Profile of Yeahyeahs

×

Permbledhja

Yeahyeahs Zërist

Stats for Yeahyeahs
Posts:   95 (0.026 per day)
Data e regjistrimit:   31-05-2011, 16:31:45
Last Active:   14-03-2012, 08:39:55
Age:  
Offline Offline

Messages - Yeahyeahs

1
Café Zerion ツ / Jeta ne Turqi...
« ne: 07-11-2011, 03:48:08 »
Mos shko! Do te te vrasin nese nuk je mysliman i devotshem!

2
Domene | Domain Names / .xxx starton me nje rekord!
« ne: 15-10-2011, 19:47:45 »
Urime faqja e re. Shpresoj te nxjerresh artikuj interesant rreth botes se domaineve   :)

3
e pse ben si modest???

ath MAX duhet te besh ndryshimet e duhura ne menyre qe kjo faqe te renditet ne mos ne vendin e pare te jete ne 5 me te mire....tek e fundit asgje nuk i mungon....
Po i ka ikur koha forumeve dhe me kete software qe ka ZY nuk mundet te perparoje shume.

4
Albwebmaster / Ngjarjet.com - nje faqe anti-sociale
« ne: 04-10-2011, 23:18:15 »
Citim
This Account Has Been Suspended
Njarjet ishte nje faqje me te vertete e bukur.

5
Heres tjeter do bejme nje analizim me te detajuar ne baze te shume faktoreve.
Kemi ndermend ta zbatojme kete teknike çdo muaj :)

6
Bukur, bukur. Vetem mos u merzisni me faqen :) E di une si shkojne keto pune, kur pas shume muajsh apo vitesh sheh qe nuk ke ndonje perfitim material. E vetmja menyre per t'i shpetuar ketij rrethi vicioz, eshte te krijosh nje lidhje emocionale me faqen. (si une ketu me ZY :d )
Faleminderit Olti.
Faqja nuk eshte aq e re sa duket. Ndersa une i jam bashkuar faqes pak me vone. Me pare ishin ne domain .net por na u desh te kalonin ne .TLD tjeter sepse ishim blacklisted ne Facebook dhe pas shume e shume perpjekjesh nuk mundem ta heqim.

Ne faqe, meqe eshte edhe ne shqip dhe ka vizita shqiptare, nuk besoj se do veme reklama ndonjehere. E bejme per qejf, jo per perftime monetare dhe nuk merr shume kohe te shkruash 1-2 artikuj per koke ne dite.

Nese ke qejf te shkruash ndonje gje ti, je i mirepritur :) Gjithsesi, kemi te pakten 130 vizita ne dite meqe akoma s'kemi filluar te merremi me SEO ose social media marketing.

7
Portalet Shqiptare / Enciklopedia Shqiptare - AlbPedia.info
« ne: 03-10-2011, 20:27:53 »
AlbPedia.info lindi si nje projekt qe te ndihmoje shqiptaret me informacion rreth botes se teknologjise dhe enciklopedive.

Nje blog kreativ ne te cilin do te gjeni materiale te perzgjedhura me kujdes te veçante vetem per ju. Artikujt jane origjinal dhe te shkruar ne gjuhe shqipe. Ndryshe nga portalet e tjera, ne perpiqemi te japim maksimumin tone ne perzgjedhjen e artikujve qe shkruajme, ne menyre qe lexuesit te marrin diçka vertete interesante dhe te pelqyeshme.

Vizito faqen http://www.albpedia.info  :perqafim

8
Per anetarin Dr0mAs mund t'ju garantoj une. Kam patur sherbime nga ai dhe eshte i besueshem.

9
Albwebmaster / 2 fjale per Kosovapc.com
« ne: 03-10-2011, 15:03:44 »
Po nuk mund ti ndalosh teknikisht personat qe te mos kopjojne artikujt nga faqja.
Sigurisht, mund te vesh nje "Disclaimer" ku thua qe nuk do qe te ti kopjojne artikujt ose nese i kopjojne te bejne link back ne faqen tende. Ne perdorim kete metoden e fundit tek www.albpedia.info/copyright.
Artikujt tone, ose te pakten une, sepse jemi disa persona qe shkruajme aty, i marrim nga faqet e tjera te famshme dhe te besueshme, i perkthejme ne shqipe te paste dhe i nxjerrim.
-Eshte e lejuar
-Ndihmon ne SEO
-Je origjinal
-Paraqet diçka te veçante, jo te kopjuar direkt.

