Profile of cungu

×

Permbledhja

cungu Zërist

Stats for cungu
Posts:   45 (0.008 per day)
Personal Text:   'Zëri YT!'
Data e regjistrimit:   01-02-2006, 06:16:07
Last Active:   29-02-2012, 13:17:11
Gjinia:   Mashkull
Age:  
Offline Offline

Messages - cungu

1
Për vrasjen e Zahir Pajazitit duhet të flasin Azem Syla e Nahit Hasani
Intervstuan: B. Morina e L.Hajdari
Hasan Zeneli është ndër bashkëluftëtarët e orëve të para të komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajazitit. Ka marrë pjesë në aksionet e para kundër policisë serbe. Thotë se arma e tij automatike ka qenë e para që ka shkrepur kundër policisë serbe dhe bashkëpunëtorëve të tyre. Është pjesë e aksionit kundër ish-rektorit serb Radivoje Papoviq.

Por Hasan Zeneli, 12 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, ndihet i zhgënjyer. Zhgënjimi i tij daton që nga koha e aksioneve të tij guerile ilegale me Zahirin. Zhgënjimi i tij vjen e shtohet pas vrasjes së Zahir Pajazitit, më 31 janar t vitit 1997. Ndërkaq zhgënjimi i tij ka shpërthyer tash kur i ka plasur zemra dhe me çdo kusht dëshiron të zbardhë vrasjen e bashkëluftëtarit e komandantit të UÇK-së Zahir Pajazitit.

Hasan Zeneli flet për herë të parë për pjesëmarrjen e Zahirit në ushtrimet ushtarake në Shqipëri në vitin 1991, për takimet dhe relacionet e Zahirit me Ismet Abdullahun, Azem Sylën, Nahit Hasanin, Xhavit Halitin, Sali Çekun, Sokol Bashotën, Ismajl Sejdiun, Jonuz Zenelin, Agim Makollin, Latif Brajshorin etj.

Në intervistën ekskluzive për “Bota sot” Hasan Zeneli tregon se kush ishin koordinatorët e Grupit të Llapit, të Drenicës dhe të Dukagjinit? Si i bë takimi ndërmjet Sali Çekut e Zahir Pajazitit? Pse Grupi i Llapit kundërshtoi dërgimin e Nahit Hasanit si koordinator për Grupin e Llapit? Kur është mbajtur takimi i parë në mes të Zahir Pajazitit e Nahit Hasanit? Kur është takuar për herë të parë Zahir Pajaziti me Azem Sylën dhe cila ishte porosia e Azem Sylës për Zahirin? Pse Zahiri refuzoi prosoinë e Azem Sylës për të bërë atentat ndaj presidentit Ibrahim Rugova? Pse kur e pyeta Zahirin se si kalove në takim me Azem Sylën, Zahiri më tha: “Hiqu tij, nuk dua as ta shoh më kurrë!”. Pse nuk u lejua që anëtarë të Grupit të Llapit të jenë edhe Nuredin Ibishit e Faik Pajaziti? Cila ka qenë porosia e Ibrahim Rugovës që i ka dërguar te Grupi i Llapit përmes Rexhep Gjergjit? Pse Azem Syla, Xhavlit Haliti, Ali Ahmeti e Sokol Bashota dëshironin të bëheshin “komandantë” të UÇK-së nga diaspora? Si u vra Zahir pajaziti vetëm 10 ditë pas arrestimit të Nahit Hasanit? Cilat in formacione ka mundur t’i japë policisë serbe Nahit Hasani i torturuar nga policia serbe? Pse kur u arrestova unë më 27 prill 1997, inspektorët e sigurimit më përmendin vazhdimisht “Abazin”, pseudonimin e Nahit Hasanit? Pse Nahit Hasani viktimë e kreut të dhunshëm të UÇK-së, që kanë emrin e Azem Sylës, Xhavit Haliti, Ali Ahmeti, Sokol Bashota? Pse kërkoj nga Azem Syla që të jap llogari për vrasjen e Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës e Hakif Zejnullahut?

