Profile of Marko

×

Permbledhja

Marko Zërist

Stats for Marko
Posts:   155 (0.026 per day)
Personal Text:   Verdana
Data e regjistrimit:   27-12-2004, 21:59:58
Last Active:   15-04-2013, 16:33:20
Age:  
Offline Offline

Messages - Marko

1
si ti regullojm flokt nje drek

2
Diskutime / : Cili asht vesi juaj me i keq
« ne: 09-06-2005, 14:32:13 »
yyyyyyyyyyy
gabim
Shkrimi
pija e be
te veten
mos u pifte
Helmi:(

Vesi im ma i keqi eshte se kur jame fjete me thojne se rri tuj prejve ;) ;) he Rrushja me trego te verteten a pjerlli une a se ti e dine Jojo:

3
Diskutime / : Cili asht vesi juaj me i keq
« ne: 09-06-2005, 11:54:58 »
M'ka Shku Mendja me ja Shkule Rrushja floket  ;) Jo Jo Jo Rrushja mas u trem Jojo: Jojo:

4
Diskutime / : Cili asht vesi juaj me i keq
« ne: 08-06-2005, 13:02:51 »
Kafshoj buzen :-[ :-[


Eh sikur te ishte ne moshen tende po por eshte Minorente e ma Godasin babin Shteti se ketu ku N'dollem une (Femra Be Ligjin Mashkulli Be Leshin ;)

5
Diskutime / : Cili asht vesi juaj me i keq
« ne: 07-06-2005, 14:49:55 »
kurse une shahem me njenen ketu qe e kame komeshie jo per gje vetem se eshte pak si e bukur shume e jam kame inade:P ;) ;) ;)

6
Café Zerion ツ / : Sofra Shkodrane
« ne: 02-05-2005, 11:56:46 »
Te Gjithe Shkodrant/e jane te lujtun menc mas ju rujte zoti mas na bani si me cen Shpi e pritur qe s'ka ca u hane mini mas Darke ;)

7
Letrarët e rinj / : Poezi
« ne: 01-05-2005, 10:44:00 »
 


    Me Pikuan Lot Ne Tok Me Rane


Mos E Harro Ate Dite Moj Nene
N'dit Krishtelindje Dite Gezimi...
Mora Rrugen E Mergimit..!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Sot S'kam Gezim As S'kam Gaz
Dhe Prej Malli S'mund Te  Flas..
Prandaj Jam Ulur E Po Te Shkruaj..
Djali Jot Prej Dheut Te Huaj..!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Te Tregoj Nene Pernjemend
As Gje Seshte Si Ne Ventin Tem..
Qysh Se Kam Ardhur Ketu Mallkoj Vehten..
Merzia Me Shkaterroj Jeten......!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ketu Ska Qejf ,Vec,Pun E Gjum
Pamirsi  Me  Shume  Zhurme
Ketu Jan Njerzit  Si Bagetija
Nat As Dit Nuk Shkojn Te Shtepija..!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

8
Letrarët e rinj / : Permbledhje poezish
« ne: 30-04-2005, 16:21:47 »
      Ki-Ki-Ki-Ki

Ki-ki-ki kaposhi i pare...
Ngreu o nuse na ndiz zjarre...
Ki-ki-ki kaposhi i dyte...
Ngreu o nuse na laj syte...
Ki-ki-ki kaposhi i trete...
Ngreu o nuse na ngri djemte...

 
Tane  Tane  e zeza Tane...
zgjuaj nenen e babane...
se dhente tona shkuan e vane...
te lisi ne  Breke jane...
Qen  e Zi te  madh e vrane
Dashin  Ogic  per hell e kane:)


Ju dergon Djal beqari...
Dergoi krushq e daulle...
Kalin me shal e lule per NUSE :)


Te me ben Zoti dhe mua
Nje bilbil gje tjeter s'dua
Te kesha fjalet e tua
Te kendoja ku te dua
Ku te me pelqente mua
A ne peme a ne krua
A ne bace me limua
Perkundrejt shtepiet tua
O lesh-verdha gjer ne thua
Dije mire qe te dua:)


this is funny poem's lol is 2 make everyone happy nice time all ;)


9
Letrarët e rinj / : Poezi
« ne: 30-04-2005, 16:06:10 »
O zot me be sic Deshiroj...
Shpend me krah te fluturoj...
Male e Male te kaloj...
Qarkun E Malsis te takoj...
Aq Kumone tingellofeshin
Ne Malesin Time u shtofshin..!

