Profile of besianag

×

Permbledhja

besianag Zërist

Stats for besianag
Posts:   2 (0.000 per day)
Personal Text:   You are in my (L)
Vendndodhja:   Prizren
Data e regjistrimit:   22-06-2008, 14:35:13
Last Active:   23-06-2008, 18:10:21
Gjinia:   Femer
Age:   31
Offline Offline

Messages - besianag

1
Letrarët e rinj / Vetëm ti
« ne: 23-06-2008, 18:05:37 »
1)
Nje fjale qe flet njeriu per All-llah
duhet te mendoj e te mos bej gjynah
adhurim ndaj Allahut ti dueht te besh ,
diten e gjykimit gjithnji
duhet ta kujtosh.
“Shpirti te hapet e te mbushet me
    lumturi kur kujton All-llahun Zot
        e vehten si rob i tij.
2
Nga All-llau ndihme kerkoj
Sepse vetem Ai mund te me ndihmoj.
I madheruar qofte (All-llahu)Ai
Ne zemren time mbizoterofte gjithnji.
Kur shhpreh adhurim une ndaj Tij
Zemra ime mbushet me kenaqesi e
Lumturi.
Namazin une dua ta filloj
qe vehten time ta shpetoj
zemren ta ndricoj
e All-llahut ti tregoj
se vetem Ate adhuroj.
All-llahu Zote e ne rob te Tij
e gjithe bota kete duhet ta dije.

3)
Allahu i madheruar
zemrat na kuron,
zemrat e semura,Ai,gjithnji i sheron.
Andaj,lutjuni per ndihme,se,
Ai ju ndihmon.
Gjithqka qe ndjen zemra juaj,
Ai e ndegjon,
thirjet e juaja,Ai i  pranon.
Duajeni fene tuaj,
Fene islame,ajo njerezimin
Perpara e dergon,
Udherefyesi yne jeten na ndryshon,
Zemrat tona Ai I qeteson,
Shpirtin tone Ai e sheron.

4)
All-llau me ka ndihmuar
Zemren time per ta sheruar,
e aq sa mundem njerezit per
ti ndihmuar ,nga,ndonje gje e keqe
qe iu eshte sajuar.
Ai udhezon njerezit e drejte,
udhezon ata qe kan humbur
udhezon ata,
ata qe nga Ai ndihme kerkojn,
ata qe me perkulje e kujtojn,
ata qe meshir nga ai kerkojn.
O njerez,mendoni para se te veproni,
mendonise q’po beni,se!!
nje sjellje,veprim,mendim te keq
qe tjetrit ja ke sajuar,
ne Ahiret ty ka per te  t’shkatëruar.

2
Letrarët e rinj / Vetem ti
« ne: 23-06-2008, 18:01:01 »

Nuk e di pse ne mendje te kam gjithnji,
dua te me duash si aske me pare,ti,
o  shpirti im.
Kaloi nata  duke menduar epr ty,
ne zemren time je vetem ti
ne shpirtin tim gjendesh ti,
ti dhe vetem ti.
Dashuria ime je ti,dashuri qe
solli ngrica ne shpirtin tim,
me lendove thell shpirtin tim.

Kjo sfide neve na largoi
por ne zemren time mbete dhe do tmbetesh gjithmone.
Do te kaloi dhe kjo mjegull
qe turbulloi dashurin ton
dashurin ton deri ne perjetesi

Eshte veshtir te shoesh  se si zbehet qdo gje
por keto re te zeza do te largohen
dikur pergjithnji,dhe ti
do te kuptosh metevertet fjalen dashuri…
Dua te jem vetja ime
dhe te te dua ashtu siq do te deshiroja tme duash ti.
ME GJITH SHPIRT.

Eshte shume frikshme te shohesh fytyren tende
dhe te mos e njofesh,
por vetem duhet te shohesh thell ne shpirt
dhe pergjigjet e qdo gjeje jan aty.
Dua tjesh prane meje
o shpirti im,
sdua tjesh larg meje,
me mungone shpirtin po ma copeton kjo largesi
Sa dua prane te te kem,ty o shpirt te te ndjej.

Faqe: [1]