Të gjitha këto dhe mjaft detaje tjera keni pasur rastin t'i lexoni ne disa vazhdime që tashmë janë botuar më 5 vazhdime në gazetën “Bota sot

2
Hasan Zeneli bashkëluftëtarë i Zahir Pajazitit:... do të flasë, se du me plasë...

3
Bravo Ramis, ti bile po e pranon se hapat e parë drejt formimit te formacioneve te para te armatosura që më vonë u quajten Uçk, janë bërë pikërisht nga Ldk dhe Dr Rugova, bravo ...

4
Forumi Politik / Rruga politike e Rugovës nëpër kohë...
« ne: 10-04-2006, 08:54:17 »
Nëse Dr. Rugova e kishte përkrahjen e afër 70% te shqiptarëve të Kosovës, sado ta kesh inati, një njeri normal nuk do ta merrte guximin me sha e njollos një popull të tërë. Këtë mund ta bëjnë vetëm injorantat e kalibrit tand o ramis katastrofa. Hijenat bëjnë yrysh tinëz vetëm kur luani të është larguar nga preja e tij. Kot ulurini ti dhe kokëboshët si ti se populli gjykon më së drejti, dhe po ky popull në emër të të cilit pretendon të flasësh ti, i dha ishpresidentit të ndjerë vendin meritor dhe i bëri vend në historinë e vet. Mos e shani popullin o të pa ditur...

5
Forumi Politik / Jakup Krasniqi
« ne: 07-04-2006, 02:04:44 »

        " Krushqi do të ket për dasëm,edhe ai që nënën e vet e more për grue"!
         Skoni e pini nga një kafe në "Zeriyt" unë ju qëras, ftofeni pakëz.
            Kafet ua qet Era e Dashnisë, ty cung edhe Ramis bashk
                HEKTORI
  z. Hektor!
   Nuk e besoj ta kishe me gjithë mend këtë që the, nuk rrinë bashkë ulur dy antipode: unë si "Ti Cungo je Idiot Tradhtar" dhe Ramisi si "çlirimtarë".  Se mund te ket dallime në të gjykuarit, kët e kuptojë, por të të bie në qafë pse ti nuk mendon njejtë si ai...gjyko drejt!

6
Forumi Politik / Jakup Krasniqi
« ne: 03-04-2006, 05:11:51 »
O ramis katastrofa!!!

Nuk ashte në stilin tim mu marre me qelbësira si ti.
Nëse nuk i kupton shkrimet e mija nuk ashte faji im, prandaj edhe te kam preferuar disa herë shko mëso se nuk e din ti hala sa injorant je o laper.
Në ket forum shkruan lloj-lloj  papaki ama asnjeri si ti në moral nuk prek!!!
Këtë mund ta bëj vetem ai qe e ka shume te dyshimt përkatsinë shqiptare, ngase per shqiptarin morali në familje është i shenjt.
Shume leht ashtë të shitesh "patriot i madhë" si ti, por me dy fjalë ty të kupton secili se çfarë bërllogu je.

7
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 31-03-2006, 16:50:11 »
Kety ne ket faqe disa shpihuna te Serrbis se madhe siç e kan qejf me ber sikur te ishin kopila te shkavit se një popull normal nuk ka aq shum sharje për ushtrin e vet por për fat te keq ne kosov ndodh gjth çka sepse shum kushi esht shkerdhy me **** dit e nat e tash i bjen huj prap dhe nuk ka qfar te bëj duhet ti shaj ata qe jav prishen ****...por kisha një porosi për ata lloj pisash mos u mundoni ta flliqni Gjakin e derdhur mos u mundoni as kujt tja humbni mundin nëse njehni te vetmuar pa shka thënë qafen merrne rrugën e pa kthim për serrbi se ksi pisash nuk i vyjn Kosovës qe shajn dhe vetëm shajn gjakin e Deshmorve Dhe ish ushtarët e UQK-s RROFT USHTRIJA QLIRIMTARE


POSHT TRADHTARET E KOSOVES.....

Ju lutem jini më pak vulgare ne diskutime!

