Profile of Star_Plash

×

Permbledhja

Star_Plash Zërist

Stats for Star_Plash
Posts:   83 (0.013 per day)
Personal Text:   Verdana
Data e regjistrimit:   30-04-2004, 00:00:00
Last Active:   18-09-2007, 05:21:40
Age:  
Offline Offline

Messages - Star_Plash

1
Berni me 4 lule nuk del pranvera, lol kshtu qe hidhu me të gjitha fotot , qe ti shikojme edhe neve .. :D

2
Artet e Bukura / Re: Galeria ime.
« ne: 30-06-2007, 05:42:38 »
oooiiiiiiiiiii sa kohe paskem pa hyrë ktej.. :D
trecereku qenka shkel e shko, kurse te tjerat klas  ;)

3
Muzikë Shqip / : Video muzikore shqiptare!
« ne: 28-07-2005, 09:08:46 »
Great job :)

4
Café Zerion ツ / : Kur e keni Ditelindjen ?
« ne: 04-02-2005, 15:38:46 »
Lol E ke gje ne plan per te na bere ndonje vizite kshtu , qe do ditlindjet :D

5

Nuk eshte shprehje e vjeter mi. Ashtu i kan pas thone Vace Zeles. Edhe mos ma shaj avatarin se me te mire se ate Christinen tate e kom. :D  Heres tjeter kur te postosh te dua te me sjellesh nje foto timen duke kendu "La Donna Mobile", mos me hajde me kshu duar thate.  :???

U mundova ta postoja kte foto se vertet kishe dal bukur, po puna qendron tek permasat e saj cikllobike dhe s'po behet :D

lol dhe me kto nickname-t i nderron sic nderronte mbreti grate :P

 :pafshim  :pafshim

6
Muslim Forums / : Me rastin e Nates se Madhe te Kadrit
« ne: 09-11-2004, 22:53:42 »
Po:)

7
Zëri Letrar / : Cfare libri po lexoni?
« ne: 09-11-2004, 19:46:27 »
Bija e Fatit te Isabel Allende

8
Qesh / : Modele Propozimesh.
« ne: 07-11-2004, 21:34:44 »
Sa kot e paska kjo Mjeksia  :D :lalala

9
Ptu ptu mos te t'marr mesysh , se qenke per marshalla 8). Po ti e ke degjuar ate shprehjen e vjeter qe thot: Zerin ta degjofsha dhe fytyren mos ta pafsha :D Po flas per avantarin lol mos me keqkupto...;)

10
Vazhdojme me nje foto, perseri te tenorit Spanjoll Jose Carreras. Kesaj rradhe ne nje koncert.

P.S: "Dreqoo" me mire pa foton time. Kur te me dali fama si Carreras do ta vej. :occ 

Lol nxirre foton tani se atehere del ne revista dhe gazeta e s'eshte nevoja ta vesh me ketu :D :D

11
E Bukura / : Kepucet!
« ne: 26-05-2004, 00:46:27 »
Kush e ka vene re tendencen me te fundit per kepucet?!

Jane pikerisht ato qe ne Shqiperi, a ne anet tjera tonat do dukeshin si gjerat me kot qe ekzistojne  ;D


Sportivet per mendimin tim jam te pavdekshme, sepse klasiket jane vetem per raste te vecanta dhe jo per jeten e perditshme.
Kur isha ne shqiperi te gjithe me thonin "s'ke turp qe rri me kepuce sportive, rri dhe ne Usa" eeeeeeeh mendja e shkrete nga su vete atyre megjithse dihet mendje eshte gje e madhe :D

12
Tryeza / : Kuzhina Kineze!
« ne: 26-05-2004, 00:33:48 »
Kuzhina Kineze kurre nuk me ka bere kurioze ta provoj. Por nje dite rastesisht u ndodhem ne nje restorant Kinez te NY-ut dhe kjo ishte jo per qef po ngaqe nje shoqja ime ngulte kembet ne lloq s'kam fuqi per te ecur me tutje sepse i haheshe :D. Une jo se hengra gje po qe sot e asaj dite me neveriti dhe restoranet e tjera ne pergjithesi. ja pra kjo eshte kuzhina Kineze per mua :D

