Profile of BabyDance


Permbledhja

BabyDance
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   2796 (0.440 per day)
Personal Text:   World Class Woman
Vendndodhja:   Aty ku ma don zemra
Data e regjistrimit:   08-01-2006, 21:11:53
Last Active:   01-11-2010, 14:00:27

Messages - BabyDance

1
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 31-10-2009, 11:50:51 »

Mos e ke gje fjalen kur fillon maratona e kenges popullore


Po po, eshte fillimi i maratones, nese ke mundesi te me gjejsh, flm shume :)

2
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 29-10-2009, 17:33:45 »
Pershendetje juve,

Ne kete link qe jap me poshte eshte nje video, ne ate videon ne fillim paraqitetnje melodi, ne lloj parodie. Mund dikush te me ndihmoj te gjej ne mp3 kete melodi?

JU flm shume.

http://www.tvklan.tv/emisioni.php?id=858#

3
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 04-10-2008, 20:49:09 »

http://www.ninjashare.com/30353
Azis i Toni Storaro - Të znaiat da obichat


Flm, po e di qe e kendon dikush shqip, po tash sme kujtohet bash kush e knon, Teuta Selimi apo Aferdita Elshani, dreqi e hangt sme kujtohet tash..

4
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 04-10-2008, 19:30:57 »
Me gjeni versionin shqip te kësaj kenge, e këndon me duket Teuta Selimi , ju lutem...ju flm shum  :)


5
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 14-09-2008, 14:09:44 »

BabyDance shumë faleminderit
RRofshhh teperrrrr bile
M'kenaqe fort .. je yll :)


Potpuri me bilbilat pjesa e III

6
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 13-09-2008, 13:43:38 »
Shkurte Fejza-Bëhu hazer bijo

Potpuri me bilbilat pjesa e I

Potpuri me bilbilat pjesa e II

Ato pjeset tjera kur do i kem gati do ti vendoj ok :)

___________

Albanito atë këngën ka shum kohe qe e kerkoj dhe unë por akoma se kam gjetur :(

8
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 12-09-2008, 12:27:39 »

Ne youtube ka Katër pjesa për "Potpurri me bilbilat". Kengtaret jan shurtja ,shyretja  edhe motrat mustafa. Me i keni këto këngët?


Me jep nje link te atyre videove do mundohem te ti gjej, pasi ato qe vendojn kenge per momentin jan ne pushim :)

9
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 12-09-2008, 12:26:42 »

E kam gjetur vete por nuk e di se si ta ve linkun pa bërë reklame


Bone upload ne këto webfaqet p.sh.:  www.speedyshare.com ose www.ninjashare.com www.rapishare.com  ku të dish pastaj vendoje linkun direkt për shkarkim. Nëse nuk e ke te qartë me kontakto privat te tregoj me qartë.

Ja kenga e vendova une :)

Zef Beka-Lulet e gurbetit

10
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 11-09-2008, 14:06:49 »

Ka mundësi për te gjetur këngën "Nëse shkon" nga
Blerina Osaj?

Faleminderit


Blerina Osaj-Nëse shkon

11
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 11-09-2008, 13:47:46 »

Përshëndetje. Mund te na gjeje ndonjëri këtë kenge: Zef Beka - Lulet e Gurbetit


Ne cilin album e ka kete kengen ?

2007

Zef Beka - Babi o babi
Zef Beka - Digje dasmen digje
Zef Beka - Dil e mos u druj
Zef Beka - Moj sevda
Zef Beka - Moj Shkodrane
Zef Beka - Qil e mshil
Zef Beka - Rrushe rexha
Zef Beka - Si me ba me ty
Zef Beka - Synin si ashkush
Zef Beka - Vajzeria

2008 gjeta keto kenge !
Zef Beka - Dredhija e plakit
Zef Beka - Mori qik
Zef Beka - Porosija e nenes

Dhe albumin me Nazife Bunjakun, ndoshta titullin e ke gabim ?