O ramis katastrofa është gjynah që mban toka njerëz si ti, po edhe ma gjynah është që ti nuk e di sa idiot je. Kur nuk gjen forcë me u mat si burrat, nis e fëlliq kësisoji dhe ne fund thua:RROFT USHTRIJA QLIRIMTARE pa e kuptu se edhe ata je kah i fëlliq o tullumb.
 Mësoje gjuhën shqipe së pari o analfabet....


8
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 30-03-2006, 02:59:58 »
Linidoni i vogël mos e merrë me kaq siklet këtë punë. Mos na mbaj ketu ligjërata për propagandën e luftës, për metoda tjera të luftës speciale, se dhe ne kemi dëgjuar për to, mbase këto pallavra tua do të shiteshin në kohë lufte por jo tani o qun !!! Nuk duhet shumë mund e dije për t'i parë gjërat ashtu si janë, pra pa i futur nën patronazhin e efekteve propaganduese, është tjetër kur nuk don t'i pranosh ashtu si janë. Ti dhe ata psh të Radio Kosova e lirë po duket sikur akoma jetoni në kohë të shkuar, zgjohuni zotrinjë se lufta ka mbaruar. Tani nuk lypset ma propagandë  por lipset punë, dije, zgjuarsi... apo se ju nuk dini tjetër vetëm se të thurni mite e legjenda.
Citoj nga ti: Ne disa shtete lindore apo edhe te perendimit pas luftës luftetaret apo politikanet e luftës kan formuar shtet :Kroaci,Turqi,Gjermani,Angli,....
Është shumë e vërtet kjo dhe mos harro se kjo ndodhi edhe tek ne por si shkoi? çka u ba?
Doli se permbi idealet kombëtare tek shumë ›luftëtarë" qëndronte ndjenja dhe gatishmëria për plaqkë, uzurpime, hajni, hakmarrje, kapadaillëk e çka jo tjetër. Cili popull në botë do të mohonte çlirimtarët!!!?  Jo, jo ata e mohuan vetveten, ata vetë shkelën pa dhembshmërinë ma të vogël mbi idealet e shenjta për të cilat u luftua dhe u derdhë gjaku jovetëm në luftën e fundit. Po ajo histori për të cilën flet ti do shkruaj patjetër edhe për këto dhe shumë keqpërdorime e manipulime tjera nën petkun e UçK-së apo ZKZ-së. Prandaj nuk duhet fajësuar popullin pse iu hoqi nga pushteti se ju deshët t'a shkelni edhe ate pra popullin.

9
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 30-03-2006, 02:25:18 »
O Ramis katastrofa, nuk të ka  mbet ty me më tregu  çka është vlera e kësaj apo asaj qështje se ti nuk i ke dy lidhje me krye hiq ama bash hiq. Heqesh se je i pavarur, se nuk anon në asnjë parti, por ket mani tanden nuk mundesh me fsheh aspak kur të atakohet ndonjë segment majtist cilido qoftë ai. Prandaj të kam thënë edhe herë tjetër sa merresh me punë të tjera ik njëhere mëso gjuhën shqipe, mëso o tullumb....

10
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 27-03-2006, 03:16:23 »
Lonidoni : Nëse flet per legjenda fëmijesh mos u brengos shume se nuk do ngelin femijet tanë pa to.  Të hypish mbi nje shkamb guri dhe te shtrosh kerkesa maksimaliste ne kohen kur nuk je ne gjendje as 5% te tyre te realizosh qoftë me apo pa maskë  nuk do ta quaja trimëri asnjëhere, por kur kesaj i shtohen edhe pasojat qe do vuajë populli, perveq tjerash është papërgjegjësi. (Shpallë territore te lira, nxjerr leternjoftime, pasaporta, çliron edhe Shkupin etj), dhe kur shkau fillon ofenziven ne ato territore te lira Jakupi me shokë iken pa shkrep asnje fishek, kurse dihet se si e pësoi populli i kesaj treve ne atë kohë. Sa per maska zotri ka pas burra edhe para xha Kupit qe kanë dalë publikisht me kërkesa të qarta per pavarsinë e Kosovës, të cilat ishim vetëm një vazhdim i përpjekjeve shekullore dhe te cilat ne periudhë te caktuar kaluan ne rezistenc te armatosur permes luftes se Uçk-së. Nuk eshte dhe nuk do ishte asnjehere e drejt qe dikush kushdo qoftë ai te tentoj te identifikohej me vlera që i takojnë tërë ketij kombi dhe jo një individi apo grupi te caktuar.

