Show Posts - 12:51

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - 12:51

Faqe: 1 ... 1104 1105 1106 1107 1108 [1109]
22161
Lajmet e Fundit / Pasuria e politikaneve shqiptar
« ne: 06-07-2010, 21:50:02 »
Pasuria e politikaneve shqiptar
      


Nëse viti 2009 për kryeministrin Sali Berisha ka qenë pakësim të ardhurash, për dy fëmijët e tij, Shkëlzenin dhe Argitën, ka ndodhur e kundërta. Çiftit Sali dhe Liri Berisha, sipas të dhënave të plotësuara nga vetë ata në deklaratën e pasurive, i janë pakësuar pothuajse të gjitha llogaritë bankare rrjedhëse. (c) Albeu lajme
         

http://laj.me/7036
      

22162
Vitet e ndryshimeve në Shqipëri në sytë e gjermanes Adelheid Feilcke-Tiemann
      


Si e kujton ajo Shqipërinë e atyre viteve, para dhe pas hapjes së ambasadave? Si e priti Gjermania ardhjen e refugjatëve? (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7019
      

22163
Parlamenti Evropian do të diskutojë për Kosovën e Shqipërinë
      


Në Parlamentin Evropian zhvillohet nesër një debat midis deputetëve dhe përfaqësueses së lartë të BE-së Catherine Ashton për Kosovën dhe Shqipërinë. Për të dy vendet do të votohet më 8 korrik nga një rezolutë. (c) DW Shqip
         

http://laj.me/7020
      

22164
Shkodër, sezoni turistik me shumë probleme
      


Shkodra , një qark me resurse turistike të shumta, ujore , malore, e turizëm kulturor , parqet probleme të shumta në lidhje me funksionimin normal të sezonit turistik.

 Në një takim të zhvilluar në prefekturën e qarkut të Shkodrës, drejtues të institucioneve të ndryshme dhe të njësive të qeverisjes vendore në territorin e të cilave [...]
         

http://laj.me/6999
      

22165
Rompei viziton Kosovën: Sundimi i ligjit, prioriteti ynë
      


“Sundimi i ligjit është një nga vlerat e përcaktuara të Bashkimit Evropian dhe një nga prioritetet tona më të rëndësishme këtu në Kosovë”, tha sot në Prishtinë presidenti i Bashkimit Evropian, Herman von Rompei. Pas takimeve që zhvilloi me udhëheqësit më të lartë të Kosovës dhe ata të misionit të BE-së, presidenti Rompei tha se [...]
         

http://laj.me/7000
      

22166
Maradona dhe futbollistët refuzojnë takimin me Presidenten e Argjentinës
      


Diego Armando Maradona dhe anëtarët e tjerë të kombëtares së Argjentinës kanë refuzuar ftesën për pritje solemne tek (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/6988
      

22167
Oktapodi zgjedh fitoren e Spanjës, gaboi me Gjermaninë në Euro 2008
      


Oktopodi Paul sot ka zgjedhur kutinë me flamurin spanjoll dhe në këtë mënyrë ka dhënë parashikimin e tij për renditjen e kësaj kombëtareje në (c) Lajmifundit.com
         

http://laj.me/6989
      

Faqe: 1 ... 1104 1105 1106 1107 1108 [1109]