Profile of cani

×

Permbledhja

cani Zërist

Stats for cani
Posts:   73 (0.012 per day)
Personal Text:   Verdana
Data e regjistrimit:   05-08-2004, 15:13:14
Last Active:   11-06-2011, 22:25:21
Gjinia:   Mashkull
Age:   36
Offline Offline

Messages - cani

1
VODBURNER qenka shume program i mire per te incizuar ne Skype por qenka trial vetem per 14 dite keshtu qe si te gjej numrin serial te programit per te punuar me kete program per nje kohe me te gjate sepse me nevojitet shume

2
si te gjej version per windows 7 sepse ky linku po punon por ish per windows XP kurse ne Windows 7 nuk po hapet programi.

3
si te ndryshoj gjuhen e sistemin operativ Windows 7 nga Ger ne Ang pa e formatuar kompjuterin

4
Ky link http://track.hotrecorder.com/download/HotRecorder_2_1_1.exe nuk po funksionon, ka ndonje pragram tjeter qe mundeson incizime te tilla

5
Kerkoj program qe mundeson incizimin e bisedes se bashkebiseduesit psh ne Messenger, Skype, pa pasur nevoje per emitimin e zerit nepermjet altoparlanteve te jashtem por thjesht te incizohet vetem nepermjet programit.

6
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Ndihmë rreth BetaMax
« ne: 19-05-2011, 16:50:49 »
VoipCheap.com ketu e kom downloadu programin.

7
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Ndihmë rreth BetaMax
« ne: 19-05-2011, 11:43:20 »
Kam hapur nje llogari ne kompjuter personal për thirrje telefonike. Pagesen e kam e bere ne nje internet Caffe qe mundeson pagesat, por tani ne kompjuter personal nuk mund te shfrytezoj minutat falas, ndersa ne Internet Caffe prej cilit do kompjuter mund t'i shfrytezoj.

Si eshte e mundur qe edhe prej kompjuterit personal te shfrytezoj kete mundesi, a duhet ndryshuar psh Mac Adresen dhe Ip Adresen dhe si te ndryshoj. A mund te me ndihmoj ndokush nga ju.
Faleminderit per mirekuptim!

8
Diapazon / Thënie të mençura
« ne: 28-04-2011, 23:20:26 »
Njeriu qe deshiron te punoj e nuk mund te gjej pune, eshte ndoshta pamja me deshperuese qe jobarazia e fatit paraqet nen kete qiell.

9
Matematikë / Fizikë / Detyra nga matematika financiare
« ne: 23-03-2011, 19:33:56 »
Kush mund te me ndihmoj qe detyrave ne vijim te jap formen e ekuacioneve per t'i zgjidhur ato:


3. Te zgjidhen problemet me fjale:
a) Cmimi qe u pagua nje kompjuter pas 22% zbritje ishte
1,871.50 EUR. Sa ishte cmimi para lirimit?

b) Shuma e tre numrave te njepasnjeshem tek eshte 117. Cilet
jane ata numra?

c) Hansi eshte per 7 vite me i moshuar se Sabrina. Sa vite kane
ata te dy nese shuma e dyfishit te viteve te tyre eshte 66?

d) Nje brinje e drejtkendeshit eshte 20 cm me e shkurt se tjetra.
Sa eshte e gjate brinja e shkurter nese syprina e siperfaqes se
drejtkendeshit eshte 0.8 m2?

e) Dy vetura qe jane larg njera tjetres 500 km jane nisur ne
drejtim te njera tjetres me ndryshim konstant te shpejtesise
prej 10 km/h. Sa eshte shpejtesia e tyre nese ato takohen pas
2 ore e 15 minutash?

f) Ciklisti vozit bicikleten e tij ne nje perpjetez me nje shpejtesi
prej 20 km/h dhe teposhte me shpejtesi prej 60 km/h. Sa eshte
shpejtesia e tij mesatare per tere udhetimit (pra perpjete dhe
teposhte)?

g) Cilet jane ata dy numra ndryshimi i te cileve eshte 12 kurse
prodhimi 493?

h) Dy familje jetojne 550 km larg njera tjetres. Ata deshirojne te
takohen dhe nisen me vetura ne ora 9. Njera familje udheton
me shpejtesi konstante prej 90 km/h, kurse tjetra me shpejtesi
konstante prej 110 km/h. Ne ora sa takohen ato?1. Shuma e tre numrave te njepasnjeshem tek eshte 279. Per cilet
numra eshte fjala?

2. Pas 5 vitesh Ana do te jete e moshuar sa gjysma e nenes se saj.
Para tre vitesh Ana ishte e moshuar sa nje e treta e nenes se saj
pas 11 vitesh. Sa vite ka Ana dhe nena e saj?

3. Nje kompani prodhon karrige dhe tabela ne nje makine. Per te
prodhuar nje karrige nevojitet 1 njesi e lendes se pare dhe 2 ore
pune te makines. Per te prodhuar nje tabele nevojiten 2 njesi te
lendes se pare dhe 3 ore pune te makines. Ata kane 19 njesi te
lendes se pare. Makina mund te perdoret 34 ore. Sa karrige dhe sa
tavolina mund te prodhohen?

