Profile of Tentim.O

×

Permbledhja

Tentim.O Zërist

Stats for Tentim.O
Posts:   78 (0.019 per day)
Data e regjistrimit:   18-01-2010, 12:27:31
Last Active:   31-12-2011, 22:37:38
Age:  
Offline Offline

Messages - Tentim.O

1
Wordpress Forum / Portali jem i ri
« ne: 07-12-2011, 19:48:22 »
Cdo gje ne rregull duket

Veq nje keshill posht asaj widget te twitter vendosi tabelat e ligae kryesore sa qe mos rri bosh:)

2
edhe ky verizion qenka prefekt bej gati te 2ja me emra ndryshme se ja vlen

sa per verizionin e ri. ate black ndryshoja formen ose perodr ide tjeter se ma bukur do tdali:p :)

suksese me ke habit nese me duhet te hap nje faqqe te keti lloj te jesh i sigurt qe kjo do jete theme e pare :) qe do perdor dhe nuk e nderroj nga fakti qe
1. esht punuar nga dora shqiptare
2. personi qe e ka punuar ka shije :)

3
po pra verejta qe jane te njejta ajo qe thash eshte krijo edhe nje imazh per ate vend me ate madhsi por jo me ate stil pra qe te duket identike

sa per footer ngjyra. sme pelqen shum e erret si ngjyr prpvo ngjyr hiri mos jet shum e mbyllur

4
Wordpress Forum / Horoskopi ditor - Wordpress plugin
« ne: 22-11-2011, 01:55:01 »
suksese me te vertet nje njeri qe. i nevoitet webosferes shqiptAre

tash ajo qe kam si sygjerim eshte imazhet ...krijo ose gjej imazhet e shenjave ne png dhr pa background te bardhe shpresok te jem i qarte

5
zenko wordpress theme e shkruajta shkurt besoj se da kuptoje pasi qe je i zoti ne wordpres do tket kaluar neper sy aj emer :)

p.s po per ate black.png e kisha fjalen

6
sygjerim

Nderro footer sepse ajo ngjyr sme pelqenmia duket so fooger i zenko

edhe ato categorybar apo imazhet e kategorive lajme etjjane te zenkos krijo dicka si tek sporti vip etj pra formen mos e linsi te ze ko theme
plus formatin e videos nete djathte ke shum deformues zvogloe ne nje format me te vogrl dhe lart vrndos title:Videolajm apo dicla ma ndrysje


sa per tjerat theme prefekt osht paske shije (Y)

7
Portalet Shqiptare / KosovaByte.net - Teknologjia në Shqip
« ne: 25-10-2011, 19:43:31 »
Max :) Pasi pyta edhe te tjer per kete  gje  cdo gje eshte ne rregull ma e mbushur tash duket faqja FLM Shum

Dicka tjeter?

8
Portalet Shqiptare / www.bebaime.com
« ne: 24-10-2011, 19:29:39 »
me nje fjale WOOOW :)

Cdo gje eshte ne rregull si nga dizajni  artikujt brenda ideja  cdo gje eshte COOL

9
Portalet Shqiptare / KosovaByte.net - Teknologjia në Shqip
« ne: 24-10-2011, 19:28:19 »
Max ajo ka qen nje gabim gjat editimit  pjesa e majt dhe e djathte :) tani besoj eshte ne rregull gjtihcka


sa i perket staffit  edhe ne mundohemi te zgjerojme ;)

kemi ne plan disa misione qe dalngadal arrim ti mbushim :)

FLM :) Per kritikat

10
Portalet Shqiptare / KosovaByte.net - Teknologjia në Shqip
« ne: 24-10-2011, 11:36:04 »
Pershendetje

ne rradh te pare me falni per double post

e dyta :

KosovabYte.net kemi ndryshuar dizajnin pra kemi marre nje theme  edhe kemi edituar sipas deshires  pra kemi ber aq sa kemi mundur

