Show Posts - Alban

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Alban

Faqe: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15
101
Ndoshta bien nje quartal masanej Business as usual. Regjimet totalitare zakonisht dalin me te forta nga keto kriza sepse ua ven faktoreve te jashtem, semundja ne kete rast behet fajtore per te gjitha problemet.

102
Kinema / Oscars 2020
« ne: 10-02-2020, 16:53:24 »
Pas kritikave te shumta zgjedhja e nje filmi johillivudian tregon per reflektim te komitetit te Oskarve. Zhvillim pozitiv dmth. Kete filmin duhet me e pa detyrimisht.

103
Pyetper / Si mesohet lehtesisht nje gjuhe e huaj?
« ne: 10-02-2020, 16:45:28 »
Duke jetuar per disa kohe ne vendin ku flitet gjuha qe deshiron te mesosh.

104
Diskutime / Cfare mendoni kur udhetoni!
« ne: 10-02-2020, 16:43:42 »
Kur do mbaroje udhetimi qe te mberrij shendoshe e mire ne destinacion.

105
Shqiptaria / Vetëmashtrimet rrënuese të shqiptarëve
« ne: 07-02-2020, 09:38:17 »
Ese vertete shume me vlere. Kishte ardhur koha qe dikush te thote gjerat ashtu sic jane.

106
Mobile | Apps / Si lindi celulari nga një seri e Star Trek
« ne: 07-02-2020, 09:36:03 »
Communicator i captain Kirk eshte legjendar dhe celulari i pare i ndertuar ne vitin 1973 e ka marre inspirimin nga star trek qe ne ate kohe ishte bere kult.
 

107
Tema Aktuale / Shteti me syze dhe drejtësia e kartolinave
« ne: 07-02-2020, 09:29:01 »
Eshte shume deshperuese qe harxhojne shume energji per show dhe propagande. Sikur gjysma e kesaj energjie te ishte pune e vertete do te mjaftonte per ecje perpara.

108
Kete marreveshje mund ta kishin arrit qe javen e pare por u desh tre muaj poker per me arrit ate ishte e mundur qe ne fillim. Mendoj LDK nuk eshte koherent ne politiken qe ben se tenton politike me metodat e vjetra.

109
Sot kur censura eshte ne rend te dites anonimiteti online eshte nje domosdoshmeri qe duhet mbrojtur me ligj.

110
Tema Aktuale / Oligarku shqiptar
« ne: 29-01-2020, 22:53:04 »
Pse nuk kam lexuar per keto protesta ne mediat e medha?  hmmmmm:

111
Bota Sot / Plani i Trump-it per Palestinen
« ne: 29-01-2020, 22:51:27 »
Jo rastesisht Trumpi dhe Bibi Netanjahu kane procese gjyqesore te hapur ne vendet e tyre dhe pritet te denohen apo shkarkohen nga detyra.  hmmmmm:

112
Ndjenja / Dashuria ne martese
« ne: 25-01-2020, 17:48:39 »
Dashuria ne martese esht dashuri ne nivelin tjeter. Nuk esht me per vetem per kenaqesite trupore. Ne martese nuk je kurre vetem edhe kur je vetem fizikisht. Partneri esht gjithmone ne mendje edhe kur jeni larg. Dashuria ne martese esht realisht te kesh gjet shpirtin binjak.

113
Nuk jane maqedonet me te pasur se ne a me me shume mbeshtetje. Mendoj se ka te beje me shume me elitat tona drejtuese qe jane te shitur ose te pa ndjenja patriotike.

114
Maqedonet ia kane arrit te bejne maqedone dhe ne Shqiperi (rasti i Liqenasit psh) e jo me ne Maqedoni vete te asimilojne ortodokset shqipfoles. Nuk e kuptoj pse e bejme veten kaq te dobt!!
 

115
Bota Sot / Vladimir Putin - Cari i Rusise moderne
« ne: 22-01-2020, 18:32:23 »
Ruset kane nevoje per nje lider te forte, qofte ky car, president a kryetar i byrose politike te partise komuniste. Mjafton te jete nje shef i forte ne fuqi absolute. Perndryshe nuk mund te qeverisen.

116
Në një deklaratë televizive, qeveria e Iranit ka pranuar se rrëzoi pa qëllim aeroplanin ukrainas, pasi shënjestrën e ngatërroi me një fluturake armike.

Zyrtarët thanë që aeroplani ‘ka marrë pozicion fluturues dhe lartësinë e një objektivi armik’ derisa po i afrohej bazës së Gardës Revolucionare të Iranit dhe ushtarët nuk e konsideruan si një aeroplan udhëtarësh, transmeton Telegrafi.

117
Shkencë / Si u krijua Universi.
« ne: 11-01-2020, 11:57:39 »
Teoria e sotme thote se ishte bing bang qe krijoi universin. Por sic e dime teorite mund te ndryshojne me kohen. Mendoj se njeriu nuk ka kapacitetin e duhur per te gjetur burimin real te universit.
 

118
Bibla dhe shkenca nuk munden asnjeher te jene ne nje mendje. Nevojitet shume interpretim i gjere qe te njemendesohen.

119
Panorama / Nje fotografi
« ne: 11-01-2020, 11:52:30 »
I kemi male madheshtore qe duken dhe qindra kilometra larg.

120
Shkencat Politike / Karl Marks dhe Teoria e Konfliktit
« ne: 09-01-2020, 15:23:06 »
Vetem ata me bindje komuniste shohin te mira ne teorite e Karl Marx.

Faqe: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15