Pemet gjithe ne burbuqe...
Me Shendet vash robat e kuqe...
Kopet me kembor e Zili...
Pylli veshur ne jeshile...!


10
Letrarët e rinj / : Permbledhje poezish
« ne: 30-04-2005, 11:33:29 »
         
Un si Hen E ti Si Diell
Ti Ne Drit E Un Ne Ter
E Per Darsem Te Qoj Si Dhurat.....
Zemra Ime shum Te Ka Dasht...!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nese E N'djen zemren
Aq Shum Te Lenduar
Kujto Si N'dihesha Une
Kur Me Pate Tradhetuar.....!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~


11
lum ata femi me mam qe kane per te pasur moj MiStReCjA_BeRaTsE mamen e mile e kane pot te mjeret ata femi me bab qe kane me pasur a thune jame une babi :P shaka ju Pershendes lum ai qe i do une femin e huaj e du kurse femin tim se du :P ;)

12
Forumi i Vogëlushëve / : Bebusha te vegjel
« ne: 30-04-2005, 08:27:57 »
Ohoh kush cenka ketu Mistrece GoodMorning bebushe e vocer e fjete moj pa n'doj enderr ke :P
apo ja mendova se me ke pare mu enderr ;) ju Pershendes all ketu e u kam shok e shoqe te Gjitheve ;)

13
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 29-04-2005, 17:16:01 »
 Ne emer te jetes, jeto me mua...
Ne emer te dhimjes, vuaj me mua...
  Ne emer te Dashuris, thuaj te dua...
E kur te V'des une, ti te jesh me mua...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Kujt tja them hallet. e mia.??
  Me Shkaterroj, kjo Dashurija..!!
  Ne vetmi tesh rri dhe vajtoj...
S'mundem SHPIERT TY TE HARROJ...!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    E Dua Shqiperin..
    E Dua Nje Emer..
         Te dua Ty..
 Me Shpiert E Zemer..!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


14
Letersia Shqiptare / : Poezi!
« ne: 29-04-2005, 17:07:36 »
           Mos

 Mos Mendo Set Kam Harru...
Me Gjithe ZEMER Te Kam Dashuru...
  S'te Harroj Jo Kurre Ne Jet...
 Pasi Te Du Me Gjith Vullenet..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 Ka Shume Dite Qe Sjemi Pa...
Gjumi Me Del Ne Mesin E Nates...
 Me Te Prekur Pa Pushim...
 Me Te Puthur Pa M'barim...
Te Enderroj Ty Shpierti Im...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Oj Haxhic Mori Loke, Me Haxhin Pse U Rroke ...?
    Kap Per Funi Tert Urfuni...
   Kur Sta Qet Pse Ta N'gjet...
Kur E Shef, Se Sun Duron Pse Me Zor Ja Kerkon ....:)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

15
Ndjenja / : Ju kane thene ndo nje her te Dua ???
« ne: 29-04-2005, 15:56:26 »
A shikoni njerz qe tesh ja kam fillu mrapsht e para thote ja s'te du hajt se tesh e gjeje nje qorre e me nje kame te thyme:P

16
Ndjenja / : A e keni gjetur partnerin tuaj ideal?
« ne: 29-04-2005, 15:53:36 »
arla kush ishte ai leshatok moj qet ka mare ty ja placa veshet e befes dhe ti moj si keshtu e ke tradhetu ate djalin pa flok ne kry e ;)

Rrushja ja ja moj me ban be se s'ke puthe kan tjeter atehere me len te menoje:P a the se s'done me ja fale kuje tradhetine e une pse me ja fale hajt ta fali 1 deri ne 3 por ja ma shume ;)


arla mas u nervozo naqe apo gaxhie e po lale e po cuce epo zonjushe sit theme une ty se kam ra ne bela me kete dynja me i thene naqe pse me thune naqe se s'jam malok me i the lal pse me thune se s'jam laluc me i thene xhane apo gaxhie me thote s'jame corap kuqe e keshtu jeta  nuk di ca te theme vetem ishalla gjeni fatin tuaje se puna ime u pa po mes beqoooooooooooooo ;)

17
Ndjenja / : A mund te falet tradhetia?
« ne: 29-04-2005, 15:48:17 »
Rrushja falja maj atije curanit tan se nuk e ban ma nje gabim ka ba e pashe une tuj puthe nje Bajziane e i thoshte oj Bajziane sa e anshme;p ta bej ( Gjeloshe) Mesen dmth Xheloze ;) falja se ashte gjynah se as ai s'ka dite ca ka ba;P