11
Kosova Sot / : - Zhvillimet rreth Statusit të Kosovës -
« ne: 23-03-2006, 11:08:14 »
  Brandon, e ke per pasion te flasish keshtu per politikaj shqiptarë apo vertet mendon ashtu!!!
Të ishte e para do te anashkaloja pa te thënë gjë, ndersa po të ishte e dyta dmth që vërtet mendon ate që shkruan ketu më duhet të them dy fjalë. Bukuria shihet vetëm me sy kurse menquria jo, ajo shprehet me fjalë e me vepër. Mustafaj që moti është dëshmuar një diplomat tejet largpamës që nuk i trembet të vërtetes edhe kur ajo vret, janë laiket pakurriz ata që per të marrë simpatinë e të huajve ngarendin të parët t'a denoncojnë si të "pamatur" një realitet te kulluar si ky që ngre z.Mustafaj. Thellohu pak te lutem, do kuptosh më shumë

12
Walter:Si e spjegon zotriu se pothujse te gjithë kryesija e ldk kanë qenë antare te lk te jugosllavise çfarë krahu janë këta njerze. Unë nuke e di pore ase qe kame urrejtje ndaj tyre ata tashe janë demokrate se paku ashtu po shprehen. Si mundete te behete ujku qen ma spjego.

Zotri walter, në regjimin e ishjugosllavisë ka qenë gati e pamundur të aftësohesh profesionalisht apo te marrish çfardo posti pa qenë së paku formalisht antarë i lk, edhe ne sikur te ishim atehere do të ishim me siguri antarë. Pra me shumë pak përjashtime te gjithë asokohe ishin ne atë parti për te cilen shqiptaret me zemer asnjehere nuk paten simpati por ishin te detyruar te benin ket si te vetmen rrugë per te ndihmu Kosoven dhe qeshtjen shqiptare ne pergjithesi. Kjo tani nuk ka rëndesi por më trego ti mua kush ishin ata që publikisht morrën guximin t'i bëhen rival të hapur kësaj fantazme që me dekada piu gjakun shumë popujve e në veqanti neve shqiptarëve, kush pra? Kjo nuk mund të mohohet, ishin shumë nga ata që e përbënin kryesinë e Ldk-së për te cilet ju folët më sipër. Mbase mund të gabohem por me sa di unë ujku dhe qeni janë një familje, dhe shumë lehtë mund t'i bëjnë argatë njëri-tjetrit, ndoshta deshe të bësh krahasim tjetër!!!  Përshendetje

13
Ramisi:  sepse ne si njerz civil duhet te jemi A partijak dhe aj qe afron mashum për Kosovën ati ti jepet Vota e Jo tja bejmi.Siq thot një fjal popullore për inati te res me dekt djali.ndoshta e kuptoni se qfar domethanje ka kjo fjali?edhe ne si popull nuk duhet me te drejtuar dhe te betuar veten një parti por nëse dëshiroj te behehemi njerz evropian me këto gjëra nuk bëhemi dot

Zotri Ramis! Së pari nuk ka kuptim me kërku prej njerëzve me qenë apartiak e vet te jesh një militant i zjarrt i PDK-së, së dyti edhe në Evropë e gjithandej ku ka pluralizem politik bëhen garime dhe anime partiake, mitingje, fushata, premtime etj., së treti pikërisht sipas logjikes sate se kush ofron ma shumë fiton kjo ka ndodhë tek ne, dhe së katerti unë personalisht e besoj edhe shumë të tjerë nuk do të kishim asnjëhere dëshirë të bëhemi "evropian" sa për t'i ba qejfin dikujt sepse ndihemi krenar që i përkasim një populli me tradita shekullore, sigurisht edhe ti pajtohesh se "njerz evropian" absolutisht nuk kanë vlerë ma shumë se NJERËZ SHQIPTARË.