12
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 11-09-2008, 13:32:30 »

Mund te me gjeni këngët:


Violete Kukaj - Ditën e diele

Thnx :)Violete Kukaj - Ditën e diele

13
Mund te na sjellesh ndonje video ne lidhje me keto kenge ?

Edhe kenga e Remzie Osmanit qe kendon ne duet me vellaun e vet kjo e fundit me duket eshte kenduar me heret nga dikush tjeter ?

14
Vipat Shqiptare / Nr cel dhe adresa kengetaresh
« ne: 05-09-2008, 19:25:03 »

Hello, unë kam te Miley Cyrus (po qe se e njihni), po nuk e jap ... nejse, po të:
Elvana Gjata
Zanfina Ismajli
ka ndonjë adresen ?
Nëse po, atëherë mi dergoni tek ledio_the_best@hotmail.com


Tiranen dhe Prishtinen e din ?
Vizitoj dhe kerko pak nese je kaq i interesuar :)

15
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 05-09-2008, 18:49:56 »
Diellza Kolgeci-Faculeta

Diellza Kolgeci-Votoj per dashurine


Mi gjeni ju lutem. :)

16
Vipat Shqiptare / Zanfina Ismajli
« ne: 05-09-2008, 17:53:32 »
ZANFINA MERR PJESE NE FIMlIN BOTEROR 'KOHA E KOMETES' !

Ylli I Ri I Skenes Shqiptare Si Duket Gjate Pauzes Se Saj Po Pregatiste Nje Nder Surprizat Me Te Veqanta Te Muzikanteve Te Reja Shqiptare Te Cilat Asnjera Nuk Arriten Te Futen Ne Tregun Boteror! Klipi I Filmit U Publikua Dhe Tani Edhe Kosova Ka Nje Yll Muzikor Qe Do Te Marr Pjese Ne Festivalet Boterore Te Filmit.

Zanfina Ismaili kendon vijen muzikore te “Koha e Kometes”

Pas Durresit, filmi “Koha e Kometes” eshte shfaqur dhe ne Prishtine, ku eshte pritur mire nga publiku por me kritika te vogla nga profesionistet.
Gjithsesi ky eshte nje nder projektet me te kushtueshme ne kinematografine shqiptare dhe nje nder projektet e para kinematografike qe mblodhi perpara kameres ,aktore shqiptare nga mbare trevat.
Nje tjeter e vecante, ka qene dhe perzgjedhja e nje kenge e cila do te lancoj vijen muzikore te filmit ne treg.Kengetarja Zanfina Ismaili eshte seleksionuar prej 15 kengetareve per te kenduar “Koha e kometes “ nje prodhim i Virusit.Kenga dhe videoja jane perfunduar ne Shkup gjate javes qe shkoi e dje jane promovuar ne Kosove.
Nga Zanfina mesuam se klipi i kenges do perfshihet dhe ne DVD e filmit dhe ajo eshte shume e kenaqur nga ky bashkepunim,sepse sic thote kengetarja, “Vertete jane profesionaliste te medhenje dhe jam ndjere e nderuar qe po punonim ne stilin hollivudian, sepse po me cmojne si artiste,po perfillin kerkesat e mia si dhe jam paguar, gje qe s'ndodh me produksionet shqiptare ne pergjithesi.” Ne lajme te tjera rreth Zanfines ne mesuam se i perfoluri bashkepunim midis Zanfines dhe Rezarta Shkurtes, nuk do te ndodhe. Ajo na tregoi se ka qene ne bisedime per nje duet me Rezarten,por per shkak te impenjimeve te shumta nje gje e tille nuk do te mund te behet e mundur.Te pakten jo per kete vit.

Zanfina Ismajli - Koha e kometes

Ka shume kohe qe dashuria m'ka mungu
tash kur, kur te kam... viti mbrapsht ka perfundu !
Kur jam me ty s'shoh askend dhe s'njoh asnjeri
prej tani ora le t'trokas vec per ne dy.

