Show Posts - 12:51

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - 12:51

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 885
76
Influencer / Blogger / Enis Tollumi (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 14:12:11 »
 

77
Influencer / Blogger / Grida Duma (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 14:10:33 »
 

78
Influencer / Blogger / Grida Duma (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 14:10:25 »
 

79
Influencer / Blogger / Dea Nimani (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 14:09:14 »
 

80
Influencer / Blogger / Dajana Shabani (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:31:51 »
 

81
Influencer / Blogger / Dajana Shabani (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:31:38 »
 

82
Influencer / Blogger / Fabjana Hoxha (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:30:06 »
 

83
Influencer / Blogger / Fabjana Hoxha (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:29:55 »
Fabjana dhe Stine
 

84
Influencer / Blogger / Fabjana Hoxha (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:29:31 »
 

85
Influencer / Blogger / Angela Hizmo (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 13:28:00 »
 

86
Sot është dita kur përkujtohet protesta e parë antikomuniste në Shqipëri e 26 marsit 1990 në Kavajë.

Rrëzimi i Murit të Berlinit dhe një sërë ndryshimesh radikale politike, që ndodhën në vitet 1989-1990 në Bllokun Lindor kanë patur ndikim edhe në jetën politike shqiptare.


Protesta e parë kundër regjimit komunist në Shqipëri u zhvillua më 26 mars 1990 në qytetin e Kavajës, njofton Muzeu Historik. Kjo protestë erdhi si pasojë e ngjarjeve të një dite më parë, më 25 mars 1990, në stadiumin “Besa” gjatë ndeshjes Besa-Partizani, ku shumë të rinj shpërthyen në thirrje kundër regjimit komunist.  Gjatë kësaj proteste u arrestuan shumë të rinj.


Më 26 mars 1990 një numër i madh njerëzish iu drejtua rajonit të policisë me thirrjet “Lironi shokët tanë”, “Poshtë Diktatura”, “Liri, Demokraci”. Kjo protestë i hapi rrugën zhvillimeve të reja në vend.
 

© SYRI.net

87
Vipat Shqiptare / Aferdita Dreshaj (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 10:08:56 »
Pak ditë më parë Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl u bënë prindër për herë të parë.

Lajmin e bukur e dha vetë modelja me një postim në Instastory ku shfaqet duke mbajtur bebushin në krahë teksa së bashku me Jakubin i dhurojnë puthje.


Ditën e djeshme Afërdita ka treguar se emrin ia ka vendosur ajo dhe do të thotë "Qiell".

"Ishte ideja ime. Po qëndroja shtrirë një ditë duke u relaksuar dhe duke ndjerë shkelmat e tij dhe po mendoja që ai do të jetë qielli jonë. Bashkëshortit tim i pëlqeu shumë ideja", shkruan Afërdita./syri.net

Modelja tregoi se ka bërë lindje natyrale dhe ia rekomandoi të gjitha nënave.

88
Kultura / Te rejat e fundit nga kultura dhe arti
« ne: 26-03-2021, 10:06:55 »
Covid-19 i mori jetën edhe aktorit të njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Luran Ahmeti.

Aktori i njohur Luran Ahmeti, 45-vjeçar, ndodhej në Klinikën Infektive në Shkup, por nuk arriti ta përballojë sëmundjen.

Ahmeti la pas të bijën, bashkëshorten, një motër dhe prindërit dhe një karrierë të bujshme artistike.


Ka qenë aktor i Teatrit Shqiptat të Shkupit, por ka marrë pjesë edhe në produksione filmike si në filmin historik “Sulejmani i Madhërishëm”, serialin kosovar “O Sa Mirë”.

Ai ishte pjesë e dhjetëra filmave, përfshirë edhe filmin më të suksesshëm në kinematografinë turke “Lugina e ujqërve”.


89
Influencer / Blogger / Beart Rexhepi (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 10:04:52 »
Bearti dhe Tea nuk janë më bashkë dhe ndarjen e tyre e ka konfirmuar edhe vetë Bearti pas shumë lajmeve që pushtuan mediat e rrjetet sociale ditët e fundit.

"Po gjithçka ka marrë fund. Nuk dua drama ose vëmendje, kështu që dua me e mbyll këtu këtë kapitull edhe mos me e hap më asnjëherë", shkruan Bearti.

90
Influencer / Blogger / Claudia (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 10:01:11 »
 

91
Influencer / Blogger / Claudia (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 10:00:59 »
 

92
Vipat Shqiptare / Rike Roci (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 10:00:03 »
 
 

93
Vipat Shqiptare / Rike Roci (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 09:59:47 »
 

94
Vipat Shqiptare / Rike Roci (info, foto, video)
« ne: 26-03-2021, 09:59:37 »
 

95
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:58:07 »
 

96
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:57:56 »
 

97
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:57:43 »
 

98
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:57:30 »
 

99
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:57:21 »
 

100
Influencer / Blogger / Emili (info foto video)
« ne: 26-03-2021, 09:57:04 »
 

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 885