Profile of SportNews

×

Permbledhja

SportNews
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   1311 (0.289 per day)
Data e regjistrimit:   06-07-2010, 01:42:32
Last Active:   27-07-2010, 01:15:59

Messages - SportNews

1
Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para në grupe

U luajten sot ndeshjet e para ne grupe per Kupen e Shqiperise, ndersa rezultatet prodhuan pak surpriza, me pothuajse te gjithe te medhate qe arriten te fitojne.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220922

2
Sporti / Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-së
« ne: 19-10-2011, 10:50:07 »
Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-së

CSKA e Moskes, e udhehequr nga Seydou Doumbia dhe Vagner Love, ka fituar 3-0 ndeshjen e grupit G te Liges se Kampioneve ndaj turqve te Trabzonsporit.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220867

3
“Champions”, paqe në San Paolo, fiton Interi


Ka perfunduar ne barazim 1-1 nje nga ndeshjet me te rendesishme te fazes se grupeve te Liges se Kampioneve, ajo mes Napolit dhe Bajernit te Mynihut.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220871

4
Sporti / Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite Round
« ne: 18-10-2011, 18:50:10 »
Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite Round


Kombetarja shqiptare U-17 eshte kualifikuar per ne Elite Round fale barazimit 1-1 me Estonine, ndeshja e fundit ne grup.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220849

5
Sporti / Napoli, plagosen dy tifozë të Bayern
« ne: 18-10-2011, 12:50:03 »
Napoli, plagosen dy tifozë të Bayern

Dy tifoze te Bayern jane sulmuar me arme te ftohta ne Napoli, per fat te mire duke marre vetem disa plage te lehta.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220823

6
Sporti / Rikthehet Champions, momenti i së vërtetës
« ne: 18-10-2011, 04:50:08 »
Rikthehet Champions, momenti i së vërtetës

Fushata e Champions League do te mberrije ne mes te rruges, me ndeshjet e treta qe do te luhen te marten dhe te merkuren. Vizita e Bajernit ne Napoli eshte ndeshja me e shumepritur e javes, ne te njejten kohe qe Reali dhe Arsenali kane dy sfida te “sikletshme” franceze, perballe Lionit dhe Marsejes.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220800

7
Sporti / Juventus, sa shumë raste të shpërdoruara
« ne: 17-10-2011, 20:50:12 »
Juventus, sa shumë raste të shpërdoruara

Juventusi vazhdon te kryesoje Serine A edhe pas javes se gjashte, ka nje grup futbollistesh entuziaste dhe vjen ne kete sezon me nje stadium te ri spektakolar, por nderkohe, dyshimet e para nuk mund te fshihen me.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220788

8
Sporti / Inter, Moratti sulmon arbitrat
« ne: 17-10-2011, 14:50:11 »
Inter, Moratti sulmon arbitrat


Ne nje kohe qe Interi ka hyre ne nje krize te thelle rezultatesh, presidenti Massimo Moratti ka sulmuar ashper arbitrat ne nje interviste per ‘La Gazzetta Dello Sport’.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220758

9
Sporti / Superliga, Teuta merr kreun
« ne: 17-10-2011, 06:51:41 »
Superliga, Teuta merr kreun

Fale nje penalltie te realizuar nga kapiteni Arjan Sheta ne minuten e 21’ Teuta arrin te mposhte Apollonine ne fushen e saj me rezultatin 0-1.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220729

10
Sporti / Dëmtim i rëndë për Sajmir Ujkanin
« ne: 17-10-2011, 00:50:05 »
Dëmtim i rëndë për Sajmir Ujkanin

Demtim i rende per portierin e kombetares shqiptare Sajmir Ujkani gjate ndeshjes Novara – Bologna, qe perfundoi me rezultatin zero me dy.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220736

11
Sporti / F1, Vettel fiton sërish
« ne: 16-10-2011, 16:50:12 »
F1, Vettel fiton sërish


Titulli i dyte kampion nuk ia ka ulur aspak ritmin Sebastian Fetelit, i cili ne garen e Korese serish ka arritur te fitoje duke çuar ne dhjete numrin e sukseseve sezonale.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220706

12
Sporti / F1, Vettel fiton sërish
« ne: 16-10-2011, 10:50:06 »
F1, Vettel fiton sërish

Sebastian Vettel fitoi edhe Cmimin e Madh te Korese se Jugut, gara e 16 e kampionatit boteror te Formules 1.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220706

13
Sporti / Superliga, barazim në “Loro Borici”
« ne: 16-10-2011, 02:56:10 »
Superliga, barazim në “Loro Borici”

Gafa e Sukajt ne fund beri qe Vllaznia dhe Tirana te ndajne nga 1 pike ne “Loro Borici”. Supersfida e javes se gjashte mes ketyre dy skuadrave perfundoi ne barazim 2-2.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220696

