Profile of albi

×

Permbledhja

albi Zërist

Stats for albi
Posts:   243 (0.044 per day)
Vendndodhja:   Elbasan
Data e regjistrimit:   27-06-2006, 10:31:25
Last Active:   18-01-2012, 23:07:10
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • Mp3 Shqip Falas - Muzik Shqip
Offline Offline

Messages - albi

1
Me duket shume pa kuptim ai bllokimi i butonit te djathte te miut. Une e perdor shume ne rastet kur dua te lexoj disa artikuj, te cilet i hap neper dritare te vecanta. Por me kete bllokim totalisht te panevojshem, madje te bezdisshem, pcworld.al pengon perdorimin maksimal te faqes.

Perdor CTRL + Click qe ta hapesh ne new tab

2
Marketing Online / Dmoz directory
« ne: 19-03-2011, 19:56:27 »
Hi

Personalisht jam editor tek kategoria Kompjutera. Kisha shume kohe pa bere login dhe aprovova/fshiva disa web site sot :)

Nese keni shtuar nje web site me titullin dhe pershkrimin ok ne ate kategori ose ne ndonje nenkategori me dergoni PM dhe mund t'ju ndihmoj

Kini parasysh qe lejohet te beni Submit url vetem ne 1 kategori.
Gjithashtu ju lutem jo stuffed keywords

Tung
Albi

3
Matematikë / Fizikë / Statistike Biznesi 2 - Ushtrime
« ne: 22-06-2009, 20:17:27 »
Pershendetje

Per pak dite kam nje provim ne Statistike Biznesi 2 dhe e shoh qe e kam tmerresisht te veshtire te zgjidh ushtrimet e provimit

Nese vertet jeni ne gjendje te me ndihmoni duke me zgjidhur jo vetem kete probleme por edhe disa ushtrime te tjera mund te paguaj nje shume $$ simbolike

Teza 1

Firma "Nikla" prodhon dhoma gjumi. Ajo per elementin mentesha ka lidhur kontrate me nje uzine mekanike. Nje nga menyrat per te siguruar cilesine e mentaeshave do te ishte perdorimi i nje plani kontrolli te pranimit me Zgjedhje, ku manaxheri i kontrollit te cilesise  eshte qe per cdo furniture te zgjedhe n=18 cope dhe k = 0

Zakonisht Uzina mekanine ne cdo dergese ka me difekt jo me shume se 4%. Per dergesen e fundit drejtuesi i Firmes "Nikla" specifikon qe probabiliteti qe te refuzohet dergesa me difekt p0=0.02 ndersa probabiliteti qe te pranohet dergesa me difekt p1=0.13.

a) Ndertoni hipotezat e kontrollit
b) Sa eshte probabiliteti qe ky plan i zgjedhjes te coje ne pranimin e kesaj dergese?
c) Me cfare probabiliteti drejtimi i firmes do te toleroje refuzimin e dergeses me 2% difekt dhe pranimin me 13% difekt

Faleminderit paraprakisht

4
lereni se e gjeta :D

5
Ej po ate kengen qe eshte tek reklama e Digitalb me Policin e Portokallise ne Autobuz???

7
po kengen e Evgjeni Culi - Kenga e Totes

e ka njeri?

Thanks

8
Albwebmaster / Top.al
« ne: 12-05-2009, 02:16:17 »
Une mendoj kete  :D
http://www.ratesolutions.eu/

Top.al eshte per shqiperine

Karike.com eshte per Serbine

CIAOO

9
Si te fitosh para online / AdBrite, Ja Vlen ?
« ne: 23-04-2009, 21:57:34 »
1000 click 64$

Ia vlen.

p.s Ne cilen faqe i ke keto ads?

10
Tregu Webmasterave / Shes Ads ne fillim te videos
« ne: 25-03-2009, 01:40:52 »
eshte nje sherbim qe e ofron http://www.longtailvideo.com

p.s Me fal per vonesen ne pergjigje

Na e tregon si e ke bere? Mqs ka shume qe kane faqe me video ndoshta eshte me vlere qe t'i bejme dhe nje prove ketij tip reklamimi.

11
Tregu Webmasterave / Shes Ads ne fillim te videos
« ne: 23-03-2009, 00:51:03 »
e rregullova kli$$i

thanks

12
Tema Interesante / Shikoni amdinistratoret e forumit
« ne: 21-03-2009, 14:42:05 »
ore me fal i kujtoni budallenj njerezit ju?

Kush e ha kete. Pastaj edhe sikur te jete e vertete qe ju do jepni nje cmim po pastaj cfare do behet me e-mailet.

Nese ti je bamires e deshiron te shperndash cmime ska nevoje ti biesh kaq gjate. Dil ne rruge se ka plot njerez ne nevoje dhe eshte budallallik ti japesh cmim nje te "semuri" qe eshte regjistruar ne 5 forume te ndryshme dhe rri tere diten ne Internet :D

Atij nuk i duhet dhene cmimm por nje dru i mire :d

13
CMS | Skripte | Templates / PHP Melody
« ne: 20-03-2009, 22:34:32 »
me siguri duhet bere dicka chmod. Ka mundesi dosja ku ruhen thumbnails qe i shkarkon nga youtube.