Rrofte kuzhina Shqiptare :)

13
Qesh / : Barsaleta!
« ne: 14-05-2004, 07:36:39 »
:D ncuncu

Ik re me gjith keto ncncn e tua , se shef ti, s'kena pune tjeter vetem me te pa si na zgerdhihesh.  :P :D 8)  

14
Tema Interesante / : A e dini se ..
« ne: 11-05-2004, 20:51:24 »
A e dini se.......

Per here te pare ne histori shkrepsja u zbulua ne vitin 1827 nga anglezi Xhon Vokeri.

Ne Italin e mesjetes puthjet nuk mund te merreshin ose jepeshin thjeshte.N.q.s nje burre e nje grua shiheshin ne publik duke u perqafuar ata ishin te detyruar te martoheshin. :)

Telefoni me i madh i cili aktualisht funksionon eshte i larte 2.47m, i gjate 6.06 dhe peshon 3.5 ton. Receptori i tij eshte i gjate 7.15m dhe ngrihet me ane te vinçit.

Parku me i madh ne bote "Bota e Dizit" gjendet ne Florida. Ka nje siperfaqe prej 11105 hektaresh dhe brenda vitit e vizitojne rreth 1 miljon vizitor. :)

Per here te pare koncepti i sinusit dhe cosinusit ne trigonometri eshte futur nga shkenctari arab Batani. Tabelen e pare te sinuseve e beri Hasan El-Marakeshi me 1299.

Njeriu me shtatin me te larte ka qene austriaku Federik Vinkelmeir, qe ka jetuar ne shek.VII. Ai ishte 2:78 m i gjate.
Gruaja me e gjate e te gjitha koherave ka qene gjermania Mariane Wehler me gjatesi 2:55 m.
Njeriu me i shkurter ka qene Xhin Vorenburgu me gjatesi 45 cm dhe me konkurentja e tij Halami Aqube Ton Sinai me gjatesi vetem 38 cm.

 


15
Qesh / : Barsaleta!
« ne: 03-05-2004, 06:17:26 »
Papagalli dhe Majmuni...:D

-Të lutem ma sjellë një pije, i thotë majmuni stjuardesës në aeroplanë.
-Pusho o Majmun - ia kthen ajo.
-Një pije oj 'rospi - i thotë papagalli.
-Urdhëroni pijen - ia kthen ajo duke i dhënë pijen papagallit
Pas disa çastesh majmuni sërish me kulturë e lutë stjuardesën
-Ju lutem a ka mundesi një pije.
-Pusho o majmun -ia kthen ajo.
Majmuni e shikon papagallin që bëhej gati të kërkonte pije.
-Një pije ma sjell shpejt oj shtrigë - thotë papagalli dhe stjuardesa ia sjellë pijen.
Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos të bëhet më arrogant.
-Ma sjellë edhe mua një pije oj lavire e ndyrë - bërtet majmuni
-Edhe mua o e poshtër - flet papagalli.
Stjuardesa më nuk duron dhe që të dy i hudh jashtë dritareve të aeroplanit.
Duke rënë poshtë, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishëm dhe e pyet:
-O majmun, a din ti të fluturosh?
-Jo - ia kthen ai.
-Po mire ty kur nuk dinje cfare tu desh me folë - i thotë papagalli.

16
Qesh / : Barsaleta!
« ne: 03-05-2004, 05:56:55 »
Femra e persosur......:D

Nje njeri mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeç, dikush e pyeti:
-Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur?Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë isha afër një femre të tillë.
Tjetri vazhdoi: -Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -Ç'të bëj? Edhe ajo po kërkonte mashkullin e përsosur....:p

Faqe: [1]