14
Sporti / Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantazi
« ne: 15-10-2011, 18:50:07 »
Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantazi


Trajneri i Interit, Claudio Ranieri, perjashtoi kategorikisht çdo
mundesi te rikthimit te Samuel Eto’o-se, gjate periudhes se nderprerjes
se kampionatit rus ne dimer.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220655

15
Sporti / Galliani: Ibrahimovic nuk shkon asgjëkundi
« ne: 15-10-2011, 12:50:03 »
Galliani: Ibrahimovic nuk shkon asgjëkundi

Disa dite pasi tronditi te gjithe milanistet me deklaraten se ishte i
lodhur nga futbolli dhe se po mendon nje terheqje te afert prej tij,
Zlatan Ibrahimovic rikthehet ne qender te vemendjes, duke dhene garanci
per respektimin e plote te kontrates.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220659

16
Sporti / Messi kyçet në kabinën e avionit
« ne: 15-10-2011, 04:50:08 »
Messi kyçet në kabinën e avionit

Nje ngjarje e rralle i ka ndodhur yllit te futbollit boteror, Lionel Messi, i cili u detyrua te kyçet brenda ne kabine se bashku me pilotet, per te shmangur vemendjen e tepert te tifozeve ne Venezuele.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220615

17
Sporti / Mundje, nis Botërori i veteranëve
« ne: 14-10-2011, 22:50:04 »
Mundje, nis Botërori i veteranëve

Ka startuar zyrtarisht Kampionati Boteror i mundjes se lire per veteranet, i pari eveniment i ketij lloji ne Shqiperi.

http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220637

18
Sporti / Kuzhe: Do të shikoj edhe mundësi të tjera
« ne: 14-10-2011, 14:50:11 »
Kuzhe: Do të shikoj edhe mundësi të tjera

E ka drejtuar Kombetaren e Shqiperise per me shume se dy vite, por sot po perjeton nje situate te paqarte per te ardhmen.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220590

19
Sporti / Vettel: Në Kore do të garoj si gjithmonë
« ne: 14-10-2011, 06:50:02 »
Vettel: Në Kore do të garoj si gjithmonë


Sebastian Vettel, i cili mbrojti titullin kampion bote ne Formula 1 te dielen e kaluar ne Japoni, u shpreh se edhe ne garen e Korese se Jugut do te garoje siç ka bere gjithmone.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220543

20
Sporti / UEFA dënon Rooney me 3 ndeshje skualifikim
« ne: 13-10-2011, 22:50:02 »
UEFA dënon Rooney me 3 ndeshje skualifikim

Wayne Rooney, sulmuesi i Manchester United dhe kombetares angleze eshte pezulluar 3 ndeshje, pas kartonit te kuq te marre ne ndeshjen ndaj Malit te Zi, te premten e kaluar.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220553

21
Sporti / Shqipëria mori vetëm 30 për qind të pikëve
« ne: 13-10-2011, 14:50:08 »
Shqipëria mori vetëm 30 për qind të pikëve

Shqiperia ka qene protagoniste e nje tjeter edicioni zhgenjyes ne
kualifikueset e aktiviteteve madhore. Kuqezinjte e mbyllen Grupin D ne
vendin e peste (te parafundit), me vetem 9 pike ne 10 ndeshje te
luajtura.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220508

22
Sporti / Euro 2012, variantet për grupet
« ne: 13-10-2011, 06:50:03 »
Euro 2012, variantet për grupet

Shorti per grupet e Europianit do te hidhet ne daten 2 dhjetor, por nderkohe dihet me saktesi se si do te shperndahen skuadrat ne te pakten dy vazot e para.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220476

23
Sporti / Siti hap procedim disiplinor ndaj Tevezit
« ne: 12-10-2011, 22:50:02 »
Siti hap procedim disiplinor ndaj Tevezit

Sulmuesi i Manchester City, Carlos Tevez, perballet me mundesine e procedimit disiplinor, per shkak te refuzimit te tij per te luajtur ne nje ndeshje te Champions League ndaj Bajernit te Mynihut.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220477

24
Sporti / Stankovic: Nuk luaj më për Serbinë
« ne: 12-10-2011, 14:50:04 »
Stankovic: Nuk luaj më për Serbinë

Dejan Stankovic i ka dhene lamtumiren kombetares se Serbise pas 102 ndeshjesh te luajtura me perfaqesuesen e vendit te tij, duke barazuar edhe rekordin e Savo Milosevic.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220440

25
Sporti / Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim
« ne: 12-10-2011, 08:50:02 »
Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim


Tifozet shqiptare kane dale haptazi kunder kombetares kuqezi, e cila i mbylli eleminatoret e Euro 2012 me nje barazim 1-1 me Rumanine ne “Qemal Stafa”.


http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=220408

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 53