4. Anna bleu 2 buke dhe 6 kifle ne furre. Ajo pagoi 4.80 EUR. Kur u
kthye ne shtepi nena e pyeti per cmimin e nje kifle. Por ajo nuk
mbante mend cmimin.
Tre dite me vone ajo shkoi tek furra serish dhe bleu 3 buke dhe 15
kifle. Kete here ajo pagoi 9 EUR. Kur nena e pyeti ate serish per
cmimin, ajo e pranoi se kishte harruar te pyeste.
Megjithate, ajo i tregoi nenes se ne shkolle kishte mesuar se si te
njehsonte cmimin e njesise nga numri i njesive te blera dhe nga
cmimi perfundimtar. Si kalkuloi ajo cmimin e bukes dhe kifles?

5. Te caktohen numrat, ndryshimi i te cileve eshte 12 dhe prodhimi
eshte 493?

6. Dhoma eshte e gjate 6.6 m dhe e gjere 4.8 m. Te dy anet duhet te
zgjerohen per te njejten madhesi. Sa duhen zgjeruar dimensionet
ne menyre qe siperfaqja te rritet per 5 m2?

7. Kompania ka vendosur te prodhoje kemisha. Cmimi javor i
fiksuar eshte 17,970 EUR dhe cmimi i ndryshueshem eshte 4.95
EUR/kemishe. Sa kemisha duhen shitur gjate javes me cmimin
14.95 EUR/kemisha ne menyre qe te arrihet fitimi prej 8000
EUR?

8. Nje brinje e drejtkendeshit eshte 20 cm me e shkurt se tjetra. Sa
eshte e gjate brinja e shkurter nese syprina e siperfaqes se
drejtkendeshit eshte 0.8 m2?


9. Dick eshte 7 vite me i moshuar se Ana. Sa vite kane ata nese
shuma e viteve te tyre eshte gjysma e viteve te gjyshes se tyre e
cila eshte 66 vjecare?

10. Dy kende te nje trekendeshi jane te barabarte kurse kendi i trete
eshte tre here me i madh se shuma e tyre. Te caktohen kendet?
(Shuma e tre kendeve te nje trekendeshi eshte 180°.)

10
Kerkoj ndihme rreth rrjetit Wireless pasi, operatori IPKO ne Kosove ka protektuar qasjen ne rrjet nepermjet routereve duke detyruar klientet qe te pajisen vetem me router te Ipko-s. Kush mund te me ndihmoje qe te gjendet ndonje menyre per t'u qasur edhe me routera te tjerë.

11
Guida & Tutoriale / Si te vendos password ne kompjuter?
« ne: 18-12-2010, 19:47:14 »
e tikova enable wireless security, zgedha opcioni WPA2
por opcioni PSK pasaphrase nuk eshte ne program
aty jane 2 opcione tjera
radius IP ku i dhash IP e kompjuterit (nuk edi a asht mire)
radius pasword
u restartua ruteri, tani nuk kam wireless dheas nuk mund te qasem ne prog e routerit

12
Guida & Tutoriale / Si te vendos password ne kompjuter?
« ne: 18-12-2010, 16:42:17 »
Gjumash faliminderit per ndihmen e ofruar, por pas ndryshimit te fjalekalimit, serish mund te qasem ne wireless pa pasword, sepse aty ku e ndryshova userin dhe paswordin, vlente vetem pe te hyre ne program te routerit nepermjet IP-se, por jo edhe per t'i pamundesuar ndokujt per te shfrytezuar wireless-in. nese mundesh te me ndihmosh te jem falenderues.
gjithe te mirat!

13
Guida & Tutoriale / Si te vendos password ne kompjuter?
« ne: 09-12-2010, 11:30:40 »
Gjumash eshte kjo qe thua, ashtu qe psh nje komshi te mos mund te shfrytezoj wireless-in tim, nese po, atehere a mund te me shpjegosh ne me detaje proceduren.

14
Guida & Tutoriale / Si te vendos password ne kompjuter?
« ne: 07-12-2010, 19:29:54 »
si te vendosi paswordin ne kompjuter ne menyre qe asnje person te mos mund te shfrytezoj wireless pa leje paraprake. Routeri im eshte i tipit Sweex

15
Ndjenja / Kush ndjen me shumë, femra apo mashkulli?
« ne: 23-07-2008, 21:32:15 »
sigurisht qe te 2 ndjejne...
vjen nga truri e zemra jo vetëm nga organet seksuale.... :P
Po sigurisht qe vjen nga truri dhe zemra edhe keto i paraprijne seksit amo kush ndjen kenaqesi me shume sigurisht qe femra!!!!

