Show Posts - 12:51

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - 12:51

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 1109
61
 

Eshte hapur nje platforme e re sociale qe pritet te revolucionarizoje fushen e mediave sociale. Quhet Bitclout.com
Kjo platforme eshte e decentralizuar dhe nuk i perket ndonje kompanie, por eshte financuar fillimisht nga disa nga kokat investore te Silicon Valley. Platforma eshte ngritur mbi blockchain, ashtu sikurse Bitcoin. Nje nga pikat e forta eshte fakti qe platforma te tilla jane te hapura por dhe te pacensurueshme. Bitclout eshte shume i ri, sapo i ka mbushur 3 jave. Ngaqe eshte shume i ri ende nuk jane futur shume personazhe te njohur. Gjithesesi disa jane tashme aty:

Muzikante: Diplo, Lil Tjay, Kygo, Steve Aoki, Echosmith, Mike Posner

Influencer: JustMaiko (47MM TikTok), DudeWithSign, Tana Mongeau, Sam and Colby,  Helen Owen

Celebrities: Ashton Kutcher, Pamela Anderson, Scott Disick

Tech investors: Chamath Palihapitya, the Winklevoss twins, the founder of TechCrunch Michael Arrington
 
Te tjere: Superstar soccer player Paul Pogba, best-selling authors Neil Strauss & Grant Cardone, WallStreetBets, Media company HypeBeast

Pika qe duhet te jete me interes te vecante, eshte fakti qe kjo platforme i jep secilit ate qe quhet "Creator Coin". Dmth secili ka nje monedhe dixhitale te tijen (le te themi tip Bitcoin per cdo njeri) qe mund te blihet dhe shitet po brenda platformes, dhe duke u bazuar ne emrin, reputacionin,  aktivitetin dhe aftesite rritet apo ulet vlera e monedhes. Personat e njohur dhe te famshem e kane te garantuar vleren e larte te monedhes perkatese. Sidomos ata qe jane sot te verifikuar ne mediat e tjera sociale vleresohen shume shpejt dhe shume lart.  (Shembuj: https://bitclout.com/creators ) Premisat jane qe kjo platforme revolucionare do te ndryshoje shume gjera e secili do jete jete aty heret a vone. Keshtu nuk eshte pyetja a do te jesh aty, por kur do te jesh aty.

62
Kosova Sot / Vjosa Osmani, Presidentja e re e Kosoves
« ne: 04-04-2021, 21:50:21 »
 

63
Tema Aktuale / Ju lutem mos e shisni votën!
« ne: 04-04-2021, 21:46:09 »
Të dashur miq,
Ndryshimet ndodhin kur dinjiteti fiton terren ndaj të ligës. Kur ne angazhohemi për të luftuar fenomenet negative. Kur ne nuk heshtim, por angazhohemi për të ndërgjegjësuar bashkëqytetarët për rrugën e drejtë.

Shitja e votës është një fenomen që në këto vite tranzicioni i ka dhënë pushtet krimit, të korruptuarve dhe atyre që shtetin e shohin si mall tregu.

Secili nga ne duhet të angazhohet sa mundet kundër këtij fenomeni. Secili nga ne duhet ta refuzojë këtë fenomen.

Dje në emisionin Zonë e Lirë u mundova të pasqyroj në mënyrë të thjeshtëzuar se sa tallje e madhe është shitja e votës për dinjitetin dhe të ardhmen e secilit prej nesh.

Për lirinë e zgjedhjes në vendin tonë janë pushkatuar qindra persona, janë bërë mijëra vite burg, janë internuar dhjetëra mijëra familje.

Nëse mendon njësoj SHPËRNDAJE! Ndoshta ndikojmë sadopak te shpirtrat e trazuar të vendit tonë!

P.s kur vota shitet me 50 euro, për çdo ditë ju blihet e ardhmja me 0.034 euro ose 3.4 cent ose afro 50 lekë. Kur shitet me 500 euro, për çdo ditë në 4 vite u blihet e ardhmja me 0.34 euro ose 34 cent, ose 500 lekë të vjetra.

Adriatik Lapaj
Copyright: RTV KLAN
Emisionin e plotë mund ta shikoni në:

64
Bota Sot / Nga viti 2021 nuk do nderrohet me ora
« ne: 04-04-2021, 09:21:59 »
Shikoni njoftimin e nderrimit te ores ne vitin 1916.