Dua nga ju nje kritik per web-faqen per dizajnin dhe gjithcka tjeter

Faleminderit per perkushtimin tuaj ne kete teme ;)

11
Marketing Online / Perditesim i Google PR
« ne: 10-10-2011, 18:37:13 »
Gjithashtu nje tjeter per Chrome (shume efikas)

https://chrome.google.com/webstore/detail/oangcciaeihlfmhppegpdceadpfaoclj?hc=search&hcp=main

UrL shif kete ndoshta te kryen pune (mbi 500 mije webmastera e perdorin?)
http://tools.seobook.com/firefox/seo-for-firefox.html

une e perdor kete qe eke postuar per Chrome:) eshte shum i mir ;)

12
hekeni nga lista informohu24 sepse  kur hapet ate ka scam page per me marr pasw.

13
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 05-10-2011, 23:51:21 »
Flm per ndihmen whitesnake

ndersa MAX urgjent ndrysho theme se nje faqe aq e popullarizuar  besoj duket si kopje e fb  merre si kshill

14
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 04-10-2011, 22:27:27 »
1. Kliko Start, ->Settings, dhe pastaj Control Panel
2. Ke dritarja e Control Panel kliko ke Network and Internet Connection pastaj kliko ke Network Connections, pastaj kliko 2 here ke ikona e internetit qe perdor per momentin, ajo quhet "Local Area Connection" ose mund te jete emri i ISP-se qe te jep internetin. Aty mund te kesh edhe dy te tilla por merru vetem me ate qe eshte enabled pra qe eshte e aktivizuar.
3. Pastaj kliko ke butoni Properties.
4. Aty pra ke ajo liste do te gjesh kete: Internet Protocol (TCP/IP) klikoje 2 here ate.
5. Kliko: Use the following DNS server addresses nese nuk eshte e selektuar akoma tani selektoje.
6. Tani aty do te vendosesh 2 adresa  DNS nje Preferred dhe nje Alternate DNS server , sipas ketyre qe po te jap une: 8.8.8.8 dhe tjetra 8.8.4.4  pastaj jepi ok dritareve me rradhe sepse kaq ishte, hap browserin qe deshiron dhe atehere mund ta hapesh vipat.info


jam nga maqedonia dhe nese i boj kto IP a ka na j problem?

15
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 04-10-2011, 20:13:39 »
me tvertet kjo faqe sme eshte hapur asnj1her   Olti merr dicka ose tregom car duhet te bej qe te me hapet faqja -4-

16
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 30-09-2011, 01:59:59 »
edhe pse kam pas deshir ta shoh ket faqe

mua asnjeher nuk me eshte hapur kjo faqe :s tash e morra veshr qe esht ne prpnsi te MaX

17
Mobile | Apps / Tutorial: Si te aktivizojme Find My iPhone
« ne: 26-09-2011, 11:45:15 »
Ne kete tutorial do tju shpjegojme si te aktiizojme Find My iPhone.

Find my iPhone eshte nje aplikacion qe te jep te drejte te kontrollojsh vendndodhjen e celularit tuaj ne raste vjedhje apo humbje.

Hapi i pare qe duhet te beni eshte qe ne iPhon te keni te instaluar Firmware 4.2 ose me te ri.

Me pas shkojme tek SETTINGS -> MAIL CONTACTS CALENDARS


Pastaj klikojme ne ADD ACCOUNTS
Zgjedhim MOBILE ME


Pastaj vendosim Akountin qe e perdorim ne iTunes.


Ne ate e-mail do te na vije nje link konfirmimi do ta konfirmojme Find my iPhone nga emaili.


