Profile of PetritKola

×

Permbledhja

PetritKola Zërist

Stats for PetritKola
Posts:   2287 (0.389 per day)
Personal Text:   Zatorist. Hero i Punes Socialiste.
Vendndodhja:   Tirane, Shqiperi
Data e regjistrimit:   12-05-2005, 17:30:09
Last Active:   02-11-2007, 18:30:15
Age:  
  • http://vertet.blogspot.com/
Offline Offline

Messages - PetritKola

1
Tema Aktuale / Re: Bamir Topi presidenti i ri i vendit!
« ne: 09-08-2007, 14:29:02 »
Mire mo ushtar (anatar) i vjeter dhe i ri!

Komandant Petriti

2
Mire mo ushtar (antar) i vjeter dhe i ri!

Komandant Petriti

3

Ky eshte nje pjese e nje e-mail qe mora pardje;

.... prandaj e vrane. sala e kishte mësuar qe azemi nuk e kishte te gjatë por i interresonte vdekja e azemit dhe nuk foli.

4
nuk e kuptove temën. ne vitin 2020 nuk do të kenë drita me bollek por drita sa për të parë. drita me bollek do të thotë të kesh drita për frigorifer. dhe të gjitha pajisjet elektropshtepiake

Mos u beni kaq pesimist. Drite do te kete nga ora 8 e mengjezit deri ne 6 pasdite ... pra eshte pune Dielli.

5
sepse ambasada amerikane ne Tiranë e mohon kategorisht se sollaku po shkon ne amerike për te punuar për shtetin amerikan. Kjo nenkupton se sollaku po shkon ne Sh.B.A. për llogari te berishes. berisha ka filluar ta thirri Gori sollakun. ka filluar miqesine

Pse kur e prishi Berisha miqesine me Sollokun?

6
Tema Aktuale / Re: Bamir Topi presidenti i ri i vendit!
« ne: 08-08-2007, 22:41:05 »
Ushtar Ndreca!

Po vegla e Ramizit , Sali Berisha e ke denuar komunizmin.

Vegla e Ramizit, Sali Berisha ka thënë " Bashkfajtor dhe bashkvuajtes". Për këtë qe ka thënë vegla e Ramizit, Sali Berisha unë ka shkruar diçka qe juve ushtar Ndreca munde ta gjeni tek http://VERtet.blogspot.com

Sinqerisht,

Komandant Petrit

7
Ky petriti na u be si Ky Bashkim Kopliku apo ky tjetri Baleta. Pretendon se i di të gjitha. Ne fakt i di se edhe për Katovicen, paska informacion se normal e kanë rrefyer si perralle te aferm te tij, te tipit Nushi (L&M, Malboro, kozmetike), Hoxha (Olim,Deka,AgroBlend)e kështu me rradhë te bllokmeneve te tjerë.Njeri nga ata qe ke përmendur e ka pase pseudonimin "Stilografi".

8
Si është puna Mishel,ku i besohet këtyre rrenave qe shkruan Eagle,Berisha ja bëri 8 me 2 te majteve.Presidentin e mori Sollaku do iki,Nanon e nxorri ne Pension,tani e ka rradhen i semuri Edi Rama.Kam marrë vesh se ishte ne Wiene për tu kuruar  :D

Berisha, 25 vjete komunist ekstremist, sekratar i PPSH ne shendetsi ja beri 8 me 2 te majteve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9
Edi donte zgjedhje,po e dinte se Nano nuk fitonte për President dhe bëri lojen e bojkotit,ato kot sa bjen fjale me Rame,Gjinush,Meta,Milo e ndonjë tjetër se si pune klyshesh iken u takuan me Presidentin, dhe pranuan qe te iki dhe Sollaku.

Po ja mo Berni, eshte sic them une. Eshte show, ose lufte brenda llojit. Te gjithe hane ne nje canak. Vegla te Ramizit, filloje nga Saliu i pari, Bamir Topi....

