Profile of Kisss

Permbledhja

Kisss
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   1740 (0.272 per day)
Personal Text:   dashni t'madhe
Vendndodhja:   Harvard University
Data e regjistrimit:   16-03-2005, 18:20:40
Last Active:   02-12-2013, 10:22:52
  • www.radiovallezimi.com

Messages - Kisss

1
Fjala te dua s'ka kuptim
Nese s'ta them ty o shpirti im
Mos me kerko n'terr,mos me kerko n'drit
Veje doren n'zemren tende
Dhe thirrem o shpirt,aty jam

Te Dua Kur Qan
Dhe Kur Qesh
Te Dua Kur Flet
Dhe Kur Hesht
Te Dua,Te Dua
Keshtu Si Je
Merre Zemren Time
Se Per Ty Po Rreh.  :-)

2
shoke…miq….

3
brumrat me pelqejn edhe mua, picat, bureku, nje pite, etj… :-) embelsirat jo dhe aq…frutat po...

4
si te dalin kismeti tek interneti... :D

5
Panorama / Natyra!
« ne: 02-12-2013, 10:07:12 »
 
:-)

6
Diapazon / Thënie të mençura
« ne: 02-12-2013, 10:05:03 »
"Si u shpik feja ? Feja u shpik kur mashtruesi i pari ne toke u takua me budallain e pare ne toke." ---Mark Twain... :D

7
p.sh. sa vjece eshte ? :-) cfare i pelqen te haje me shume ne tryeze ?

8
Diskutime / Racizmi
« ne: 02-12-2013, 09:32:09 »
Rracizmi predikohet dhe mesohet separi ne librat shkollore, me qellim, ose pa qellim, dhe se dyti nga shteti, dhe mediat, televizori, shtypi, etj…

Po ta verejsh qe ne vegjeli ne shkolle, sistemet boterore i bejn njerzit qe te luftojn njeri tjetrin, kush eshte nxensi me i mire, i zgjuari vs ngelesi,  e bukura vs e shpifta, mbipesha vs eleganca,  i bardhi vs i ziu, demokrati vs republikani, i varferi vs i pasuri, njeriu fetar vs ateisti, i djathi dhe i majti, i shkurti vs i gjati, katundari vs qytetari, mashkulli vs femra, ferrari vs toyota, ne sport, ne studime, arabi vs europiani, islami vs krishterizmi, tradita vs modernizmi, konservatori vs liberali etj etj, lista nuk mbaron…

Fatkeqsisht ne ket menyre indoktrinohet njeriu me rracizem, sepse vet natyra e botes, ose teoria e darvinit, mbijetesa e me te shkathteve, ose kapitalizmi, cdo njeri le te jete egoist injornat qe mendon vetem per vetveten, ti harrojm te tjeret, dhe vleren e tyre perpara Zotit te tyre.
Shteti dhe Mediat i bejn me qellim keto gjera, qe t'na hutojn neve nganjera ane, dhe ne anen tjetren te na e fusin sa krahu.

Shikoj sot lajmet ne TV, per cfare flitet ? Ne parlament, kush ja shau nenen kujt, ne qytet, kush vrau kushin, kush grabiti, kush beri seks, kush fitoj cmimin oscar, kush fitoj ndeshjen, dhe moti per diten e neserme.  :D. Lajmet sot flasin vetem per Seks, Dhune, dhe Moti, dhe propagandat e interesave te tyre. Kesaj i thojne puro RRacizem qellimisht, ose jo qelimisht.

Njeriu nuk lind rracist, por behet ngadale, me dashje apo pa dashje.

9
Diskutime / Lidhjet jashte-martesore
« ne: 21-11-2013, 22:44:26 »
Po cfare faji kane bashkshortet moj aman....Burri eshte i pangopur, pike muhabeti

Burrat emocionohe me ane te shikimit, ndersa femrat me ane te degjimit, bile Edhe kur bien ne dashuri. Kemi harruar te flasim per perberjen biologjike te mashkullit, e cila rikrijo shume testastorone, dhe ai balancohet kur be seks sa me shpesh, me kedo, tani kuptohet qe seksi duhet te jete me gruan, por ja qe disa meshkuj jane me te dobet se tjeret. Por me ane te seksit, lojrave sportive fizike, punet fizike, mekanike, etj etj, nivelet e tij balancohen. Pra duhet te perpiqemi te kuptojm, para se te kapercejm ne gjykime te shpejta, ufff tradhti. lol :-)
Femrat ekzitohen ose i balancojn hormonet kur u tyre kur vishen bukur, kur shkojn shopping per rroba, kepuce , ushqime, kur u sherbejn te tjerve ne guzhine, etj etj. Pra hormoni i femres Oxitocin, balancohet ne kete menyre.

Kot nuk thojne, meshkujt duan vetem seks, ndersa femrat duan dashuri. Po ta shikosh holl, meshkujt e urrejn "commitment" te zotohen, ose te perkushtohen ne asnje gje.  Steve Harvey ne librin e tij, think like e man, act like a lady". thot, kur nje mashkull tako nje femer, ai mendon dy gjera per ty, Ose si do te luaj me ty, ose do te kete nje plan te mire per ty. ;-)

Marre nga eksperti i lidhjeve. Dr. John Gray. Men are from mars, series.

11
E keni prishur forumin krejt duke u mundu me modernizu faqen... Bohuni klasik,qfar osht ky problem ni PRIVATE MESSAGE sun e dergon me ate kod verifikimi... Ka mbi 10 her qe shkruj kodin apet nuk del gjo... Meruni me ket problem dhe zgjidheni

Persh Shoku,

me duket qe duhet te kesh rreth 50 postime ne forum si anetar, qe te mundesohet mundesia per te derguar mesazhe private...
Kjo eshte bere per ta mbrojtur forumin nga rreklamat, spam, junk, etj.