14
  Ore burra si duket po bëni pazar pa hangjiun këtu. Kungujt e pjekur nën hije nuk janë të lezetshëm. Pastaj kjo i ngjet asaj thënies...
"Prit gomar sa të del barë, kur doli bari ngordhi gomari"... apo se mos "Ismail Qemali II" do të ndrrojë gjë ketu, nuk e besojë se ka konkurent të vërtet tani per tani për LDK e lere ma të shuhet siq ushqyekan shpresat disa këtu. Dhelpra e gjorë më kot shkoi gjithë ditën pas dashit... nuk i ranë se nuk i ranë....

15
Kosova Sot / : Simbolet e Kosovës (?!)
« ne: 02-03-2006, 07:42:19 »
O ramis katastrofa a hala nuk shkove në kurs të gjuhes shqipe a?
Nuk po len vend pa i fut hundet.....

16
Forumi Islam / : Islami dhe Terrorizmi
« ne: 01-03-2006, 03:07:28 »
Nejse, Ibrahim, unë mendoj se nuk është fort e udhes ta mbyllim temën, pasi është e drejta e çdo kujt te hape tema dhe te debatoje brenda disa normave kuptohet.
Unë vërtetë mendoj se ne rasti konkret gjërat qe thotë Edisoni janë budalliqe. POr nuk mund t'a censuroj. çdo kush është i lirë te shprehe budalliqet e veta.

Lus moderatorët të jenë të paanshem dhe të mos bëjnë censurime selektive!!!?
Nuk është fer dikujt t'i lejohet që t'ia fus kot dhe kur dikush provon t'i jep përgjigjen e merituar kjo pengohet nga ana juaj. Jovetem titulli por edhe tentimet tendencioze per të njollos Islamin si fe nga ana e ketij farë Edisonit janë qëllimkqija.
Shpresoj në mirëkuptim

17
Forumi Islam / : Islami dhe Terrorizmi
« ne: 28-02-2006, 07:25:07 »
Përshëndetje për te gjithë..edhe për ty Edison qe ke hapur këtë teme..
Ne fillim ke shkruar se sinqerisht don të dish për këtë fenomen, apo për atë atë se pse "dikushi" po i thotë Islamit diçka qe ka te beje me dhunen..Me pastaj u pa dhe u verejt se nuk keni pasur ndonjë interes për këtë gjë, por qëllimi i juaj ka qenë qe te provokoni...
Këtë e treguan shkrimet e tua te pabaza (kerkoj falje por realiteti është kështu), te njeanshme, dhe me kulmin e mllefit, ku aty brenda shtyre edhe ofendime.
Fjala Islam, don te thotë Paqe...
D.m.th Islami është Fe e paqes dhe jo e dhunes.
E sa i përket ditëve te sotme, unë po të them ty se "dikushi" e jo "gjithkushi" po i merr punët ashtu si po don dhe ashtu si po i kunvenon. Po flet atë qe po ja ka ënda e jo atë qe ka te beje me realitetin.
Ne ditet e sotme, një person të mos kuptoje se qëllimi i "dikushit" është ataku ndaj Islamit dhe Muslimaneve, me te vërtetë ai është një person qe fare aspak nuk i kupton punët...
Ti më flet i nderuar për terrorizem dhe jam shumë i sigurtë se nuk e din as vete se ku ka terrorizem, dhe çka ne te vërtetë paraqet terrorizmi.
I merr disa materiale te shkruara te gatshme diku i lexon dhe menjehere mi sjell këtu, apo edhe me sjell këtu propaganda mediash.
Nuk e quan dhunë dhe terrorizem atë qe ndodhë me popullaten palestineze, irakiane, dhe atë qe ndodh ne Afganistan.
Lexo i nderuar, fellohu ne libra dhe kërko, e do të gjesh libra te cilat do të tregojnë për terrorizmin e brendshem ne SHBA, i cili bëhet nga vete Amerikanet, dhe i cili është shumë i rrezikshem, por atë terrorizem nuk e bëjnë aq shumë buje.
Lexo po ashtu i nderuar për terrorin ne vendet me popullate kristiane, Argjentine, Peru, Bolivi, Uruguaj, Kolumbi, Meksiko, SHBA...
Terror ka edhe aty ku ka budizem e hinduisem, Japoni e Indi..ka ne Afrike ne vende me popullate kristiane...ne gjitha këto vende, janë vendasit ata qe bëjnë terror, ndërsa ne vendet Islame, ka shkuar ai "dikushi" te beje terror, dhe pas gjithë atij terrori i quan vet ata terrorista, vetëm pse mbrojne pragun e tyre...
Kjo është çudi ne madhe...vere gishtin e madh ne kokë, mendo, lexo, dhe tjera herë mos ja fut kot...