10
Pse nuk e bëri ? Saliu ishte ai qe e nxorri Nanon ne Pension.

Bern,

Ishte Edi qe nxorri Nanon ne pension, ose me mire qe nxorri aleancen Nano-Berisha ne pension.
A ka ndryshim Nano , nga Sala? A eshte futur Sala me keq se nano tek greku? Nano ndihmoi Milloshevicin me deklarata Sala me baze materiale, me nafte...

11
Tema Aktuale / Re: Bamir Topi presidenti i ri i vendit!
« ne: 08-08-2007, 14:20:31 »
Për Petritin. Ti petrit nga emri dukesh ta thash edhe një here. Për sa i përket pyetjes tuaj retorike për: eleminimin politik te Azem HAJDARIT, kjo nuk është e vërtetë. Heroi e demokracise në fund te jetës se tij ishte Deputet i PD. Është themelues i kësaj force të parë antikomuniste pas '90 dhe për asnjë moment nuk ka ik nga PD. Por, kjo nuk te shqeteson aspak ty petrit, për vete prejardhjen tënde me se paku prej komunisti dhe me se shumti prej agjentit te sigurimit te shtetit. Kjo e vertetueshme plotësisht edhe nga anetaret e tjerë te këtij forumi te nderuar për shkrimet e tua te cituar plot me lista spiunesh. Nuk ka mundësi pa marrë pjesë vete ne këto pune sigurimsash. Tashme ka ikur koha e petriteve, yllkave, fatosave, aksioneve, spiuneve, flete-rrufeve, te dalluarve, etj. Ka ardhur koha e kundërt, me gjithë mllefin e petritit, ndoshta me te drejtë, për shkak te jetës si spiun qe ka bërë dhe është mësuar te beje.

Ushtar Nderca me 5 postime! O antar i vjeter dhe i ri!

Eshte hapur nje teme e posacme per kete subjekt, likujdimin plitik te Azem Hadarit. Paraqituni aty!
PD-ne e themeloi Razmizi. Ai shfrytezoi levizjen e studenteve.

Une kam kerkuar hapjen e dosjeve per shume vitesh por jam edhe kercenuar per kete nga juve dhe shoket tuaj. Me qe e keni pasur dhe e keni pushtetin pse nuk i hapni dosjet dhe te shikoni spiunat?

Komandat Petriti

12
Diapazon / Re: Mbrojtja e Ambientit
« ne: 08-08-2007, 00:45:28 »
Mua keto shoqata me jane neveritur. Hajduta...hipokrita ...

Kerkojne qe te ndalohet lufta e gjelave dhe nderkohe kemi boksin. Thone ngrohja globale dhe ata ndotin ambjetin me shume.

13
PsiSoc / Re: Unë dhe qëllimi im ne jetë!
« ne: 08-08-2007, 00:40:54 »
Jetoj për ta adhuruar Krijuesin tim, me shprese qe te fitoj kenaqesine e Tij!

Eksperienca ne Toke provone te kunderten dhe ky qellim me duket i pakuptimte.

14
Diapazon / Re: Krijoi feja shtetin apo shteti fenë?
« ne: 08-08-2007, 00:38:33 »
Po!

Deshiron fakte?

Deshiroje fakti dhe me thoni cili eshte ai?

15
Saturday, August 04, 2007
Zgjidhja
Kur elita komuniste dhe bufonet e tyre drejtues ne organizatat e masave "te djathta" me akuzojne se, une kritikoje por nuk ofroje alternative, ata nuk bejne gje tjeter por ushtrojne zanatin e tyre te genjeshtarit.
Une jam shprehur dhe shprehem qarte dhe me ze te larte dhe per kete edhe jam kercenuar.

Kur PPSH-ja dhe Sigurimi i Shtetit krijoi PD-ne dhe organizatat e masave "te djathta" per te penguar te djathtet e vertete dhe nacionalistat qe te organizohen dhe te bejne progres politik dhe ekonomik, ata i furnizuan edhe me lista te personave konkret te cilet duheshin luftuar dhe persekutuar. Emri im eshte ne ato lista. Detyra e vene u tejkalua nga ekipi i kryesuar nga ekstremisti komunist Sali Berisha.