Reff:
N'jeten time ti hyre si nje komete
boten e ndryshove e mua m'dhe jete
dashuria ime je cdogje qe kam
asgje sdua vec e lumtur me ty t'jam.

Ne te dy e gjithe bota na ka ne sy
skam faj une skam faj... qe zemra m'rah per ty
ke tjeter fe dhe kjo aspak sme pengon
edhe Zoti dashurin... gjithmone e bekon !!!

Zanfina ia kalon Adelines !?
Ishte fare e vogel,ndoshta pese vjeqe kur e shikuam per here te pare para kamerave.Nje femije i vogel,flokegjate dhe me nje buzeqeshje engjellore qe duke kenduar pa dhembet e pjekurise,kerkonte demokraci me kengen,ne kohen kur Kosova e ngrysur po perballej me pasojat e nje pushtimi komunist.Na bente te buzeqeshim teksa e shikonim kur kendonte ne Festivalin e Femijeve ne Shkoder kengen "Disko Epidemia".Nje gjalleri ne skene qe askend nuk e lente indiferent.Shperbli met i grabiste nga dora e moderatoreve te festivalit duke treguar qe buzeqeshja dhe gjalleria ishte shume e sinqerte ne syte e nje femiu qe po i gezohej kenges.Teksa vajzushka e vogel po rritej,kenga 'Koha per qifteli' sjell nje risi ne imazhin e kengetareve shqiptare.Nje minifustan me stilizim te veshjeve kombetare,gje qe deri atehere nuk ishte pare ne skenen shqipe.Dhe askush nuk di te jap pergjigje pse kjo kenge ku nderthurej per here te pare kenga folklorike me ritme moderne,vallezimi modern me ate te valleve shqipe dhe veshje moderne-kombetare,i pengon syrit te dikuj qe ndoshta nuk ishte kujtuar te beje kete dhe kjo kenge neglizhohet ne ekran,por fillojne kopjimet e ketij stili qe shohim sot e kesaj dite.E ndrojtur dhe padrejtesisht e neglizhuar per ate qe ben, "motra e Adelines" nuk shpreh asnjehere asnje agresivitet,arrogance,asnje skandal,asgje te shemtuar.Vazhdon punen ne realizimin e endrres se saj.Prap e para ne moshen e adoleshences sjell nje risi:Neomodernizimin ne kenge dhe dukje,duke bere e para klipin me modern shqip te asaj kohe ."Gajdexhiu" me nje kenge te vjeter popullore te perpunuar mjeshterisht ne stilin modern.Dhe tamam krijohet pershtypja qe eshte nje vajzushke e embel e radhes e cila do te kendoje dhe do te harrohet,si duket kupa ishte mbushur,dhe kenga "Partizani i vogel" eshte nje kritike e ashper kunder te gjithe "partizaneve shpirtvegjel" post-komunisteve te cilet cenzurojne modernen, nuk kuptojne gjeneratat e reja dhe fshehen nen petkun e nje "demokratizimi ireal".As kete here nuk harron te sjelle risi ne imazh.Duke iu pershtatur kenges,ajo luan nje vajze qe duket punk me pantallona te shkurtera,nje hip-hop stil me floke te perdredhura porsi yjet muzikor ne vitet e tetedhjeta,nje pamje tjeter qe aludon ne vitet e katerdhjeta,nje orient i perkryer ku duket qarte qe ajo e ben me qellim qe te tregoje revolten artistike,nje pamje spanjolle ku luan me zjarrin,dhe nje vajze e shtrire ne pishine me bikini te arte dhe grim e floke te krehura alla Sophia Loren.Askush nuk e kuptoi qe kjo kenge ishte nje revolte e kontrolluar kunder "Parizaneve te vegjel" qe po mbijetonin si mbeturina ne kohen kur rinia shqiptare donte ****a tjeter.Apo e kuptuan,dhe e percmuan duke u munduar