Nese dikush ka ndermend te hape nje blog me WordPress ne Shqip, ta mendoje mire.
-Jane shume te tille dhe nje tjeter mund te humbasi ne listen e tyre
-Nese do te eci perpara me kopje, do deshtoje.

Mire qe u mbyll faqja, por nuk besoj te jene mbyllyr per kte shkak.

Nje keshille: Mos vendosni ato plugins ose javascript kodet qe bllokojne klikimin e djathte se beheni qesharak! Nuk do ju ndaloje personat te kopjojne permbajtjen.

Kalofshi mire.

10
Kinema / In Time, aksion, krim & shkencë.
« ne: 02-10-2011, 19:08:50 »

Në të ardhmen, njerëzit ndalojnë së plakuri ne moshën 25 vjeç dhe duhet të punojnë për të blere kohën për te jetuar me gjate por kur nje djale i ri e gjen sekretin per maarrjen e sa me shume kohe, atij i duhet të fshehet nga forcat e korruptuara që të shpetoje veten. Për të zgjidhur problemin e mbipopullimit, koha është bërë monedha dhe mënyra me të cilën njerëzit paguajnë për luks dhe nevojat e tyre. Të pasurit mund të jetojnë pergjithmone, ndërsa të tjerët perpiqen te fitojne sa më shumë kohë. Justin Timberlake është një ndër aktorët kryesorë në këtë film dhe nga traileri qe pame, duket se do jete një film tepër i kënaqshëm :)  Traileri më poshtë në HD.
Official In Time Trailer [HD]

Burimi : http://www.albpedia.info/in-time-nje-film-krim-shkence.html

 :D

11
Dua te reklamoj nje faqen time shqiptare permes Facebook dhe blej
-Status update ne faqe shqiptare ( te kene me shume 5K fansa)
-Fan page ( te kene me shume se 80% shqiptare si fans )
-Banners ne faqe shqiptare
-Linke ne faqe shqiptare
-Statuse vetem 1-post( dmth, i beni share vetem nje here faqes time)

Faqja eshte per shkencen/argetimin/teknologjine/foto dhe ka postime interesante dhe origjinale, qe mund ti sherbejne edhe fansave tuaj :)

Dergoni mesazh direkt per me teper info ose kthe pergjigje ketu. Paguaj me PayPal, Western Union/Etj etj. Mjafton te gjejme nje zgjidhje qe na pershtatet.

12
Jo chit-chat absurd ne zonen e "Webmaster Shqiptar"!

Nese doni te diskutoni per çeshtje te tilla, gjeni vendin e pershtatur.

Se do marr masat pastaj  hmmmmm:

13
Puna me kete faqe dhe kjo teme ketu eshte ne aq shume nivele gabime, sa duhet kohe per t'i numeruar.
Por vetem disa prej tyre:
Humb kohe kot nese ben nje faqe me materiale te kopjuara, jo-shqip dhe gati pa asnje lidhje me natyren e faqes.
Pamje mediokre, e pare ne qindra blogje te tjere
Fakti qe ketu preferon te vesh linkun e FB ne vend te vete linkut te faqes.

E shume shume gjera te tjera.....
QFT.

Gjithashtu,
-Krijo nje teme tenden ose blije nje premium te bukur
-Ndrysho favicon
-Beji posts te dalin me excerpts, jo full.
-Nese do e besh per shqiptaret, s'ke pse i nxjerr artikujt ne Anglisht

Keto jane sugjerimet e mia, megjithese ka shume te tjera.

14
Ska pse habitemi. Kjo vetem nje menyr mjaft interesante per te terhequr sa me shum reklamues se keto kompanit tona as qe ja kan iden se sa jan ato 5 miljon klikime, cfar jan ato, si behen e si nuk behen.
Po aq sa thone ato jane pak si larte, edhe per kte qellim. Mbase kane dasht me than per pageviews ne month  hmmmmm:

Nejse, po qe se e njeh kush webmasterin e kesaj faqeje, ti japin nje link ne kte teme.

15
Sikur eshte veshtire te modifikohen ato numrat me Notepad++ ose direkt ne shfletues.

Kur te na tregojne video direkt te nje tracking service serioz, atehere do marr mundimin t'ju besoj. Duket çfare faqeje jane, me nje teme jo te bere vete dhe pa footer krejt.

Shifni nyjet qe kane vene si widget  hmmmmm: Shume te paanshem qenkan.