Po e perseris! Shqiperia ndodhet pa alternativen e djathte si rezultat i sabotimit nga PD-ja dhe organizatat e masave "te djathta".
Ne realitet qysh nga 1944 Shqiperia gjendet nen nje sistem nje partiak. PD + PS =PPSH. Kjo eshte fatkeqesia e Vendit.

Krijimi dhe funksionimi i sistemit pluralist shumepartiak, do te kontriboje ne zgjidhjen e krizes aktuale ekonomike, politike dhe kombetare ne te cilen gjenden qellimisht shqiptaret. Kjo eshte zgjidhja.

Petrit Kola

16
Më fal se e kam zet të ofendoj te tjerët, po po e tepron tërë kohën vend e pa vend me nderhyrjet e tua politike, pa dallim titulli e teme...
S´e kam për keq!

Tung te gjithëve !
Emira

Ermira ,
Nuk ta marrë për keq se është pune race harbutlleku, siç eshte per disa spiunlleku dhe per mua politika.

Nuk ta kam me te keq.

Tung te gjitheve!
Petriti

17
Tema Aktuale / Re: Bamir Topi presidenti i ri i vendit!
« ne: 07-08-2007, 22:52:41 »
Kllouni vegel Bamir Topi.

Monday, May 07, 2007
Banana Republik dhe Presidenti shqiptarBanana Republik


Qeveri kleptokratike, ekonomi primitive, qeveri kukulle e te huajve., kjo është Shqipëria e pas 1990-tes. Kjo është e jona Banana Republik. Forma reale e qeverisjeve shqiptare quhet kleptokraci (hajdutokraci) pasi hajdutat, kriminelat zoterojne pushtetin dhe e përdorin atë ne favor te pasurimit të tyre personal si qëllim i vetëm dhe final.
Kleftokratet shqiptar (plolitikanet dhe pushtetaret, prokuroret, zyrtaret) po i eksplorojne dhe aplikojne të gjitha mjetet dhe metodat e paligjshme te pasurimit sa ne periudha të ndryshme apo qeverisje të ndryshme ne baze te perparesise se aktivitetit të tyre kriminal mund te cilesohen , narkokleptokracia, seksotrafikokleptok racia, politikokorapshenkl eftokracia e kështu me radhe juve vete mund te emeroni qeverisjet shqiptare ne baze te asaj qe keni pare dhe qe e keni kaluar ne kurrizin tuaj.
Bananet i permendem por s'mund ti hame. Ato nuk rriten ne Shqipëri dhe ekonomia jonë është inegzistente qe te këtë fuqine e importit dhe te furnizimit për te gjithë. Por nejse. S'ka gjë. Kleptokratet kanë çdo gjë me shumicë. Shqipëria është cifligu i tyre. Ne se do ta kishim ekonomi primitive ndoshta do të ishte shpresdhenese, por ajo pothuaj është inegzistente dhe kjo gjë është kalkuluar qe ti sherbeje interesave te te huajve.
Kleptokratet e aplikuan teorine zero ne çdo fushe dhe shkaktuan deme themelore ne ekonomi, arsim, inteligjence, moral, traditen shqiptare...
Sherbimi dhe poshterimi ndaj te huajve po harrine nivele rekord. Kukullave shqiptare nuk mund ti vijë as te fundi i kepuceve asnjë ne botë, as qeveritë kuklla te Afrikes. Qeveria dhe Partite politike falenderuan ato te huajat qe planifikojne te përdorin trupin tonë për te zhvilluar industrine e tyre te lehtë duke prodhuar mallra te konsumit te gjerë si këpucë me lekuret tona (defi do të ishte me cilesor...) dhe litar me zorret. Shqiptarët për buken e gojes bëjnë xheste majmuni- do të shkruante Migjeni. Ata po shesin nderin, dinjitetin dhe idenditetin, e vetmja gjë qe u ka mbetur, për te siguruar edhe për disa ditë buken e fëmijëve të tyre.