ta lene ne harrese,sepse post-komunistet e vjeter rrezikonin te zbuloheshin ne momentin qe rinia ta kuptonte esencen e asaj qe po flitej dhe po shihej ne kenge.Me nje kembengultesi te qete,nuk ndal punen,por kete here befason me kenge e cila flet kunder perdorimit te narkotikeve.Ketu fillon nje stad i ri,me serioz,ku kenga perkrahet nga instancat me te larta ne Kosove,siq jane Zyra Amerikane ne Kosove,Ministria e Kultures dhe Organizata Joqeveritare Anti-droge Finlandeze "Labyrinth" me seli ne Prishtine. U dha mesazhi i qarte shoqeruar me nje klip filmik ku cdo skene ne menyre artistike tregon qe "ketu flasim seriozisht kunder se keqes".Megjithate,kupton publikun i cili eshte ne kerkim te clodhjes nga temat serioze.Vazhdon me nje tjeter befasi.Vajza moderne vesh dimi dhe kendon kenge popullore me dy rapsode te shquar.Gje qe aq sa befason aq kenaq ata qe e degjojne dhe shikojne "Rrushen e Lales".Cdohere ndryshe,ishte e qarte qe suksesi po garantohej dhe hyn nen ombrellen e dy produksioneve te fuqishme shqipe per te lanquar nje album i cili percillet me sukses.Cfare do te ishte befasia e radhes ne klipe qe tashme ishim mesuar ti shohim? Nje vajze e cila prek mitologjine ne klip,duke dalur nga guaca,per te aluduar ne njeren nder veprat me te njohura boterore te artit,pikturen "Lindja e Venus" te Boticceli-t.Nje guxim qe pakkush e kuptoi,apo nuk deshen ta kuptojne.Deri me dje Venus apo Afrodita ,dihej si perendeshe e mitologjise greke.Si behet qe nje shqiptare ta marre guximin ta personifikoje ne klip shqiptar?Ndoshta per te treguar me vepren qe historia po deshmon qe Afrodita mund te kete qene perendi ilire,bazuar ne emrin "Afrodita"-Afer Dita-gje qe deshmohet ne histori duke u thene qe ajo lindi nga shkuma e detit kur po Afrohej Dita!Fakt qe ne shekullin XXI po deshmohet nga historianet me te shquar boteror.Pakkush e mendoi kete.Megjithate bukuria fizike ishte nje element qe bllokonte mesazhet e klipeve dhe teksteve.Populli donte te shihte kembe te gjata,goks te zbuluar,floke te krehura,grim te theksuar,etj.Dhe ua dha.Per t'iu treguar qe bukuria nuk eshte hendikep,por ****a me te cilen te gjithe krenohen.Por asnjehere nuk braktis kualitetin.E kritikuar per dukjen "e zhveshur",per "vokalin",per "bukurine e tepruar",ajo nuk ben zhurme.
Vajza e ndrojtur tashme kishte kuptuar qe xhelozite harrohen.mbesin veprat.Kete e deshmon me nje vetebesim te jashtezakonshem ne intervista,fjalor vte pasuruar,qetesi shpirterore dhe buzeqeshjen engjellore te vajzes se vogel, e cila jap mesazhin " nuk mund te me lekundni,kritika harrohet veprat mbesin".
E veshur deri ne fyt,lanqon hitin e ri "Nga njeshi tek dhjeta" per tu ranguar plot gjashte si njeri nder klipet me te shikuar shqip!
Mes klipeve,koncerteve te shumta anembane botes,rexhistrimeve,fotografimeve,intervistave ajo gjen kohen qe te mbaroje nje universitet per tu bere juriste e diplomuar dhe te jete anetare e organizates humanitare per mbrojtjen e kafsheve "PETA".