16
Ndjenja / Pasthirrma Sexuale.
« ne: 23-07-2008, 21:27:18 »
Shqiptaret e kane ni pasthirrme origjinale gjate seksit veq bertasin ooooohhhhhhhhh m'knaqe breeeeeeeeeeeee

17
Meta / : SMS nga 'Zëri YT!'
« ne: 30-01-2006, 10:17:20 »
KA ndonje websajt per te derguar sms ne vala 900

18
Qesh / Barsaleta Banale~
« ne: 27-02-2005, 05:20:07 »
do kullera ishin ftuar me nje darsem.
dhe te gjithe dasmort shkojn me kerre apo me taxi e qka bejn kullerat mendojn dhe thojn ej bre tipa te shkojm me ndihme te pare te dukem pak ma te smut

19
Qesh / Barsaleta Banale~
« ne: 25-02-2005, 06:47:39 »
ish kan nje her nje gru e kish pas të vizatume flamurin në cicën e majt, dhe në cicën e djatht Skenderbeun
dhe erdh nje njeri e i tha a ban me e puth flamurin dhe ajo gruja i tha po
dhe aj burri i tha a ban me puth skenderbeun qe ka luftu për flamur dhe ajo gruja i tha po
dhe aj burri i tha a ban me te puth Azem Galicen
dhe burri i asaj grujës i tha ketij burrit mos deshte me ma puth Ismet Pejën me 2 djem.
**********************************************
Jane takuar kryetari i Kines edhe I KOSOVES edhe e ka pyetur Kina sa banore jeni ju ai i thote 2 milion Kina i thote ani hajdi ne çaj neser mbrema.
**********************************************
Pse dreqi rrin cullak ? ? ? ? ? ? ? Se a di sa njeri thot ta q*** dreqi nonen e ky nuk ka hesap mu desh e mu vesh!
**********************************************
ish kon njoni,edhe shkon te ni doktoresh ankohet i thot doktoreshes nuk po muj me bo at pun...doktoresha ja nis e vet e qisi sene e dikur ja nis me prek me kqyr a pi qohet a shka osht problemi,kur dikur i qohet atij jaranit e tja kryn punen doktoreshes...kur e pyt doktoresha e pse po thu qe nuk po munesh aj ja kthen nuk po muj me nxon oj doktoresh se kur po nxo pi kpuss...
**********************************************
kan qen 2 kumpira tu hec rruges dhe njanin e ka shkel kerri edhe rruges kalon nje femer dhe ky e nguc ajo ja bon pse spo e kalon rrugen po pom nguc ky ja kthen ja une nuk po du mu bo pire.
**********************************************
U kon ni femer e ka pase emrin qefser
e kapa e shtina ne kerr
e shetita pak
e qova ne park
e q*** pak
e bona me bark
kur i boni 9 muj
lindi ne mujin ramazan
\ja lash emrin RAMADAN
RAMADAN te paste nana
qysh te rrita me jarana
tu i qu kamet neper sana
e tu u q* neper tavana
kur i bani RAMADANI 20 vjet
shkon e ja lyp tezes te vet
RAMADAN tezja a je tranu
hajt bre teze se mu ka qu
po kam qef me ta kerku
**********************************************20
Qesh / Barsaleta Banale~
« ne: 25-02-2005, 06:42:24 »
Ish ardh nje kinez ne Gjakove edhe ish dal me shetit. Hini kinezi ne nje kafiq edhe pi vjen kamarieri afer e po i thote: - Shaopin? Kinezi: Kuku, pi Kines erdha e ky ktu po ma din emnin

21
Qesh / Barsaleta Banale~
« ne: 25-02-2005, 06:40:13 »
Ketu gjithmon do te gjeni humorin me banal dhe me qesharak sidomos me emocional ku tjeter nuk eshte patjeter qe ta lexoni vetem nese doni caste emocionale te perjetoni

22
Lojra / : Enigmatike
« ne: 10-01-2005, 11:24:34 »
Dallimi mes perdeve dhe kombilizonit asht se kur ulen perdet qohet kombilizoni e kur qohen perdet ulet kombilizoni........ ................... ................... ................... ...

23
Lojra / : Enigmatike
« ne: 19-12-2004, 13:12:58 »
Duke e pa se nuk ka pergjigje per nje kohe te gjate vendosa qe ende pa e festu vitin e ri 2005 te tregoj pergjigjen enigmatike te pyetjes qe e kam parashtruar keshtu qe pergjigjja eshte
Dallimi mes perdeve dhe kombilizonit asht se kur ulen perdet qohet kombilizoni e kur qohen perdet ulet kombilizoni........ ................... ................... ................... ...
 :pafshim :lalala :tym

24
Lojra / : Enigmatike
« ne: 07-11-2004, 14:44:12 »
ahhaahhhhhhhhhhhhha aaaaaaaa :lalala

25
Lojra / : Enigmatike
« ne: 20-10-2004, 18:50:34 »
Angeldelived une nuk e kam ndermend me ba pedagogji e as histori por nese per ty kjo teme eshte e pakuptueshme dhe ndoshta juve ju intereson pergjigjja e kesaj pyetjeje qe un e kam parashtruar nese juve me te vertete ju intereson pergjigjja e kesaj pyetjeje atehere un kisha me te ndihmu se kjo pyetje eshte pyetje e nates
mendoj qe te ndihmova mjaft
te pershendes
tung

Faqe: [1] 2