Presidenti


Ashtu si edhe qeveria është llogaritur qe të mos punoje për shqiptarët. Të huajt qe na hartuan dhe miratuan kushtetuten e bene ne atë mënyrë qe ta kishin me te lehtë kontrollin e Shqipërisë. Kjo është edhe arsyeja përse Presidenti zgjidhet nga Parlamenti dhe jo direkt nga populli. Një parlament vegel do të zgjedhi një President vegel. Kështu pra, shtypja, shfrytezimi, asimilimi, shkatërrimi i shqiptareve do të bëhet pa telashe dhe me kosto shumë me te ulet ekonomike duke blere vetëm 150 vegla nga një popull prej me shumë se 3 milion e gjysëm.
A e mendoni se c'telashe do tu hapte te huajve dhe veglave të tyre shqiptare një President i Pavaruar i tipit te Azem Hajdarit? (Kjo është edhe arsyeja e ekzekutimit te tij). Por a mund te zgjidhet një President i tillë (qe te punoje për gjithë shqiptarët) nga një parlament kukull sherbetor te te huajve dhe krimit te organizuar? Pyetja është retorike. Ndaj shqiptarët duhet te kërkojnë zgjdhjen e presidentit direkt nga populli. Kështu shanset qe ai te jetë një kleptokrat dhe një vegel qore kundra interesave te shqiptareve do të zvogelohen.
Ketej duhet te filloje debati mbi Presidentin e Ri dhe jo se cili kleptokrat do të jetë kukulla e radhes.

Petrit Kola

http://vErtEt.blogspot.com/2007/05/banana-republik-dhe-presidenti-shqiptar.html

18
Dikush me nisi nje e-mail dhe me tha se Azemin e persekutoi Saliu se i doli nga radhet.

Une mendoje se eshte gabim. Saliu eshte vegel dhe si i tille nuk ka radhe por eshte jese e radheve. Problemi me Azemin eshte se ai inatosi bosat e vertet te Sali Berishes. Vegla Sale mori urdher dhe e persekutoi.

19
Sollaku ishte keshillatr i Berishes. Berisha e beri prokuror. e njta race jane.

20
është shumë e vërtetë kjo qe thua
nëse kina lëshon dollarin ne usa ndodh ajo qe ndodhi ne argjentine 2 -3 vjet me pare. shteti falimenton.

Nuk eshte e vertet, sot kemi globalizem dhe po u leshua Amerika leshohet me para Kina.

21
sollaku nuk po vjen te punoje për amerikanet por për shtetin shqiptar dhe berisha po e transferon ne këtë post. më vjen habi petrit qe akoma se kupton lojen e komunistit berisha. Këtu sollakun as për te lyer këpucë sdo e mbanin jo me te punoje ne departamentin e drejtesise dhe te paguhet me taksat e qytetareve amerikane. kurrë jo

Une e kutpoje shume mire se ku do te punoje Sollaku ( e di qe nuk do te jete ne Amerike), por Amerikanet e kane ule shume veten me nje prokuror qe nuk ka zbardhur vrrasjen e shoferit te tij. Une e quaj karragjozllek te amerikaneve.

22
Forca! Nen shembullin e qeverise...

23
Pse dikush ka pas dyshime...?

24
Bern,

Juve me akuzoni mua sikur une nuk i pergjigjem pyetjeve.

Be nje liste sic ja bete Azem Hajdarit...
PD-ja, SHIK, Gazeta e ShIKUT "Albania" i shkruajti, Corrapja ose Mero Baze qe shume i angazhuar i bene 25 pyteje Azemit me qellim qe ta disktretetonin.


Pra Berni mblidhuni ju PD, ShIKU, dhe gjithe spiunat si puna e Corrapes merrni dhe bosin tuaj qe e keni grek dhe me beni jo 25 por 50 pyetje. Une me kenaqsi do ti pergjigjesha te gjithave.

Sinqerisht,

Petriti

25
Kush te denohet?

Saliu desh te bente Nanon president.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 59