Zoti ne Ku'ran thotë:" Nuk ka dhunë ne Fe"...(Bekare:256)..

Elaborim i shkelqyeshëm. Të lumtë!

18
Kosova Sot / : Simbolet e Kosovës (?!)
« ne: 28-02-2006, 06:41:29 »
Do ishte mirë kjo temë të mbyllej këtu....

19
Forumi Islam / : Islami dhe Terrorizmi
« ne: 28-02-2006, 06:09:19 »
Pa ofendime!

20
Forumi Islam / : Islami dhe Terrorizmi
« ne: 28-02-2006, 05:51:40 »
[quote author=edisoni link=topic=26953.msg357821#msg357821 date=1141094573]
A e din i Ju,se VET Muhameti deklaroj Xhuhadin ?
A e dini Ju,se Xhihadi u zhvillua ne Kohen e Muhametit dhe me Muhametin?

Shperngulja e Muhametit nga Meka ne Medin,ishte QICI ne Historin Islame.
I ter Mendimi i Profetit Islam ndryshonte,e sidomos ndaj Njerzve rreth tij-te cilt nuk i Besojshin.
Ne Mek,Muhameti nuk foli asnjeher mbi Xhihadin,se Ai nuk kishte Forc Ushtarake dhe Levizja e tij (Islami) ishte e Vogel dhe e dobët.
Kurse ne Medin,Ai formoi një Ushtri te Fort dhe Shkaterruese,ku Xhihadi u ba Tema kryesore e "Percjelljes" se Kuranit.


 Ore injorant ik njëherë e mëso ç'do të thotë fjala islam, pastaj mëso ç'do të thotë fjala xhihad dhe kur të kesh mësuar këto provo të barazosh "të bardhën"
me "të zezën" , sepse po aq sa kanë ngjajshmëri këto të dyja po aq ngjanë edhe Islami me terrorizmin.  Më vjen keq për ty o dritëshkurtër.....
Citim

21
Letersia Shqiptare / : Poezi Për Kurbetin
« ne: 22-02-2006, 07:19:04 »
Përgëzime Arti ! Janë vargje shumë prekëse, zatën gurbetqarët e kanë edhe ashtu vajin në buzë, nuk është thanë më kot gurbet i Zi. Mbahuni, do vinë ditë më të mira dhe për ne.....

