Profile of bella_stronza

×

Permbledhja

bella_stronza Zërist

Stats for bella_stronza
Posts:   226 (0.038 per day)
Vendndodhja:   tirane
Data e regjistrimit:   13-04-2005, 03:19:20
Last Active:   04-07-2007, 14:14:22
Gjinia:   Femer
Age:   36
Offline Offline

Messages - bella_stronza

1
po kjo eshte faleminderit shume
tani do doja te degjoja disa kenge nga greta koci
ca do qe te keni mund tipostoni :)

2
e si titullohet kënga?
vetem nje kenge kane kenduar bashke ata po titullis me kujtohet po kenga permban keto fjale:o eja eja deri ne mbremje te vallzaojme bashke me njeri tjetrin deri sa gjunjet te na tradhetoj dicka e tille sme kujtohet mire hmmmmm:

3
Ndjenja / Re: Orgazma tek femrat !
« ne: 07-05-2007, 02:52:40 »
Përshëndetje Capkene dhe Urime për Temën qe e kam lexuar sa herë qe ka patur postime të reja, packa se s'te kam bërë reply akoma, këtu. :)

Tani, unë mendoj se orgazma tek femra ndodh, por zakonisht ndodh me rrallë, më pak dhe jo aq vrullshem sa tek mashkulli. Femra ka aftësinë t'i rezistoje entuziazmit dhe eksitimit ne seks me gjatë sesa mashkulli mendoj unë. Ajo ka aftësinë ta çoje mashkullin atje ku ai te terbohet, te humbase e te cmendet krejt. Gjithashtu femra, ka aftësinë ta çoje mashkullin tek burimi dhe ai te jetë i etur fare, dhe ajo të mos i jape ujë - ne mënyrë te metaforizuar, kjo. Duke u nisur nga këto, me ç'është studiuar, me ç'është lexuar, me c'kanë treguar dhe na kanë mësuar vete njerëzitë, unë them, se orgazma tek femra është si diçka me e shenjtë, sigurisht konsiderohet më me vlerë sesa tek mashkulli. Një mashkull qe arrin ta çoje femren ne orgazem ka realizuar atë qe vete femren e bën te ndjehet shumë mirë brenda, e ka sjelle ne atë gjendje saqë të gjitha shqisat dhe ndjenjat e saj janë bërë një, ne kuptimin qe ne atë momentin e orgazmes, ka ekzistuar vetëm ai pakti binjak dhe magnetizmi fizik mes këtyre dy personave, asnjë gjë tjetër.

Unë vete jam dikush qe nuk cohem ne orgazme kollaj. Por duke qenë se me partnerin tim (te tanishëm) kam kohe te gjatë, dhe s'është se kemi bërë pak herë seks, si të thuash ja kemi mësuar të gjitha ycklat njeri-tjetrit ne shtrat, jemi shumë comfortable me njëri-tjetrin, atëherë jemi edhe me te terhequr ndaj njeri-tjetrit. Pikërisht për këtë, unë arrij të vij ne orgazme me shpesh se me përpara, apo sec mund te këtë ndodhur me ndonjë partner tjetër. Unë mendoj se dashuria, fakti sesa i/e dashuruar je me atë person, terheqja fizike, por edhe gjendja fizike dhe shpirtërore ne momentet kur bën seks apo dashuri, kanë te bëjnë shumë dhe ndikojne si faktore në lidhje me orgazmen, sesa shpesh ndodh, ku dhe kur ndodh me shpesh, si ndodh, etj.

Ky është mendimi im, bazuar edhe tek eksperiencat e mia, kuptohet. :)

 ;) ;) ;)yes

4
kengen e aleksander gjokes dhe alam bektashit :)

6
Faleminderit per kenget po kjo e arieles eshte nje tjeter mbase e ngateroj une titullin po ka ketofjale kenga:
jo nuk te kam frike une rrugen tim di ta gjej ti jo mos me bertit mendjelehte per ty une sdo te jem

7
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 23-04-2007, 03:00:06 »
kerkoj kengen e ariela krasniqit-ste lejoj
                leonora jakupi-ti nuk egziston