"Motra e Adelines" tashme kishte krijuar identitetin e saj,dhe po perjetohej ashtu siq eshte:Zanfina Ismaili.Dhe kur shume fansa po pyeteshin se " Cka tash? Cili eshte suksesi i radhes,apo iku Zanfina?",sikur nje komete e bukur,Zanfina Ismaili nga nje ekip filmik gjermano-shqiptar qe tashme kishte shkelur ne Berlinale,Khan, Hollywood,perzgjidhet mes pesembedhjete kengetareve shqipe per te kenduar soundtrack te filmit te pare shqiptar i cili prezantohet nderkombtarisht.
Nje kooproduksion gjermano-shqiptar,film i cili cdokend qe ka gjak shqiptari e ben te ndjehet krenar ne lekuren e vet.Zanfina tashme si duket ka kaluar barrierat e xhelozive te uleta,cenzurave te paarsyeshme,kritikeve qe quajne veten profesioniste dhe ne i shohim gjithe diten ne kafenete e qyteteve tona,te dehur duke mbajtur monologje"Ah si ishte ne kohen tone!" Ah komunizmi...
Nje interpretim qe ben gjithsecilin te rrenqethet nga emocioni,duke fshehur linjat trupore,madje edhe veten per ti krijuar hapesire sekuencave me mbreselenese te filmit "Koha e kometes" ,Zanfina Ismaili dha provimin e fundit.
Tregoi qe kendon ashtu qe te gjithe,fansa apo anti-fansa,amatore apo profesioniste te degjojne kengen pa bere ze deri ne fund,dhe te komentojne gjithsecili ne menyren e vet.
Kengen te cilet njerez te ardhur nga qilimet e kuq boteror per te realizuar filmin "Koha e Kometes",bazuar ne njeren nder veprat me te shquara te kohes sone,libri "Viti i mrapshte" nga Ismail Kadare,Zanfina Ismaili hyn ne tregun boteror e bueqeshur dhe e qete si gjithmone,pa kthyer koken rreth komenteve qe harrohen pas tre ditesh.Mjaft e pjekur qe te kuptoje se vetem nje veper e madhe diskutohet,ajo merr noten e publikut:Noten me te larte.Per te buzeqeshur ne qilimin e kuq krahas akoreve boteror,ne krah me motren Adeline,e cila tashme haptas merr guximin te tregoje sa shume e do kolegen-moter.Dhe tash,kur "Koha e Kometes" thyen rekordet ne shikueshmeri,vajzushka e vogel qe kerkonte demokraci,arriti ate qe synon cdo artist.Demokracine ne art,kulminacionin e shpirterores ne kenge,Arrit te ndjehet me e relaksuar se kurr ne qilimin e kuq ne krah me VIP boteror.Dhe te marre noten maksimale te gjykatesve me te drejte: popullit...Me fat Zanfine.

18
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 01-09-2008, 12:59:47 »
Andrea Ogyn v kryvta

Raina- Vzemi svobodata


Mi gjen dikush ?

19
Vipat Shqiptare / Vipat shqiptare ne bikini
« ne: 26-08-2008, 20:34:29 »
Ke dhe te Bleona Qeretit.

20
Vipat Shqiptare / Adelina Ismajli
« ne: 19-08-2008, 01:59:06 »

Pronaret e diturise janë mefail demiri dhe halit nuha.dy mashtruest ma te mdhenj te dizeöldorfit.

ias link=topic=30509.msg589822#msg589822 date=1202412352]
Desha me dit ksuhe sht dj dhe si eka emrin kompanija e tij.

Un njoh vetëm dy emra ne estrad e ato jan Libonia dhe Diturija te tjerët jan thmij hajna gjeparosha.

Pronari Libonis eshe Sejdi regjepi
Pronar i Dituris esht Mufail demiri

këta qe te dy jannag Fshati gadime e eper.Adelina Ismajli nuk ka kontrate te lidhur as me Libonin as me Diturin... sdi qka keni perzi ktu...!!

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 100