22
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 22-02-2006, 04:27:59 »
Thotë populli "ai që e ka mizën nën kapuq e kruen kryet"  Si psh Ramisi. Po kadal he burrë merre vetin pak me të mirë se të prekish në familje mund ta bëj vetëm një debil si ti e kursesi një shqiptarë i vërtetë. Nëse Adhuruesi ka një mendim tjetër me të cilin deshe ti apo jo pajtohen mbi 70% të shqiptarëve, nga e merrë ti at kurajo të ofendosh ashtu o trushpërlarë apo se nuk pate argumente të matesh si iu ka hije njerëzve, të keshë turp.
   Zakonisht ata që trumbetojnë kaq shumë për vlerat e luftës, për UçK-në , janë pikërisht ata që më së shumti e zbehin dhe e dëmtojnë imazhin e saj, duke u përpjekur që nën vlerat e shenjta të saj të përfitojnë personalisht prandaj jo që i bëjnë nder por të kundërtën.  Fundja nëse ka mbetur UçK-ja të mbrohet nga një analfabet si ti mos vet halli për ta, bile kot mundohet të të ndihmoj Ma i forti se edhe ai nivel i yti është.
   Nuk shahet populli në emër të patriotizmit o të mjerë, sepse të ishte ashtu siq po tentoni të na bindni ju atëherë në pushtet do të ishit edhe tani, por jo se pikërisht populli njeh fytyrën e vërtet dhe jep gjykimin e merituar. Të ishte Qosja si thotë Ma i forti "baba i kombit" krejt bota po të donte s'do ta hiqte dot nga pushteti se nuk do ta linte kombi t'ia heqin babanë nga froni por ja që nuk qenka ashtu dhe ai mbeti aty ku mbeti pa asnjë votë të këtij kombi dhe si rezultat ky "baba i madhë" mori guximin ta shajë një popull të tërë pse e hoqi nga kolltuku!!!?
  Ramis edhe një herë të preferoj të përmirësohesh pak se vërtet je katastrofë, bile un shpesh nuk po mundem me të kuptu fare çfarë po don me thanë. Aman mos u mundo me i mbrojtë vlerat e luftës se pikërisht ti duke i mbrojtë i shtrive përtokë o trim…..

23
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 21-02-2006, 07:40:11 »
Sa interesante kjo teme si shum e shum te tjera,interesant se interesant jan edhe vet këta qe shkruajn këtu.
Unë nuk edie pse nuk shkoi,po thjesht me iritoi injoranca e disave këtu, qe sigjithmon me paturpsin mate medhe flasin kundër bartesve te luftës.
Dikush tha se nuk shkoi se nuk guzon të flas apo nuk esht orator!!! sa interesant,
Po paskit harrue mor ju te mjer se kur ka fole Jkup Krasniqi nën amblemen e Ushtris qlirimtare te Kosovës shumica ne Kosovë nuk kan guxue te flasin as vet me vete ose disa kan fole me miqt e tyre Serb nëpër Kosovë e Serbi.
Zotri Kena ata që ishin bartës të vërtet të luftës ose prehen në dhe, ose janë tërheq anash se ata nuk luftuan për poste politike, as për plaçkë, as për mburrje patriotike, ata i dhanë Kosovës krejt çka patën dhe nuk i morrën absolut asgjë.  Mjerë ata që ende nuk e kanë kuptuar kush janë "tu Koshoves" me kompani, edhe ma keq kush mendon se ka qenë trimeri te dalish mbi nje shkamb guri dhe të shpallish territore të lira madje edhe Shkupin, dhe pastaj kur shkau merrë ofenzivë në ato "territore të lira" Kupa me kompani ikin pa shkrep asnje plumb te vetëm duke e lënë popullin e shkretë pa asnjë mbrojtje- kjo është sipas teje trimëri!!!?   Jojo:Kjo është turp zotri, turp që veq pseudopatriotëve majtist iu shkon për shtati. Është kohë e fundit ju të mbusheni mend dhe të dalloni kush vërtet punon për Kosovën...

24
Forumi Politik / : Patrioti i kohës z. Jakup Krasniqi!!!
« ne: 20-02-2006, 09:39:33 »
Një taborr me gënjeshtarë,
Kokëbosh e trushpërlarë,
       E quajnë vehten patriotë,
       Dhe ia fusin gjithmonë kot,
Janë të mbushur hipokrizi,
Aga Jakupi me Compani…

25
Forumi Politik / Jakup Krasniqi
« ne: 20-02-2006, 06:53:58 »
Kush në të vërtet nuk mund të pranoj të bashkudhëheq delegacionin shqiptarë në bisedimet e Vjenës dhe a thua pse!!!?   Këtë më së miri e din vetëm z.Jakup, por akte të tilla "patriotike" të këtij burri të madhë na ka rënë shpesh të dëgjojmë dhe sikur mos ta njihshim shtrenjt do ta pagujshim.Verejtje:

Nuk lejohen tituj imponues e provokues [si: Patrioti i Kohes, Jakup Krasniqi!!]
Tema zhvendoset ne rubrikën:  Persona Publik

Administrata

Faqe: [1] 2