8
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 03-04-2007, 06:46:23 »
dëshiroj këngën e Aurela Gaces -ne te dy

9
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 30-03-2007, 03:28:55 »
dëshiroj këngën e Aurela Gaces -ne te dy
këngën e ponit ne Top Fest-Si trëndafil

10
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 29-03-2007, 05:46:41 »
deshiroj kengen e Aurela Gaces -ne te dy
kengen e ponit ne Top Fest-Si trendafil

11
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 27-02-2007, 09:19:14 »
DUA KETO KENGE NHA GRUPI ELITA 5
1.A NUK ESHTE KESHTU
2.PENDIMI
3.NORA
4.BAHU
5.KTHEHU E DASHUR
6.NA ISH NJEHERE
7.NITA
8.VJESHTE NE ZEMER
9.TRSIHTIMI
10.MOS ME MERZIT
11.E UREJ SHIUN
12.BOEMI
13.VJEDHESI I ENDRAVE :)

12
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 23-02-2007, 09:21:41 »
DUA KETO KENGE NHA GRUPI ELITA 5
1.A NUK ESHTE KESHTU
2.PENDIMI
3.NORA
4.BAHU
5.KTHEHU E DASHUR
6.NA ISH NJEHERE
7.NITA
8.VJESHTE NE ZEMER
9.TRSIHTIMI
10.MOS ME MERZIT
11.E UREJ SHIUN
12.BOEMI
13.VJEDHESI I ENDRAVE :)

13
Muzikë Shqip / Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]
« ne: 22-02-2007, 13:24:25 »
DUA KETO KENGE NHA GRUPI ELITA 5
1.A NUK ESHTE KESHTU
2.PENDIMI
3.NORA
4.BAHU
5.KTHEHU E DASHUR
6.NA ISH NJEHERE
7.NITA
8.VJESHTE NE ZEMER
9.TRSIHTIMI
10.MOS ME MERZIT
11.E UREJ SHIUN
12.BOEMI
13.VJEDHESI I ENDRAVE :)

14
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 22-02-2007, 11:53:57 »
JU LUTEM MUND TE ME NDIHMONI PAK ME NUMRIN E EMISIONIT NETET E KLIPIT SHQIPTAR QE FILLON TANI SE ME DUHET :)
KUSH E KA LE TA VENDOSI
JU FALEMINDERIT ;)

15
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 20-02-2007, 09:24:21 »
greatboy esht ekenga e dyte edhe ajo e lios thanks
puc ;) ;) ;)

16
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 19-02-2007, 11:51:22 »
E GJETA E GJETA ISHTE FAJI IM
ISHTE WHAT A WONDERFUL WORLD JO LIFE :-[ :-[ :-[

17
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 19-02-2007, 10:54:24 »


Shifi mos është një nga këto

Gwen Stefani - Wonderful Life
http://www.speedyshare.com/386470479.html

How Wonderful Life Is
http://www.speedyshare.com/238927491.html


KETO JANE TE DYJA KENGET NJESOJ
POR AJO QE KERKOJ UNE KA C AFJALE KESHTU
I SE BLU ....WHAT A WONDERFUL LIFE

18
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 17-02-2007, 09:02:37 »
e kam këtë po është një wondwrful life tjetër  :)
ma gjeni pak se më duhet patjetër

19
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 16-02-2007, 11:33:04 »
shihe mos është kjo

http://www.speedyshare.com/437643611.html


e kam kete po eshte nje wondwrful life tjeter  :)
ma gjeni pak se me duhet patjeter

20
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 15-02-2007, 13:31:52 »
tek kjoishte loja aty e jep
se di kush e kendon po titullin e ka wonderful life
 :)

21
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 15-02-2007, 12:36:14 »
dua këngën wonderful life qe jepet tek kjo ishte loja

22
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 13-02-2007, 10:14:48 »
dua kengen wonderful life qe jepet tek kjo ishte loja

24
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 29-01-2007, 13:14:09 »
dua këngën e christina augileres-the voice :)

25
Muzikë e Huaj / Kërkojë Kengen [ Për Këngë te huaja ]
« ne: 26-01-2007, 14:47:08 »

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 9