16
Portalet Shqiptare / http://www.sisot.com/
« ne: 18-09-2011, 19:12:03 »
mos e demoralizo menjeher mo  :P ,ndoshta eshte ne kerkim te nje theme pasi nuk eshte e lehte te gjesh nje te tille qe te bej pune,ja un po e vuaj vete kete gje  :)
Nuk dua ta demoralizoj, perkundrazi.
Une nuk e shoh te pershtatshme WordPress per kete ide.

17
Portalet Shqiptare / http://www.sisot.com/
« ne: 18-09-2011, 17:15:46 »
Si ide, e bukur.
Si realizim, teper i dobet.

Nuk besoj se WordPress eshte platforma me e mire per kte tip websiti, pasi nuk te lejon te navigosh ashtu siç duhet ne kte rast.

Shif mos te pershtatet ndonje CMS tjeter ose nese me vertete do perdoresh WP, shif per ndonje teme te bukur :)

Suksese.

18
Albwebmaster / Si mund te bej padi spam ne Shqiperi?
« ne: 17-09-2011, 16:40:14 »
Headers gjithashtu.
Nese nuk e di si ti shohesh, shiko diku rreth opsioneve aty dhe do kesh View Source

Beji copy dhe pastaj paste ose ketu direkt ose ne pastebin.com

EDIT:
infohyperserviceal. com eshte e hostuar ne inmotionhosting.com . Ma konfirmoi edhe njeri ne Live Support.

Citim
Michael M.: Hello Billy. How may I help you?

Billy: Hi

Billy: Someone, most likely using your service is sending me really annoying spam without any option to opt-out

Michael M.: I'm sorry to hear that, you can direct the report to abuse@inmotionhosting.com and we will certainly address the user in regards to this.

Billy: Well, can you tell me if this infohyperserviceal. com is for sure on your servers?

Billy: the spam comes From: marketing@infohyperserviceal.com

Michael M.: It does appear to be hosted with us yes.

Billy: All right.

Billy: I will email them now.

Billy: Thanks

Michael M.: It's my pleasure. Thank you for contacting support, we very much appreciate your business. Should you require any additional assistance, please do not hesitate to contact us. Also, how am I doing? Please feel free to email my manager at manager_feedback@inmotion.net

Keshtu qe, ti nisim nja 2-3 emaile ketyre te inmotionhosting dhe ja mbyllin accountin qe dergojne spam.

Nese nuk i kane bere forge headersave behet fjale.

Domainin e paska nje "arjon danaj"
https://plus.google.com/112881265679308510248/posts

UrL, fol me kte direkt ta heqin emailin nga database ose mbyllja accountin krejt per aktivitet te paligjshem  hmmmmm:

19
Albwebmaster / Si mund te bej padi spam ne Shqiperi?
« ne: 16-09-2011, 19:12:45 »
Posto headers dhe emailin origjinal.Shoh çmund te bej une.

20
Mobile | Apps / Beteja Apple vs Samsung
« ne: 16-09-2011, 01:04:01 »
Nuk kemi pse behemi fanboys :) Secilit t'i jepet vleresimi qe meriton ;)
E ça vleresimi meriton Apple? Ato kopjojne dhe i nxjerrin ne treg si shpikjet e tyre.
Megjithate, jane shume te afte ne marketing, prandaj hipsters dhe idioterit i blejne produktet e tyre. Me e keqja eshte se pretendojne te marrin vesh nga teknologjia.

Shif dhe kte.

21
Mobile | Apps / Beteja Apple vs Samsung
« ne: 15-09-2011, 17:08:25 »
Nje arsye me teper per ta urryer Apple me shume.

22
Si te fitosh para online / BuxGrow = ($$$)
« ne: 14-09-2011, 03:47:56 »
PTC nuk jane asgje tjeter perveç mashtrime!
Mos humbni kohe me to!

23
WebHosting / Kerkoj nje Host te qendrueshem....
« ne: 11-09-2011, 02:28:07 »
a thua te me zgjidh pune kjo pakete ??? http://dreamhost.com/web-hosting/

Do thoja qe po. DreamHost eshte nje nder kompanite me serioze dhe te respektueshme ne kte fushe. Ofrojne edhe 14 dite money back nese nuk te pelqen sherbimi i tyre.
Suksese ne faqen.

24
Portalet Shqiptare / Vipat.info
« ne: 10-09-2011, 12:08:50 »
Hapet rregullisht, pse pr2? Duket faqe e madhe...


PR nuk ka shume rendesi.

Faqja tek une hapet normalisht. Se kam pare ndonjehere down.

25
WebHosting / Kerkoj nje Host te qendrueshem....
« ne: 07-09-2011, 19:43:01 »
Dreamhost.

Faqe: [1] 2 3 4