18
Lojra / : Kur merziteni para kompjuterit!
« ne: 29-04-2005, 15:42:16 »
Rrushaj ti je shume punetore e madhe ne (Sahan) se bela keta se dine ca dmth Sahan por pa u theme ne Legen me ja mushe me Pacamurra ;)

19
Qesh / : Humori Shkodran ------ Me Autor Nexho Shabani !
« ne: 29-04-2005, 15:40:16 »
Nje fjale Shkodrane Popullore ku Mjellem S'korrem une apo akoma se keni mesu;) pa hajt se te ri jeni e keni me mesu me falni se s'po kame kohe me shkru sem ka peshtu pipi ;) juuu Pershendesssssss te Gjitheve:P

20
Ndjenja / : Sa here jeni dashuruar?
« ne: 29-04-2005, 15:37:02 »
Rrushja ( LULGRUSHTJA)  moj shtreme a nuk e njef a ;) nje shoqe e joteja keni pas kry Shkollen e pare deri ne te katereten se katr vjete Shkolle keni be ti dhe ajo:P ju Pershendes te gjitheve te gjith v'diqeshi per mu me Rrushja ne kry :P

21
Lojra / : Kush është në foto?
« ne: 29-04-2005, 08:57:19 »
 ca eshte ky jevg mo si na shpifet chatin me keto ftyra te keqija lol shaka se cenka kokerr burrit ;) ehehe me mend ne kry Rrushja lokopjerlle;)

22
Letrarët e rinj / : Dashuria.
« ne: 29-04-2005, 08:49:02 »
    Me pikojne lotet
Per ty ZESHKANJA ime
   Se vetem ty te dua
  Ne kete jeten Time!
~~~~~~~~~~~~~~
 Une lotova shume
Qava shume per Ty
Me beso sa te dua
 Pasha keta DY SY.
~~~~~~~~~~~~~
  S'te dua me Zore
    As me interres
Por te dua me shpiert
   Deri sa te V'des.
~~~~~~~~~~~~
S'te Mashtroj Me Shkrim
S'te Mashtroj me Germa
  Te dua me shpiert
   Dhe nga Zemra.
~~~~~~~~~~~~~~
 Ne takimin e par u dogja
Si Z'jarr. Ne takimin e dyt
Te desha si Syt. Ne takimin
E Tret ne Zemer me ke M'bet!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

23
Letrarët e rinj / : Permbledhje poezish
« ne: 29-04-2005, 08:38:51 »
      U

 U ula pran zjarrit
Tuj thy disa krane
Ne flaken e Zjarrit
Pashe fetyren tane.
~~~~~~~~~~~~~~
  Sa me merr malli
Kur gjindem larg teje
  Jeta me merzitet
 Kure s'jam pran teje!
~~~~~~~~~~~~~~
     Te Dua-Shqip
Jeg Elsker Deg-Norvegjisht
   I love you-Anglisht
Ich Liebe Dich-Gjermanisht
   Te dua vajz Seriozisht!!
~~~~~~~~~~~~~~~~
    Naten E mire
  Gjumin E embel
  Ke te do zemra
 E pafsh ne Enderr!!
   


24
Letersia Shqiptare / : Poezi!
« ne: 29-04-2005, 08:25:55 »
     Ne

Ne gjume kur rash
Ne enderr te pash
Ne kembe u ngrita
Emrin tend e Berita
~~~~~~~~~~~~
  Nuk  jam Anglez
Met thene I Love You
  Por jam Malsor
 Qe te them te Du
~~~~~~~~~~~~~
   Nuk jam Arab
Met gju me Shigjet
  Por jam Shqiptar
  Qe te du Per jete
~~~~~~~~~~~~~
Deshiroj te jem filxhan
Te jetoj me bezet e tua
  Sa here te pishe kafe
Te me puthesh edhe mua!
~~~~~~~~~~~~~~~~~


25
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 29-04-2005, 08:16:09 »
    Dy Zemra

 Dy Zemra jemi
Nje shpiert kemi
 Me mire te V'des
Se pa ty te M'bes
 Edhe nese V'des
Ne ate Bot te pres
~~~~~~~~~~~~
    Nga ti pres
Buzen te me afrosh
    Nga ti pres
Zemren te ma dhurosh!
~~~~~~~~~~~~~~~~
 Zemra me dridhet
 Sa her te kujtoj
 M'beta i vetmuar
Kurr nuk dot harroj!!
~~~~~~~~~~~~~~~

Faqe: [1] 2 3 4 5