Profile of Mr Bond

×

Permbledhja

Mr Bond Zërist

Stats for Mr Bond
Posts:   1 (0.000 per day)
Data e regjistrimit:   05-02-2010, 02:20:28
Last Active:   05-02-2010, 03:19:41
Age:  
Offline Offline

Messages - Mr Bond

1
Kosova Sot / Pakti Zvicer-Kosove hiqet azili
« ne: 05-02-2010, 02:36:57 »
Jo zotèri mè duket se nuk e paske kuptuar kètè Marrèveshje nè mes Ministrisè sè Jurispondencès sè Zvicrès dhe z. Zenun Pajaziti Minister i PB tè Kosovès:
Marrèveshja nè fjalè nuk i cekè  Refugjatèt me Azil tè pranuar,por pikèrisht tema ishte pèr ata tè papranuarè d.m.th atyre qè nuk ju ka zgjedhü Statusi i vendcèndrimit.
Termi Azilant apo (Refugjat) i Pranuar,pra me Status tè rregulluarè dhe Azilkèrkues (Refugjat)  pa Status tè rregulluarè siq janè Lejet N,F kan njè dallim tè madh.
Pèr tè mos e zgjat kètè Tem,sepse pèr  termin Refugjat,dhe rregullat e sè Drejtès ndèrkombètare mbi Statusin e azilkèrkuesit ka shumè  materialè.
Me profesion jam Jurist dhe punojè pikèrisht nè kètè lèmi.

Faqe: [1]