
      

22103
Citroën DS3 R3: Vetëm për të përzgjedhurit
      


Citroën ka paraqitur versionin garues (rally) të modelit premium DS3. (c) Telegrafi
         

http://laj.me/7105
      

22104
BE miraton shitjen e Volvos një kompanie kineze
      


Rregullatorët e Bashkimit Evropian kanë miratuar blerjen nga një kompani kineze të ikonës suedeze të prodhimit të automjeteve – Volvo. (c) Telegrafi
         

http://laj.me/7106
      

22105
Perçja mjet distancimi?- Parlamenti francez fillon debati për ndalimin e burkës
      


Parlamenti francez ka filluar diskutimin mbi ndalimin e konstestuar të mbulimit të plotë të femrave myslimane në ambientet publike. Debati vazhdon deri të premten, ndërsa votimi për këtë do të bëhet javën e ardhshme. (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7094
      

22106
Tregu i punës- Në Gjermani testohet aplikimi anonim i kandidatëve
      


Të huajve në Gjermani shpesh u duhet të luftojnë për një vend pune. Dhe megjithëse shumë kompani gjermane e konsiderojnë diversitetin si përfitim, manaxherët shpesh nuk arrijnë t’i evaluojnë kandidatët pa paragjykime. (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7095
      

22107
Sot ngrihet në fluturim avioni eksperimental me energji diellore
      


Një aeroplan eksperimental, që furnizohet me energji diellore, ka nisur sot udhëtimin 24 orësh. Aeroplani në fjalë është një (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/7086
      

22108
Spanjë-Gjermani, pa frikë në fushë…
      


Erdhi momenti qe Gjermania te marre hak per finalen e humbur te Euro  2008, ndersa Spanja te takohet me historine. (c) Top Channel
         

http://laj.me/7087
      

22109
Parlamenti Europian
diskuton sot për
Kosovën e Shqipërinë
      


Parlamenti Evropian zhvillon sot një debat midis deputetëve dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Catherine Ashton për Kosovën dhe Shqipërinë. Për të dy vendet do të votohet më 8 korrik nga një rezolutë.
 PS niset në Strasburg (c) BalkanWeb
         

http://laj.me/7071
      

22110
Presidenti Obama dhe kryeministri Netanjahu diskutojnë programin bërthamor të Iranit
      


Izraeli ka kerkesa të veçanta sigurie dhe duhet  të jetë në gjendje të reagojnë ndaj kercenimeve në rajon (c) VOA Shqip
         

http://laj.me/7069
      

22111
Holanda i jep fund pritjes 32 vjeçare, prek finalen e Botërorit
      


Holanda i ka dhene fund pritjes 32 vjeçare per t’u rikthyer ne nje finale Boterori. Tulipanet mposhten Uruguajin me rezultatin 3 me 2 dhe presin emrin e kundershtarit qe do percaktohet nga ndeshja Gjermani-Spanje. (c) Top Channel
         

http://laj.me/7070
      

22112
Vipat Shqiptare / Zhvishet Shota Baraliu
« ne: 07-07-2010, 03:50:01 »


Zhvishet Shota Baraliu
      


Shota: “Jam anti kirurgjise plastike”
“Një shoqe imja i ka buzët e operuara dhe më ka thënë që kur puth nuk ndjen asgjë, nuk kam dëshirë që të humb ndjenjën e të shijuarit”.
“Nuk dua t’i futem politikës së ndoshta mund të zë ndonjë post të rëndësishëm”, fillon bisedën e saj një nga këngëtaret më të përflura [...]


         


      

22113
Qualcomm bashkon realitetin dhe cyber-hapësirën në një vend
      


Qualcomm është duke ndihmuar zhvilluesit mobil që të bashkojnë realitetin dhe cyber-hapësirën me paraqitjen e ardhshme të platformës së realitetit të zgjeruar dhe duke bashkangjitur (c) PC World
         

http://laj.me/7055
      

22114
Lajmet e Fundit / Kujdes nga YouTube, hakerët në aksion
« ne: 07-07-2010, 01:50:02 »
Kujdes nga YouTube, hakerët në aksion
      


Kjo që po shihni në imazh është paraqitur gjatë ditës së sotme tek disa përdorues që po hulumtonin në YouTube. Kujdes kjo anketë që është (c) PC World
         

http://laj.me/7056
      

22115
Lajmet e Fundit / Kosova e Serbia përballë në KS
« ne: 06-07-2010, 23:50:02 »
Kosova e Serbia përballë në KS
      


Sesioni i jashtëzakonshëm i Këshillit të Sigurimit për Mitrovicën solli dhe njëherë përplasjen e qëndrimeve mes përfaqësuesve të Kosovës e Serbisë dhe mbështetësve të tyre.

Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, fajësoi pavarësinë e Kosovës për dhunën në veri të Mitrovicës.
“Ajo që ndodhi në Mitrovicë është konsekuencë e shpalljes së njëanshme të pavarësisë së Kosovës. E vërteta [...]
         

http://laj.me/7049
      

22116
Lajmet e Fundit / Ushtarët izraelit kërcejne me TIK TOK
« ne: 06-07-2010, 23:50:01 »
Ushtarët izraelit kërcejne me TIK TOK
      


Gjashtë ushtarë izraelitë janë regjistruar nga nje celular ndëkohë që kanë qenë duke kërcyer në Bregun Perëndimor në Izrael.
Video tregon trupat ushtarake duke kërcyer nën ritmet e një muzike të njohur kënduar nga kengëtarja Kesha me titull Tik Tok.
Pasi u botua nje herë, ajo u hoq nga transmetimi ne Youtube, por u shfaq përsëri.
Sipas njoftimeve [...]
         

http://laj.me/7050
      

22117
Pasuria e deputeteve te Partise Socialiste
      


Deputetet e rinj ne Partine Socialiste, i konkurrojne fuqishem ata te vjeter per nga pasuria qe kane. Ne deklaraten e pare te pasurise te dorezuar si zyrtare tashme ne Inspektoriatin e Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te … (c) Albeu lajme
         

http://laj.me/7035
      

22118
Lajmet e Fundit / Pasuria e politikaneve shqiptar
« ne: 06-07-2010, 21:50:02 »
Pasuria e politikaneve shqiptar
      


Nëse viti 2009 për kryeministrin Sali Berisha ka qenë pakësim të ardhurash, për dy fëmijët e tij, Shkëlzenin dhe Argitën, ka ndodhur e kundërta. Çiftit Sali dhe Liri Berisha, sipas të dhënave të plotësuara nga vetë ata në deklaratën e pasurive, i janë pakësuar pothuajse të gjitha llogaritë bankare rrjedhëse. (c) Albeu lajme
         

http://laj.me/7036
      

22119
Vitet e ndryshimeve në Shqipëri në sytë e gjermanes Adelheid Feilcke-Tiemann
      


Si e kujton ajo Shqipërinë e atyre viteve, para dhe pas hapjes së ambasadave? Si e priti Gjermania ardhjen e refugjatëve? (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7019
      

22120
Parlamenti Evropian do të diskutojë për Kosovën e Shqipërinë
      


Në Parlamentin Evropian zhvillohet nesër një debat midis deputetëve dhe përfaqësueses së lartë të BE-së Catherine Ashton për Kosovën dhe Shqipërinë. Për të dy vendet do të votohet më 8 korrik nga një rezolutë. (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7020
      

22121
Shkodër, sezoni turistik me shumë probleme
      


Shkodra , një qark me resurse turistike të shumta, ujore , malore, e turizëm kulturor , parqet probleme të shumta në lidhje me funksionimin normal të sezonit turistik.

 Në një takim të zhvilluar në prefekturën e qarkut të Shkodrës, drejtues të institucioneve të ndryshme dhe të njësive të qeverisjes vendore në territorin e të cilave [...]
         

http://laj.me/6999
      

22122
Rompei viziton Kosovën: Sundimi i ligjit, prioriteti ynë
      


“Sundimi i ligjit është një nga vlerat e përcaktuara të Bashkimit Evropian dhe një nga prioritetet tona më të rëndësishme këtu në Kosovë”, tha sot në Prishtinë presidenti i Bashkimit Evropian, Herman von Rompei. Pas takimeve që zhvilloi me udhëheqësit më të lartë të Kosovës dhe ata të misionit të BE-së, presidenti Rompei tha se [...]
         

http://laj.me/7000
      

22123
Maradona dhe futbollistët refuzojnë takimin me Presidenten e Argjentinës
      


Diego Armando Maradona dhe anëtarët e tjerë të kombëtares së Argjentinës kanë refuzuar ftesën për pritje solemne tek (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/6988
      

22124
Oktapodi zgjedh fitoren e Spanjës, gaboi me Gjermaninë në Euro 2008
      


Oktopodi Paul sot ka zgjedhur kutinë me flamurin spanjoll dhe në këtë mënyrë ka dhënë parashikimin e tij për renditjen e kësaj kombëtareje në (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/6989
      

Faqe: 1 ... 880 881 882 883 884 [885]