Cdo te mire..

12
Qesh / Barsaleta Banale~
« ne: 27-09-2013, 15:26:20 »
:-)  :D

13
Café Zerion ツ / Si ndjeheni ne kete moment?
« ne: 27-09-2013, 05:31:59 »
mire.. :-)

14
Jeta / Kanceri i qafes se mitres!
« ne: 27-09-2013, 04:41:05 »
Flmd Mishel, edhe pse kjo teme i perket Mjeksise, ja vlen edhe te jet edhe ketu. Une do shtoja qe te behet edhe kontrollimi i gjakut ne laborator per 2 partneret cdo vit, plus vizitave tjera mjeksore.

Gjithashtu une dhe kengetari Gezim Nika jemi duke punuar ne nje projekt per te derguat nje aparature mjeksore MRI, qe ben gjitha llojet e kontrollimeve mjeksore nga New York per vendin tone ne Tropoje deri ne Nentor. Ne menyre qe qytetaret te bejn kontrollet mjeksore te nevojshme. Te dhenat e projektit, dhurimet fianciare, etj do ti paraqes tek RadioVallezimi.com.

15
Diskutime / Cila është rruga e suksesit ne jetë?
« ne: 27-09-2013, 04:34:09 »
te jesh ose ti ndihesh i lumtur, i kenaqur me ato gjera qe ke eshte sukes tek une.

16
Café Zerion ツ / 8 vite me ju
« ne: 15-03-2013, 02:30:24 »
2005-2013

Atehere forumi kishte me shume gjalleri, por me daljen e MySpace, Facebook, Google +, etj duket sikur te gjithe jane larguar.

Ne keto 8 vite kam arritur te bej...sonte jam I lodhur, do ju tregoj nje here tjeter per veprat dhe zbulimet, romanet, novelat, dashurite, udhetimet, deshtimet, fitoret, etj. :-)

Jane edhe disa antar qe tek une kan Len mbresa shume te bukura...
Ju flmd, dhe mire mbeci.

17
Café Zerion ツ / Tema e Tironcave.
« ne: 14-03-2013, 23:00:16 »
Anej nga ameriqia

 :D

anej nga HaMerrIke...

18
Diskutime / A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise?
« ne: 14-03-2013, 22:56:45 »
Ishte koha kur shqiptaret e kerkuan lirine duke rrezikiuar edhe jeten!
Shume e realizuan ta fitojne lirine.....disa te tjere vec lirise qe nuk fituan, humben edhe jeten ne tentative per te jetuar te lumtur :(  :(

Titaniku Shqipetar...

20
Po femijet e dine shume mire se c'eshte seksi...
Te gjithe kane facebook, dhe internet ne telefon, kshu qe ata tani dine cdo gje per te ditur... :-)
Flmd google, dhe youtube. Prindi per keta femije eshte njeriu i fundit qe do kishin folur per seksualitetin e tyre...sidomos kur ne e dime se cfare mentaliteti ke shqiptari...
Puberteti ishte nje kohe e veshtire...por kujt ti thoja ?  :(

21
Tema Interesante / Si eshte moti sot atje ku gjindeni?
« ne: 14-03-2013, 22:32:39 »
Shi shi lagashi
Shkoi plaka ne mulli per te bere byrek ne hi
Nje e dogji , nje e poqi
Nje e hengri me gjithe zogji


 hihihihi))

22
Diskutime / A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise?
« ne: 14-03-2013, 22:29:15 »
Po...

23
Shpell'e Dragobise

(Elegji për Bajram Currin)

Nga Fan S. Noli

Kur tufani e çthuri fenë,
Kur tirani e krrusi atdhenë,
Mi një brek të Dragobisë
Priret Flamur' i lirisë.


Atje nisi, atje mbaroj,
Atje krisi, atje pushoj,
Rrufe-shkab' e Malësisë,
Në një shkëmb të Dragobisë.

 
Vendi dridhej, ay mbeti
Se s'tronditej nga tërrmeti.
Dif drangoj i Dragobisë,
Trim tribun i Vegjëlisë.
 

0 Bajram, bajrak i gjallë,
More nam me gjak në ballë,
Te një shpell' e Dragobisë,
Yll i rrall' i burrërisë.
 

Thon' u-shtri e thon' u-vra,
Po ti s'vdiqe, or Baba,
As te shkëmb' i Dragobisë,
As te zëmr' e Djalërisë.
 
As je vrar' e as po vritesh
Legjendar Ante po rritesh.
Dithiramb i Dragobisë,
Tmerr, panik i mizorisë.

 
Me Zjarr Shenjt u-ndrit kjo shpellë.
Gjer në qjell u-ngrit Kështjellë
Për çlirimn' e Shqipërisë
Katakomb' e Dragobisë.

http://www.radiovallezimi.com/1/post/2013/03/shpelle-dragobise-elegji-pr-bajram-currin-nga-fan-s-noli.html?fb_action_ids=4235857349330&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224235857349330%22%3A625242667492703%7D&action_type_map=%7B%224235857349330%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

24
Hyrja ne parajse, ose ferr... :-)

25
ndersa une per veti seksin e kam mesuar nga televizori...kryesi sht nga estrada e big brother dhe telenoveles Ezel, qe ta fut tel e ta nxjerr çengel...  :D

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 97