65
Influencer / Blogger / Elena Çerra (Info foto video)
« ne: 27-03-2021, 08:26:29 »
 

66
Influencer / Blogger / Lena Cerra (Info foto video)
« ne: 27-03-2021, 08:25:34 »
 

67
Influencer / Blogger / Lena Cerra (Info foto video)
« ne: 27-03-2021, 08:25:15 »
 

 

68
 

Ndërron jetë aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima

Gjatë ditës së sotme (e premte) ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur, Rasim Thaçi-Cima në moshën 71 vjeçare.

Lajmin e trishtë për audiencën e kanë bërë të ditur burime afër aktorit, duke theksuar se kishte ndërlikime me virusin.


Ai për disa ditë kishte vuajtur nga COVID-19, ndërsa ishte i shtrirë në Klinikën infektive.


Rasim Thaçi- Cima ishte tejet i njohur për publikun shqiptar, duke kujtuar një sërë role komike.

Përndryshe, aktori gjithmonë do të mbahet mend në kujtesën e kinematografisë shqiptare. /Telegrafi/

69
E Bukura / Gjithçka për Qerpikët
« ne: 26-03-2021, 21:06:02 »
 

Qerpikë të gjatë? Mbani shënim këto hapa.
Qerpikëtt e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur.

Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa mënyra që do ju ndihmojnë për t’i zgjatur ato:


Masazhim i qepallave të syrit


Masazhimi i qepallave përmirëson dukshëm rrjedhjen e gjakut në gjendrat e flokëve dhe mund të stimulojë rritjen e qerpikëve.

 
Vaselinë

Aplikojeni me një copë të vogël pambuku dhe flini me të. Më pas, lajeni në mëngjes. Kjo do t’i bëjë qerpikët të duken më të gjatë dhe do reduktojë rënien e tyre.

 
Aloe Vera

Aloe Vera përmban vitaminë E, e cila është element thelbësor për rritjen e qerpikëve. Aplikoni pak xhel Aloe Vera në qerpikët tuaj. Lëreni brenda natës dhe lajeni ditën tjetër.

 
Vajra

Aplikimi i një sasie të vogël të vajit të ullirit ose të kastorit në qerpikët tuaj përpara se të flini mund të ndihmojë në rritjen e tyre. Ndihmon gjithashtu për t’i mbajtur ata të errët. Syri.net

70
Celebrities / "Cmendet" Rihanna
« ne: 26-03-2021, 21:01:36 »
Rihanna po rikthehet pas pesë vitesh mungesë. Fansat e këngëtares 33-vjeçare kanë pritur me padurim që të publikojë albumin e ri, por ndërsa “R9” nuk po ndodh akoma, duket se të paktën do të dëgjojnë një këngë.

Të paktën këtë ka lënë të kuptohet përmes një postimi që ka bërë së fundmi në Instagram. Ajo postoi një video duke festuar suksesin e albumit të saj të tetë “Anti”, i cili ka qëndruar për pesë vite në Billboard 200, dhe është gjithashtu i pari nga një artiste me ngjyrë që arrin këtë moment të rëndësishëm.

Korrikun e kaluar, në një intervistë për Entertainment Tonight, Rihanna siguroi fansat se nuk do të zhgënjehen me muzikën e re. “Unë jam gjithmonë duke punuar në muzikë. Dhe kur të jem gati do të dalë. Ju nuk do të zhgënjeheni kur të ndodhë. Do t’ia vlejë.”, shpjegoi ajo në atë kohë./syri.net

71
Influencer / Blogger / Mira Pogaci (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:53:46 »
 

72
Influencer / Blogger / Anjeza Gjoni (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:53:17 »
 

73
Influencer / Blogger / Anjeza Gjoni (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:53:08 »
 

74
Influencer / Blogger / Silvana Xhani (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 16:51:41 »
Silvana dhe Albana Xhani
 

75
Vipat Shqiptare / Arta Bajrami (Info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:50:46 »
 

76
Vipat Shqiptare / Arjola Demiri (Lajme, Info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 16:50:06 »
 

77
Influencer / Blogger / Diola Dosti (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:49:06 »
 

78
Influencer / Blogger / Diola Dosti (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:48:56 »
 

79
Influencer / Blogger / Diola Aliaj (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:47:44 »
 

80
Influencer / Blogger / Diola "Didi" (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 16:40:24 »
 

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 1109