 

Pastaj shkojme ne SETTINGS -> MAIL CONTACT CALENDARS ->  MOBIL ME ACOUNTS  edhe e bejm ON  Find my iPhone si ne foto.Linku per shkarkimin e Aplikacionit  FIND MY IPHONE ne APP Store  ->http://www.apple.com/it/iphone/find-my-iphone-setup/

Citim
Ju kujtojmë që ky funksion falas mund të aktivizohet vetëm për iPhone 4, iPod Touch 4G dhe iPad dhe jo për pajisjet e tjera

 Burimi: http://www.kosovabyte.net/lajme/tutorial-si-te-aktivizojme-find-my-iphone/


18
me sa di une soci.al eshte shitur per 80K  pra nje shum e majme

keshtu perparon tregu shqiptar

19
Portalet Shqiptare / KosovaByte.net - Teknologjia në Shqip
« ne: 12-09-2011, 19:48:49 »
Faqja tani po kompletohet cdo dit e me shume presim kritika nga ju qe te ecim edhe me tej ;)

20
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 10-09-2011, 11:59:09 »
Tek une faqja nuk hapet MAX:)

21
Momentalisht faqja nuk hapet.. Probleme me hostin qe ne fillim

se di tek ju po tek un hapet edhe tek gjith miqte qe i pyeta pasi pash ket postin :)

hmm Premium Host MAX dmth Host LEGAL i bler pasi qe ishte ne nje HOST LEGAL FREE

22
Portalet Shqiptare / KosovaByte.net - Teknologjia në Shqip
« ne: 07-09-2011, 22:53:31 »
edhe njeher ju rilajmeroj per ridizejnimin e faqes :)

pasi qe templaten tjeter nuk mund ta menaxhoshim sic ne deshironim  dhe ishim te detyruar te ndryshonim pamjen  tani me faqja eshte e plote 99% pasi 1 % jane artikujt te perditsuar :P

http://kosovabyte.net/   ka kaluar ne Premium Host dhe eshte ber renew domaini edhe per 1 vit:)

Ju FLM:)

23
Zeri.tech / Kush eshte koduesi me i mire shqiptar?
« ne: 29-08-2011, 19:22:07 »
Bledi
Joni
Armandi 

keta i njoh kam degjuar ndersa per ato qe ke permend me larte jo  por gjithsesi ju uroj fat te gjitheve.

Edhe ky cuni i IceTheme qenka i zoti :)

Nder to vecoj Bledin sepse me PIKA WEB ka ber revolucion ne websferen shqiptare me tvertet nje qe na duhet

Joni edhe ky nje person me talent ka krijuar gjithashtu nje script opensource  http://ditari.im dalngadal eshte duke marre fam ne websferen shqiptare.

Pra keta dy kan nje portofol te mir te punve te tyre me te 2 kam pas rastin te flas online  dhe shpresoj ne web-day e ardshem te takoehm edhe live per tshkembyer njohuri


24
ske nevoj per plugin

Pamjen qe ti shkruan nuk e ben VISUAL po leje HTML edhe lart tek menuja e ke MORE  kliko aty edhe kryet

25
AlbDEVs / Oxas Web Design [Template] Ne Shitje
« ne: 27-08-2011, 11:52:14 »
Tentim.O s`besoj se do me shash qe te gjeta nje gabim   :p  por eshte ceshtje syri!
Pshm une sapo pash kete design menjehere syri me shkoji tek kendi i banerit qendror . Kendi majtas lart eshte me hark me ta hapur se ai poshte...

Gjithashtu do te ishte me mire qe 3 paketat e hostit te ishin me me armoni me njera tjetren dmth te kene te njejtat hapesira si majtas tyre po ashtu dhe djathtas.

Me pelqen qe eshte me ngjyra te lehta dhe qetesuese , vazhdo te punosh se keshtu do ja dalesh mbane dhe do krijosh shume e shume me te bukura dhe me cilesore se kjo.

Ma merr mendja se eshte nder te parat qe krijon keshtu qe si per fillim eshte e shkelqyer ... por ke per te arritur shume me teper. Suksese

jo nuk hsaj:P:P

Banerin e morra te gatshem dhe nuk ja rregullova kendet;)

Harmonia mes paketave eshte e sakt  veq se bannerin te par dhe te 3 anash jan me te ngusht po ashtu erdh rendi:P

Flm Shum :)

Faqe: [1] 2 3 4