Show Posts - Alban

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Alban

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10
76
Diskutime / A e ndani pin codin e cel me partnerin/en
« ne: 04-12-2019, 18:32:00 »
 

77
Tema Aktuale / Pa koment
« ne: 29-11-2019, 10:30:44 »
Zullumqareve te medhenj Zoti u bie mbi krye zullumin me te madh. Keta se kuptpjne kete.

78
Shpesh ndodh te kete probleme per shkak te ndryshimi radikal ne menyren e levizjes ne vende te ndryshme.
Psh UK dhe USA vetem para disa ditesh kane pasur nje perplasjr diplomatike, sepse gruaja e nje diplomati amerikan ne UK shkakton aksident te rende me pasoje vdekje, sepse ishte ne anen e kundert te rruges, qe si ishte mesuar ajo ne Amerike ishte ana e duhur, por jo ne Angli.

Nje i njohuri im qe jeton ne Britani, sapo zbret ne Durres dhe del ne rruge shkakton aksident qe sekondat e para. Eshte dicka qe mund te behet shume problematike.

79

Ekspertët thonë se njerëzit duhet të hanë shumë ushqime me nivel të ulët glicemie. Kjo nënkupton hequr dorë nga buka e bardhë dhe duhet zgjedhur bukë me drithëra të plota.

Kjo vlen per cdo vakt e jo vetem per mengjesin.

80
Leku / Si te kurseni para
« ne: 11-10-2019, 00:22:30 »
Shpenzoni me pak se sa fitoni. Shume e thjeshte ne teori por jo kaq e thjeshte ne praktike.

81
PsiSoc / Sociopatia - Njerezit sociopate
« ne: 11-10-2019, 00:19:50 »
Kini kujdes nga sociopatet se mund te ju rrenojne jeten. Larg prej tyre.

82
Keta jane te njejtet qe i kane dhene cmim per paqe Aung San Suu Kyi, kryetare Myanmar, ku eshte bere genocid dhe debim masiv i miliona njereve, sepse nuk i perkasin te njejtes fe budiste si shumica e popullsise atje. Komiteti i Nobel ka diskretituar veten ne shume raste.

83
Qesh / Profili ynë që je në Facebook
« ne: 11-10-2019, 00:12:45 »
Hahahaha, e bukur kjo 😃

84
Tema Aktuale / "Vetevendosje" fiton zgjedhjet
« ne: 07-10-2019, 00:02:58 »
Urime Albin Kurti dhe Vetevendosje.
Keto zgjedhje dhe keto rezultate duhet te jene shembull e mesim dhe per Tiranen!

85
Crypto / Libra - kriptovaluta e Facebook
« ne: 07-07-2019, 17:25:30 »
Ne media po shkruhet qe ka shume rezerva nga qeverite e disa vendeve te botes se lire ndaj planeve te fb me kryptomonedhen libra. Vete kongresi amerikan i ka kerkuar Mark Zuckerberg qe te pezulloje planet ne lidhje me kete kryptomonedhe virtuale.

86
Lojra / Qytet sipas Alfabetit
« ne: 05-07-2019, 23:50:05 »
Dhaka - Kryeqyteti Bangladeshit

Ph


87
Kultura / Cfare keshilloni per te pare ne Netflix
« ne: 05-07-2019, 23:42:39 »
Per te gjithe qe pelqejne filmat historike dhe per feministet keshilloj te shikojne "Outlander". Gjendet ne Amazon Video.

88
Vetem Kina dhe deri diku Rusia kane arrit te kontrollojne edhe mediat online, diku tjeter si ne Shqiperi nuk ka shanc per rezultat pozitiv kjo tentative e qeverise.

89
Shkenca / Mit apo e vertete shkencore
« ne: 05-07-2019, 23:32:47 »
Mendoj se keto dukuri jane me shume rezultat i njerezve me bindje konspirative si dhe mediave qe duan te krijojne produkte per shitje te publiku, se sa i realitet. Duhet te kete nje shpjegim shume te thjeshte per kete "eksperiment".

90
Keshtu eshte kur partia e Ali Ahmetit i jep postet sipas kontributit ne parti dhe jo sipas aftesive. Nuk kane faj maqedonet ne kete rast por vete e veten shqiptaret.

91
Bota Sot / Ursula von der Leyen do behet shefja e re e BE
« ne: 03-07-2019, 12:04:23 »
Nje figure interesante. Le te shpresojme se me te EU do te shkoje me shume perpara.

92
Shkenca / Pse i zhduku FBI dokumentat e Nikola Teslas?
« ne: 03-07-2019, 12:03:11 »
Thuhet se ka qene person shume egocentrik dhe josocial. Ne New York City ka jetuar ne te njejten dhome hoteli derisa vdiq. Per te tregohen shume legjenda sa nuk mundesh te dallosh cfare ka qene realitet e cfare jo!

93
Zeri.tech / Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme
« ne: 28-06-2019, 23:20:42 »
Vetem me Tesla Motors mund te thuhet se Elon Musk ka ndryshuar cfare nuk eshte mundesuar te ndryshohet 50 vitet e fundit. Duhet puna dhe kembngulja e individeve ndonjehere per ndryshimin e rrjedhave te historise.

94
Pyetper / Kush është qyteti më i bukur shqiptar ?
« ne: 28-06-2019, 23:17:44 »
Pa dyshim Prizreni. Masanej vjen Korca. Mendimi im.

95
Historia / Traktati i Versajës
« ne: 28-06-2019, 23:16:39 »
Ky traktat qe fillimi i te keqijave per Europen e boten. Pa kete traktat ndoshta nuk do kishte ndodh lufta e dyte boterore.

96
Bota Sot / Duke pritur Kurdistanin
« ne: 22-06-2019, 16:37:59 »
Kurdet kane shancin historik te ndertojne shtetin e tyre ne territoret e tyre ne Irak e Siri. Shume shpejt shteti i tyre do te jete realitet i pakundershtueshem.

97
Pse more vend pa vend ishte simboli kombetar? Rama e mban veten per artist te madh dhe nga xhelozia nuk mund ta pranonte. Respekt per ata qe i gjenden vendin Shqiponjes se perdhosun nga Rama!

98
Zëri Letrar / "1984" - Xhorxh Orwell
« ne: 20-06-2019, 01:03:45 »
Kina e diteve te sotme eshte nje shtet orwellian. Cfare po ndodh me ujguret atje eshte paprecedent ne histori.

99
Café Zerion ツ / Insomniacs
« ne: 20-06-2019, 00:56:42 »
Jam une ne rend tashme 💪👍🌝🌜

100
Teologjia / Hoxha dhe Ateisti
« ne: 20-06-2019, 00:55:17 »
Pata durimin me pa deri afer gjysmes se programit. Me shume nuk munda sepse pyetjet e gazetarit ishin shume te dobta dhe ne disa raste naive e injorante. Po me vinte keq per hoxhen qe duhesh me u pergjigj. Hoxhe shume i pregatit gjithsesi.👍

Faqe: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10