Ose aktivizo opsionin qe thumbnails te mos i ruaje ne server por ti marre nga youtube

14
Tregu Webmasterave / Shes Ads ne fillim te videos
« ne: 20-03-2009, 20:57:06 »
Per cfare behet fjale?

Shikoni ju lutem kete link:
http://www.portokallishqip.com/portokalli/306/Terri---Portokalli-11-3.htm

Sic mund ta shikoni perpara se video te filloje shfaqet nje reklame.
Para 5 min une vura nje reklame timen.

Ajo qe une dua te shes eshte pikerisht kjo reklame

Pra ne vend te reklames time te vendoset nje reklame e juaj
p.sh nje banner apo text apo banner + text (permasat 300x300)

Sa trafik mund te pres nga kjo?

PorokalliShqip.com merr nje numer te konsiderueshme vizitash
rreth 800 Unike ne dite
Ndersa pageviews jane 3500-4000 ne dite.

Pra reklama juaj do te shfaqet rreth 3500 here.

Patjeter jo te gjitha heret u shfaqet personave te ndryshem sepse 800 jane unike.

Nuk eshte e thene qe ju te vendosni vetem nje reklame. Ju po blini hapesiren dhe ne te mund te me jepni shume reklama dhe te me thoni se sa % deshironi qe te shfaqen.
p.sh sms dhe kengaime tani po shfaqen nga 50% secila

Per sa i perket trafikut qe mund te vije mendoj qe do jete goxha i madh megjithate kjo varet nga sa interesante do ti beni ju bannerat.

Nese nuk keni dicka te qarte pyesni

Mund te bleni edhe vetem nje jave.

per sa i perket cmimin akoma nuk e kam vendosur por jini pak realiste ne ofertat. Behet fjaler per max 3500 Vizita (sikur vetem 50% te hereve te klikohen i bie 1750 vizita ne dite)

Pres oferta

Gjithet te mirat

15
Portalet Shqiptare / AlbaSound.Co.Nr
« ne: 18-03-2009, 23:26:04 »
nuk te kuptoj kur thua e kam punuar vete. Kjo eshte PHP Melody nga phpsugar. Madje e ke edhe ne fund te faqes

16
Albwebmaster / FTP client
« ne: 17-03-2009, 00:45:26 »
mos ndoshta ti Andy je me "kabllorin" ose me AOL (Albania Online) sepse ata e kane fiksim te mbyllim porten 21.

E them kete sepse dikur kam patur kabllorin dhe per shume kohe porta 21 ishte e mbyllur. Kabllori e merrte linjne nga AOL

Cfare qyteti je?

17
vendosni keto DNS Albtelekomit

217.24.240.4
217.24.240.3

dhe gjithcka duhet te jete ok

18
Albwebmaster / wierd
« ne: 15-03-2009, 23:36:57 »
ky eshte problem i albtelekomit e njejta gje me ka ndodhur mua dhe akoma nuk eshte zgjidhur

19
ne kete moment une do postoj nje reklame me nje buxhet total prej 50$. Natyrisht do zgjedh vleren me te vogel :D

20
http://www.000webhost.com/affiliate-program

sinqerisht nuk i besoj shume, megjithate ju e dini vete

CIAO

21
Portalet Shqiptare / www.infobyledio.blogspot.com
« ne: 06-03-2009, 01:04:09 »
interesante faqja ledimc

Nje pyetje kisha: Vertet ke 266 subscribers?

22
Zeri.tech / Fenomeni i spam-it shqiptar ne internet
« ne: 06-03-2009, 01:01:35 »
edhe une marr shpesh e-maile te tilla dhe e kam fiksim ate butonin tek gmail "Report SPAM" :D

tek KengaIme kam mbi 32 mije usera dhe normalisht 32 mije e-maile. Patjeter qe jo te gjithe e-maile jane funksionale por madje as newsletter nuk i coj e jo me ti coj SPAM

Per sa i perket ProCreditBank mendoj ose do jene te "mashtruar" nga bitsmarketing ose dikush e ka bere qellimisht per ti prishur imazhin

23
Portalet Shqiptare / Beauty.al
« ne: 22-02-2009, 22:20:41 »
komplimente per faqen, ose me sakte komplimente duhet ti themi ... e di ti :D

Suksese

24
Albwebmaster / Sponsor
« ne: 18-02-2009, 23:19:54 »
Oops
GMaster une zakonisht domainet i blej te gjitha ne nje vend me te njejtin account.
Pra nese ndodh qe faqja jote mbyllet per warez dhe me mbyllin domainin ose ne rastin me te keq te gjithe accountin, e kupton besoj cme ndodh :D

25
Albwebmaster / Sponsor
« ne: 18-02-2009, 22:31:13 »
GMaster

Shpresoj te kesh sukses me idene tende, por me vjen keq te te them qe une nuk mund te te ofroj host, por vetem domain. Nese ti do besh dicka te tille me video, audio etj... une te ofroj domainin

Nese je i interesuar me kontakto

CIAO

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 10